Lockdown może objąć Piotrków i powiat piotrkowski?

ePiotrkowRegion Piątek, 22 października 2021842548
W całym kraju liczba zakażeń COVID-19 sukcesywnie rośnie. Dzisiaj (22.10.2021) odnotowano ich 5 706, podczas gdy tydzień temu testów z dodatnim wynikiem było 2 771. Jak sytuacja związana z zakażeniami wygląda w Piotrkowie Trybunalskim i powiecie piotrkowskim? Okazuje się, że nieco inaczej, choć w ostatnich dniach, wzrost również jest zauważalny. Czy może nam grozić lockdown?
fot.: freepik.com

W miniony piątek (15 października) na ziemi piotrkowskiej mieliśmy łącznie 8 nowych zakażeń koronawirusem. 

 

 

Dzień później (16 października) dodatnich wyników testu było o połowę mniej, a dodatkowo żadnego zakażenia nie potwierdzono w Piotrkowie.

 

 

W niedzielę (17 października) liczba zakażeń się wyrównała. 

 

 

Zwykle w poniedziałki notuje się nieco mniej kolejnych chorych na COVID-19. Podobnie było 18 października.

 

 

Wtorek (19 października) nie przyniósł wielkich zmian.

 

 

W środę (20 października) z powodu awarii nie opublikowano raportu Ministerstwa Zdrowia, ale już w czwartek (21 października) wzrost zakażeń na ziemi piotrkowskiej był zauważalny. 

 

 

Według najnowszego raportu (22.10.2021), w Piotrkowie Trybunalskim mamy 14 nowych zakażonych, a w powiecie piotrkowskim jest ich 10. Poniżej prezentujemy sytuację we wszystkich powiatach województwa łódzkiego.

 

 

Czy w świetle ostatnich danych grozi nam przynajmniej częściowy lockdown? Wydaje się, że na razie nie. Politycy póki co dyskutują na temat tego, jak ustalanie regionalnych obostrzeń miałoby wyglądać. 

Chcemy powiązać ze sobą trzy parametry: liczbę zaszczepionych osób, zakażeń oraz hospitalizacji w danym regionie.

Powiedział PAP Waldemar Kraska, wiceminister zdrowia. 

 


Zainteresował temat?

0

5


Komentarze (48)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

miś bez ucha ~miś bez ucha (Gość)22.10.2021 23:04

Cytuję:
Chcemy powiązać ze sobą trzy parametry: liczbę zaszczepionych osób, zakażeń oraz hospitalizacji w danym regionie.
Powiedział PAP Waldemar Kraska, wiceminister zdrowia.


A ja chciałbym powiązać ze sobą wszystkich pLandemicznych scenarzystów i "ekspertów" i pognać taką pLandemiczną karawanę poprzez Ural i mongolskie stepy aż pod Cieśninę Beringa. I niech tam sobie żyją, niech tam sobie utworzą swój Covidland ze wszystkimi zabezpieczeniami i obostrzeniami, i niech tam będą bezpieczni i szczęśliwi. A my sobie bez nich damy tutaj radę! Marsz w dobrym tempie (przynajmniej 100 km dziennie) też by im na zdrowie wyszedł - obowiązkowo w maseczkach, żeby po drodze covidem się nie zarazili.
Kto popiera mój pomysł, może dać łapkę w górę.
***
Przypomnę, że w erze precovidiańskiej (czyli jeszcze 2 lata temu), w każdym sezonie grypowym mieliśmy w Polsce dziennie po 50 tysięcy - a bywało, że i więcej - nowych zachorowań na grypę i przeziębienia. Przychodnie były pełne chorych ludzi: kaszlących, zasmarkanych i z podwyższoną temperaturą. Służba zdrowia jakoś to "przerabiała", lekarz przyjmował bez maseczki, każdego obsłuchał, jeszcze kaszleć kazał. Żaden się nie bał, że może pojawić się pacjent z nowym mutantem, który się rozprzestrzeni i spowoduje masowe zgony. Żaden nie wierzył w choroby bezobjawowe, żaden nie kierował na testy. I nikt tego nie nazywał nawet epidemią, bo to był zwykły sezon grypowy! A takie sezony w roku były dwa i dla każdego lekarza były one tak oczywiste jak to, że gdy na mównicę wyjdzie Spurek, to będzie gadać od rzeczy.
Pamiętacie jeszcze te niedawne czasy, czy pamięć się już zatarła? A może ja tu jakąś nieprawdę serwuję? No było tak, czy nie?!
A dziś wystarczy, że pojawi się jeden nowy chory na miasto/gminę i media stan taki nazywają pandemią. I końca tej "pandemii" nie widać, wszak wirusów z przyrody wyrugować całkowicie się nie da! Zauważyliście, że gdzieś tajemniczo zniknęła odmiana mu? Mało medialna była?
Przypomnę, że tego słynnego SARS-CoV-2 do tej pory nie wyizolowano, a mimo to stwierdzają co jakiś czas pojawianie się nowych odmian - przecież nie istnieją takie specyficzne testy, które by odmiany odróżniały! ;)
Opowiadają bajki z pełną powagą na twarzy, a media bezrefleksyjnie serwują ten bajer społeczeństwu.
***
Pamiętajcie: jeśli wczoraj bez "paszportu covidowego" nie można było wejść do knajpy, a dziś nie można wejść nawet do roboty, to być może jutro nie będzie można nawet mieszkać wśród zaszprycowanych. Kiedy się obudzicie? Jak odmawiających szprycy zaczną wywozić do obozów, czy może i wtedy będziecie temu przyklaskiwać trzymając z dumą w swoim telefonie kod QR mający być rzekomą przepustką do wolności?
P.S. Ziemia nie jest płaska, a spiski istnieją!

62


ja ~ja (Gość)24.10.2021 10:29

miś bez ucha - jesteś porządnym człowiekiem!

11


aki ~aki (Gość)22.10.2021 19:24

Ciekawe co ja zaszczepiłam się wszyscy. Czy będą nas wtedy zmuszać do ponownych szczepień

04


Wolnośc ~Wolnośc (Gość)22.10.2021 13:21

Wystarczy się zaszczepić i żyć normalnie.

1318


jgh ~jgh (Gość)23.10.2021 17:10

Powinni podać czy te osoby u których stwierdzono zarażenie były zaszczepione...

40


anty ~anty (Gość)23.10.2021 10:54

Artykuł na Onecie wart przeczytania.
...Prof. Kuna: trzeba robić wszystko, aby pacjenta z COVID-19 nie podłączać pod respirator...
Memento i pacierz dla wszystkich covidian.

30


Kazik ~Kazik (Gość)22.10.2021 21:13

Tym razem to my urzędników i Sanepid zablokujemy puki co pandemia im służy do lenistwa

53


bez cenzury ~bez cenzury (Gość)22.10.2021 13:29

OOOO powróciły zajęcia z Excela. W tym roku królują odcienie różu (LGBT??) i zieleni (nadzieja)
Zdrowia i Wolności

92


ekoi ~ekoi (Gość)22.10.2021 19:27

Ciekawe ilu bedzie chętnych na trzecia dawkę

52


go?ć_jan ~go?ć_jan (Gość)22.10.2021 13:36

Znam wielu zaszczepionych którzy są chorzy ponownie. Po co pytam się? To tak jak łykanie wody na ból gardła. Po co pytam się?

1510


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat