Advertisement

Leśnicy uratowali rannego ptaka

ePiotrkowRegion Piątek, 30 kwietnia 202123372
Do Leśnego Ośrodka Rehabilitacji Zwierząt Nadleśnictwa Piotrków, trafił dorosły bocian czarny. Zwierzę było w złym stanie, zagrażającym jego życiu. Jednak dzięki myśliwym Andrzejowi Rusinowi i Pawłowi Pawelcowi z piotrkowskiego Koła Łowieckiego "Odyniec", którzy 20 kwietnia przywieźli ptaka do Ośrodka, jego stan zdrowia poprawia się z dnia na dzień.

Bocian zauważony został na terenie Leśnictwa Gorzkowice. Ptak był wycieńczony i w słabej kondycji fizycznej. Dodatkowo miał złamaną końcówkę skrzydła. To wieloodłamowe złamanie otwarte i upływ czasu, po jakim ptak trafił do Ośrodka, nie wróżyło nic dobrego.

 

Po licznych konsultacjach, wypracowano decyzję o amputacji części skrzydła. Zabieg zakończył się pomyślnie i bocian wybudził się już z narkozy, po czym wrócił do Leśnego Ośrodka Rehabilitacji Zwierząt Nadleśnictwa Piotrków na dalszą rehabilitację, po której, zamieszka tu wraz z innymi bocianami.

 

źródło: Nadleśnictwo Piotrków


Zainteresował temat?

2

0


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (2)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość2 ~gość2 (Gość)01.05.2021 00:52

Piękny ptak

20


Pare ~Pare (Gość)30.04.2021 17:16

100lat

50


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat