Mali studenci zakończyli rok akademicki

ePiotrkow Piątek, 14 czerwca 20193 2426
Próbowali „podpalić” uczelnię, własnoręcznie wyrabiali marcepany, strzelali z łuku i budowali własne wulkany, te i wiele jeszcze innych ciekawych projektów realizowali uczestnicy zajęć Uniwersytetu Pierwszego Wieku w Piotrkowie. W piątek odbyło się uroczyste zakończenie roku akademickiego dla najmłodszych słuchaczy piotrkowskiej uczelni. Dyplomy i nagrody małym studentom wręczał dziekan Wydziału Filologiczno-Historycznego Filii UJK w Piotrkowie dr hab. Jacek Bonarek.

Ładuję galerię...

W piątek, 14 czerwca, na Wydziale Filologiczno-Historycznym piotrkowskiej filii Uniwersytetu Jana Kochanowskiego odbyło się uroczyste zakończenie roku akademickiego dla uczestników II roku Uniwersytetu Pierwszego Wieku. W wydarzeniu wzięło udział dwadzieścioro małych akademików wraz z rodzicami, władze uczelni reprezentował dziekan wspomnianego wydziału dr hab. Jacek Bonarek. Wśród zaproszonych gości byli również przedstawiciele władz miasta – Radosław Kaczmarek kierownik Referatu Edukacji Urzędu Miejskiego oraz radny Rafał Czajka.

Młodzi studenci, uczniowie młodszych klas szkół podstawowych, z rąk dziekana odebrali okazjonalne dyplomy, a ci, którzy wykazali się największą aktywnością i zaangażowaniem w zajęcia dodatkowo otrzymali nagrody książkowe. Byli wśród nich między innymi: Julia Zawadzka, Szymon Saciński, Iga Nowak, Agata Krasoń, Szymon Bonarek, Szymon Merk i Michał Merk.

 

Uroczyste zakończenie roku akademickiego Uniwersytetu Pierwszego Wieku w Piotrkowie uświetnili swoim występem uczniowie Szkoły Muzycznej.   

 

Uniwersytet Pierwszego Wieku działa w naszym mieście od dwóch lat. W ramach jego zajęć młodzi słuchacze rozwiązywali zagadki historii w Akademii Rycerskiej, poznawali tajniki języka polskiego w Akademii Słowa, eksperymentowali z kryształami w Akademii Alchemika, a świat wirtualny i cyfrowy zawrót głowy poznawali w Akademii Odkrywcy. Z kolei pysze lody wyrabiali samodzielnie w Muzeum Marcepanów pod okiem członków Bractwa Akademickiego im. Zygmunta I Starego. W tym roku w zajęciach Uniwersytetu Pierwszego Wieku uczestniczyło 40 dzieci – 20 na pierwszym roku zajęć i 20 na roku drugim.

Kolejne zajęcia dla młodych akademików będą się odbywać już jesienią. Rodziców zainteresowanych zapisaniem swoich pociech na zajęcia Uniwersytetu Pierwszego Wieku zapraszamy na stronę www.wfh.ujk.edu.pl

 

Tekst: Agawa

 

Foto: Izabela Jasewicz, UJK

 

 

 


Zainteresował temat?

3

1


Komentarze (3)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)16.06.2019 06:02

Moje dziecko uczestniczy w tych zajęciach i jest bardzo zadowolone. Bardzo fajna inicjatywa.
~erere- jadowity człowieku, może Ty masz problem z byciem bezrobotnym. Ja po tej uczelni jakoś nie narzekam

03


erere ~erere (Gość)15.06.2019 10:28

phi, przecie dzieci dawno wakacje mają - po co im jakieś szkoły bez przyszłości? nawet tym sobie ujk nie przysporzy chętnych. No, może kolejnych lizusów, albo bezrobotnych :)

52


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat