MFiPR: 109 szkół otrzyma nowe pracownie multimedialne

PAPKraj Sobota, 18 września 20214 1041
W ramach konkursu finansowanego z Funduszy Norweskich i EOG 109 szkół otrzyma nowe pracownie multimedialne; w każdej z nich będzie 16 laptopów - poinformował resort funduszy i polityki regionalnej. Dodano, że wartość nagród to ponad 4,5 mln zł.
fot. PAP

Wiceszef Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej Waldemar Buda wyjaśnił podczas piątkowej gali finałowej, że zainteresowanie konkursem przerosło oczekiwania. "Wpłynęło do nas ponad 2 tysiące prac. Mieliśmy niełatwe zadanie, ale po długich obradach wybraliśmy 109 szkół, które niebawem będą mogły cieszyć się nowymi pracowniami multimedialnymi oraz 46 szkół, które otrzymają nagrody w ramach wyróżnienia. Łączna suma wartości nagród to ponad 4,5 mln zł" - wyjaśnił przedstawiciel MFiPR.

 

Konkurs "Fundusze Norweskie i EOG – o tym się wie!" został zorganizowany przez Naukową i Akademicką Sieć Komputerową – NASK-PIB na zlecenie MFiPR. Honorowy patronat nad konkursem objęły ambasada Norwegii oraz Ministerstwo Edukacji i Nauki. W ramach konkursu zadaniem uczniów, było stworzenie pracy plastycznej w dowolnej technice cyfrowej ilustrującej Fundusze Norweskie i EOG oraz ich wkład w rozwój ekonomiczny i społeczny Polski.

 

Nagrodami głównymi były multimedialne pracownie komputerowe, składające się z 16 laptopów oraz szafy do ich przechowywania. Resort przekazał, że pierwotnie regulamin przewidywał nagrodzenie stu najlepszych prac. Kapituła konkursu podjęła jednak decyzję o przyznaniu dodatkowych dziewięciu nagród głównych oraz 46 wyróżnień.

 

Fundusze norweskie i EOG są formą bezzwrotnej pomocy zagranicznej przyznanej przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię kilkunastu państwom Europy Środkowej i Południowej oraz krajom bałtyckim. Ich głównym celem jest zmniejszanie różnic ekonomicznych i społecznych w obrębie EOG oraz wzmacnianie stosunków dwustronnych pomiędzy państwami-darczyńcami a państwem-beneficjentem. W zamian za udzielaną pomoc finansową, państwa-darczyńcy korzystają z dostępu do rynku wewnętrznego UE, mimo że nie są jej członkami.

 

Polska już po raz trzeci jest beneficjentem Funduszy Norweskich. W ostatniej - drugiej edycji Funduszy (2009-2014) – pula środków dla Polski wynosiła 578,1 miliona euro. Umożliwiła ona dofinansowanie ponad 1,3 tys. projektów. W trzeciej edycji dla Polski zarezerwowano 809,3 mln euro z puli ponad 2,8 mld euro. nasz kraj podobnie jak w innych edycjach jest największym beneficjentem środków norweskich. (PAP)

 

autor: Michał Boroń


Zainteresował temat?

0

0


Komentarze (4)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Fajna ta UE ~Fajna ta UE (Gość)18.09.2021 17:11

Taka bogata a musi być wspierana przez tych, którzy nie są jej członkami...

21


Qwdx ~Qwdx (Gość)18.09.2021 10:37

Co to jest 16 laptopów jak dzieci mamy np 20

03


go?ć_marcin ~go?ć_marcin (Gość)18.09.2021 12:16

I na tych laptopach będą oglądać filmy o Wyszyńskim i papierzu.

24


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat