Mieszkańcy Sygietyńskiego dalej bez możliwości wykupu mieszkań

Strefa FM Czwartek, 28 stycznia 202165 4023
Problem mieszkańców bloku przy Sygietyńskiego w Piotrkowie nadal nie rozwiązany. Rada Miasta nie wyraziła bowiem zgody na przyjęcie oświadczenia o odwołaniu darowizny i nie wyraziła zgody na przeniesienie tej nieruchomości na rzecz Skarbu Państwa. A to zdaniem mieszkańców dałoby możliwość wykupu mieszkań w tym bloku. Lokatorzy starają się o to od 20 lat, wielokrotnie protestowali przed Urzędem Miasta. Wystosowali też kolejny list do radnych, który odczytała na środowej sesji radna Wiesława Olejnik
fot. archiwum epiotrkow

- Stwierdzamy z przykrością, iż mamy do czynienia z kolejną próbą niweczenia naszych kilkunastoletnich wysiłków zmierzających do uregulowania prawa wykupu lokali. W opinii padają zarzuty braku właściwie powołanych podstaw prawnych oraz jej sprzeczność z obowiązującym prawem. Opinia ta w powodzi artykułów i paragrafów stara się wykazać, że społeczna inicjatywa komitetu obywatelskiego powinna dysponować wyrafinowaną wiedzą prawniczą i nie kompromitować się mylnie wskazaną numeracją dziennika ustaw. Uderzające jest całkowite zignorowanie interesu mieszkańców, który stanowi istotę projektowanej uchwały. W swej stronniczości pomija podstawową sprawę, że Rada Miasta została wybrana przez mieszkańców, po to aby reprezentować ich interes, a nie pomagać władzy wykonawczej - piszą mieszkańcy w liście. 

Przedstawiciel magistratu, radca prawny Bartłomiej Krasiński podkreślił, że takie rozwiązanie nie jest zgodne z prawem. - Jest możliwe złożenie oświadczenia woli jednostronne o cofnięciu tej darowizny i przekazanie tej nieruchomości na rzecz Skarbu Państwa, ponieważ złożenie takiego oświadczenia woli zgodnie z ustawą o gospodarce nieruchomościami jest możliwe tylko w przypadku, jeżeli przedmiot darowizny nie jest wykorzystywany na cel, na który został darowany. Natomiast ta nieruchomość została przeznaczona na cele mieszkaniowe i do dnia dzisiejszego jest na takie cele wykorzystywana.

 

8 radnych było za uchwałą, 13 było przeciw. Mieszkańcy bloku przy Sygietyńskiego nadal nie będą mogli więc wykupić swoich mieszkań.
Jednak jak nas poinformowało Biuro Prasowe Urzędu Miasta, przedstawiciele magistratu prowadzą jednak rozmowy z tej sprawie z wojewodą łódzkim.

- Sytuacja prawna jest jednak mocno skomplikowana, dlatego obie strony muszą dojść do porozumienia - usłyszeliśmy od Jarosława Bąkowicza, kierownika biura.


Zainteresował temat?

1

5


Komentarze (65)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość_mariano ~gość_mariano (Gość)29.01.2021 11:45

Ci Państwo mają domy nie wszyscy oczywiście część mieszka gdzie indziej a swoje mieszkania w tym bloku wypuszczają teraz chcą wymusić za grosze mieszkania warte 200 300 tys a inni Piotrkowianie muszą kupować mieszkania za grubą kasę

36


Dawidoff ~Dawidoff (Gość)29.01.2021 11:42

Toż to nie ma lokali do kupna w Piotrkowie ? Musi być akurat ten? Może w bloku obok jest mieszkanie na sprzedaż

14


97300 ~97300 (Gość)28.01.2021 15:38

ludzie czytajcie. Chodzi o możliwość wykupu( MOŻLIOWŚĆ ) nie za darmo. CZYTAĆ ZE ZROZUMIENIEM, bo płakać się czytając co niektóre debilne komentarze.

42


gość_gość ~gość_gość (Gość)28.01.2021 14:17

Znów jakieś zamieszki i tylko dej i dej. Za robotę się brać bo widzę że za dużo wolnego czasu

34


gość_robert ~gość_robert (Gość)28.01.2021 14:20

Protestują ok ale gdzie mają maseczki? Widać że są już zdesperowani.

14


gość_gość ~gość_gość (Gość)28.01.2021 14:28

Ja płacę 360zl za miesiąc i nie narzekam a jak mają wymagania to niech płacą i płaczą.

13


gość_kierowca duzego ~gość_kierowca duzego (Gość)28.01.2021 10:41

Szkoda ze nie podano nazwisk radnych ktorzy byli przeciw
przy kolejnych wyborach na pewno by mieli poparcie mieszkancow dla ktorych to niby tak duzo robią, a pozniej artykuly jak to miasto sie wyludnia

93


klo ~klo (Gość)28.01.2021 17:34

,, Rada Miasta nie wyraziła bowiem zgody na przyjęcie oświadczenia o odwołaniu darowizny i nie wyraziła zgody na przeniesienie tej nieruchomości na rzecz Skarbu Państwa". Czy miasto ma prawo pozbywać się majątku wspólnego na rzecz kilku osób? to byłaby niegospodarność ze strony Prezydenta. Mieszkania powinny być własnością miasta.Część tych lokatorów ma również domy a mieszkania są potrzebne by na nich zarobić .Mieszkańcy mają pecha bo w innych blokach, tych które nie były podarowane przez Skarb Państwa można mieszkania kupować
Kiedy miasto oddało by ten blok Skarbowi Państwa to straciło by nie tylko blok mieszkalny, ale również nakłady które przez lata miasto ponosiło.A mieszkańcy mają gdzie mieszkać więc nikt nic nie traci

54


gość_wqwiony ~gość_wqwiony (Gość)29.01.2021 08:11

Jeżeli mieszkanie nie jest własnościowe to o co tym ludziom chodzi. Najlepiej coś dostać a później za bezcen kupić.

23


gość_gość ~gość_gość (Gość)29.01.2021 07:33

Władze tego miasta jak tylko mogą zaszkodzić mieszkańcom to zaszkodzą mało szukają okazji żeby zaszkodzić

20


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat