Kwesta na ratowanie piotrkowskich zabytków… w internecie

Wtorek, 27 października 202019 2179
- W dobie pandemii, kiedy wszystko zaczyna odbywać się zdalnie my również postanowiliśmy wpisać się w ten „trend” i będziemy kwestować w Internecie – czytamy w komunikacie Towarzystwa Przyjaciół Piotrkowa Trybunalskiego. Tradycyjna kwesta, w związku z epidemią, została bowiem odwołana.

- Już wkrótce znajdziecie nas państwo na portalu do organizowania zbiórek społecznościowych (www.zrzutka.pl) oraz oczywiście na Facebooku pod hasłem Ocalić od zapomnienia… XXXIII Kwesta na ratowanie piotrkowskich zabytkowych nagrobków – informuje Waldemar Domarańczyk, prezes TPPT.

 

- W tym roku oprócz zbiórki na odnawianie zabytkowych nagrobków, chcemy „ocalić od zapomnienia” nie tylko piotrkowski Stary Cmentarz, ale także mieszkańców naszego miasta, których nie ma już między nami.  Zapraszamy do zamieszczania postów w mediach społecznościowych ze wspomnieniami dotyczącymi piotrkowian oraz osób związanych z naszym miastem, które uznacie za wartych przypomnienia. Może to być wideo, zdjęcie lub krótki tekst – forma jest dowolna. Ważne, żeby przypomnieć ‘kim był?’ lub ‘kim była?’ i opatrzyć wspomnienie hasztagiem akcji #OcalicOdZapomnienia- dodaje prezes Domarańczyk.

 

Tegoroczna kwesta rozpocznie się w  czwartek (29 października), a zakończy się w środę (4 listopada) i potrwa rekordowe 7 dni.

 

Od roku 1981 dzięki zbiórkom podczas kwesty odrestaurowano 117 budowli nagrobnych, wydając na ten cel 400 tysięcy złotych.

 

 


Zainteresował temat?

1

0


Komentarze (19)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

miara ~miara (Gość)29.10.2020 00:04

Niektórym już pandemia mózg wypaliła. Nie chcesz, nie dokładaj, po co te niecne komentarze. Wiele bezimiennych ofiar walczących o wolną Polskę, a tu półinteligent komentuje, jakby coś rozumiał.

00


k ~k (Gość)28.10.2020 19:38

Ja zawsze daje parę złotych, trochę to smutne tyle tysięcy ludzi przewija się przez cmentarz a zbierane są małe kwoty. Kiedyś jak ludzie byli biedniejsi to jakby bardziej potrafili się dzielić tym co maja, dzisiaj im więcej ktoś ma tym bardziej ściska, a i tak na końcu wszystko zostawia. Tego nam zazdroszczą na zachodzie, jak dbamy o naszych przodków. Trzymam kciuki, aby w tym ciężkim dla wszystkich roku ta kwesta się udała.

00


chow ~chow (Gość)28.10.2020 12:23

A może ktoś wie gdzie można znaleźć info ile pieniędzy zebrano na ubiegłorocznej kwescie i co zostało wykonane z tych pieniędzy?

10


gość_g ~gość_g (Gość)28.10.2020 11:23

Czarni niech sie złożą to ich plac.

03


gość_kwestia ~gość_kwestia (Gość)27.10.2020 12:01

Przecież ja nie dam ani grosza jak co roku

08


gość_gość ~gość_gość (Gość)28.10.2020 09:01

Może nie na temat: ale czas by pomyśleć o organizacji ruchu czas to zrobić na zawsze, na cały rok, nie tylko na wszystkich świętych, nasi inżynierowie z miasta nie mają na to pomysłu. Może referendum

02


mom ~mom (Gość)28.10.2020 08:10

Cytuję:
Towarzystwa Przyjaciół Piotrkowa Trybunalskiego.


Panie Prezesie Waldemarze Domarańczyk czy za otrzymane fundusze, planujecie jakieś prace na Cmentarzu Żołnierzy Radzieckich przy ul. Rakowskiej ? ? To też jest piotrkowski cmentarz jak i pozostałe.
Nie wstydźmy się tego, że pamiętamy o Żołnierzach, tych którzy byli tylko tzw mięsem armatnim i byli zmuszeni do służby w A.Czerwonej.
A może nie, bo robicie tylko po z......i lub dla ...... Dobrze że dzieci szkolne pamiętają historię.

22


gość_emeryt ~gość_emeryt (Gość)27.10.2020 13:26

Nigdy nie dam macie rację a kto wam pomaga dodać do emerytury żeby zjeść kawałek pysznej wedlinki bo nas nie stać

24


Anna S ~Anna S (Gość)27.10.2020 13:29

Drodzy komentatorzy jeżeli nie chcecie to nie wpłacajcie nikt na siłę od Was się nie domaga. Ale podejrzewać kogokolwiek o defraudację pieniędzy na remonty ..... w d...u jest bardzo nie eleganckie i obrzydliwe. Mamy bardzo ładny Stary Cmentarz w Piotrkowie i należy o niego dbać. Kto nie chce to nie musi.

102


Anna S ~Anna S (Gość)27.10.2020 13:28

Drodzy komentatorzy jeżeli nie chcecie to nie wpłacajcie nikt na siłę od Was się nie domaga. Ale podejrzewać kogokolwiek o defraudację pieniędzy na remonty ..... w d...u jest bardzo nie eleganckie i obrzydliwe. Mamy bardzo ładny Stary Cmentarz w Piotrkowie i należy o niego dbać. Kto nie chce to nie musi.

62


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat