Advertisement

Mateusz najszybszym góralem

ePiotrkow Środa, 31 sierpnia 201662852
Pochodzący z Kurnędza, w gminie Sulejów Mateusz Laszczyk wywalczył złoty medal wśród amatorów (kategoria do 30 lat) podczas Górskich Szosowych Mistrzostw Polski w Kolarstwie.
Fot. Facebook.com Fot. Facebook.com

Zawodnicy ścigali się po terenach Beskidu Niskiego, startowali z Uścia Gorlickiego w kierunku Jeziora Klimkówki, wokół którego zataczali 25-kilometrową pętlę z dwoma podjazdami, o łącznym przewyższeniu 450 metrów, w zależności od kategorii zawodnicy musieli pokonać od 2 do 5 okrążeń, meta znajdowała się w Wysowej Zdroju. W sobotę, 27 sierpnia rywalizowali przedstawiciele elity mężczyzn i orlików w wyścigu open (5 rund; 150km), juniorów (4 rundy; 125km) i juniorów młodszych (2 rundy, 75km). Z kolei w niedzielę, 28 sierpnia tę samą trasę pokonały panie w kategorii elity kobiet i orliczek (wyścig open - 3 rundy; 100km), juniorek (2 rundy; 75km) i juniorek młodszych (1 runda; 50km).

Tego samego dnia rywalizowali także amatorzy i amatorki, którzy mieli do pokonania dwa okrążenia, czyli łączny dystans 75 km (łączne przewyższenie 1360m) i właśnie w tej ostatniej kategorii wychowanek LKK LUKS Sławno (obecnie Agrochest Team) był najlepszy, pokonując tę trasę w czasie 02:12:43. Mateusz minimalnie wyprzedził Artura Kozaka (BSK Miód Kozacki Kozzak.pl) i trzeciego Krzysztofa Michno (Zbiórka Rzeszów). Spośród 22 zawodników, startujących w tym wyścigu, dwóch go nie ukończyło.


Zainteresował temat?

1

0


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (2)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Była mieszkanka Kurnędza ~Była mieszkanka Kurnędza (Gość)01.09.2016 07:16

Brawo Mateusz, trzymaj tak dalej

30


Ekipa z Pereca ~Ekipa z Pereca (Gość)31.08.2016 13:18

Brawo Lala!

60


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat