Advertisement

Lewica uczciła Święto Pracy

Strefa FM Sobota, 01 maja 20213
Delegacje Lewicy złożyły wiązanki kwiatów pod tablicą poświęconą Kazimierzowi Szmidtowi, prezydentowi Piotrkowa Trybunalskiego, która znajduje się przy ulicy Słowackiego 13. W ten sposób uczczono przypadające na 1 maja Święto Pracy.

Ładuję galerię...

W krótkiej uroczystości udział wzięły delegacje Nowej Lewicy, Polskiej Partii Socjalistycznej oraz partii Razem. - Symbolicznie złożyliśmy wiązanki kwiatów pod tablicą przedwojennego, lewicowego prezydenta Piotrkowa Kazimierza Szmidta, który był członkiem Polskiej Partii Socjalistycznej. Już od kilkudziesięciu lat ta tradycja, że 1 maja spotykamy się tutaj i składamy kwiaty. W ten sposób uczciliśmy Święto Pracy, którego tradycja sięga już ponad 130 lat. Zostało ustanowione na pamiątkę wydarzeń z 1886 roku, czyli protestu robotników w Chicago, który został krwawo stłumiony przez policjantów. To była walka o prawa pracownicze - mówił w rozmowie z dziennikarzami Artur Ostrowski, lider piotrkowskiej Lewicy.


Zainteresował temat?

11

24


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (3)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Wacław Ościenny ~Wacław Ościenny (Gość)03.05.2021 17:50

Żałosne to trochę. Ogony przydepnięte, a łby kłapią bezzębnymi szczękami.

50


A propos pracy... ~A propos pracy... (Gość)03.05.2021 15:48

... może się za nią weźmiecie Towarzysze?

40


Rex ~Rex (Gość)03.05.2021 13:29

No... tłumy... i tak trzymać!

40


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat