Advertisement

Książka na weekend – thriller psychologiczny królowej suspensu

ePiotrkow Sobota, 10 lipca 202113870
Na deszczowy weekend polecamy dwa thrillery, w których dużą wagę przyłożono do charakterystyki postaci. I to nie tylko tych głównych, ale i tych drugoplanowych. Na „dokładkę” proponujemy wspomnienia kobiety, która pracowała w służbach specjalnych. To propozycja z gatunku fabularyzowanej literatury faktu.
fot. K. Żołądek fot. K. Żołądek

Pierwsza propozycja to książka „Odwróć wzrok” Rachel Abbott, która ukazała się nakładem wydawnictwa Filia Mroczna Strona w przekładzie Adriana Napieralskiego. To trzymający w napięciu i niepewności thriller, w którym zetkniemy się z postacią nadkomisarza Toma Douglasa. A nie będzie miał łatwego zadania. Znajdziemy tu także wiele innych, wyrazistych postaci, do czego już zresztą przyzwyczaiła nas autorka, zwana królową psychologicznego suspensu.

 

fot. K. Żołądek

 

Książka „Odwróć wzrok” zebrała mnóstwo pozytywnych recenzji. Jak piszą o niej niektórzy – jest to wspaniała opowieść, wnikająca głęboko w psychikę głównych postaci. A książka pozostaje z nami przez pewien czas, nawet po jej przeczytaniu.

O tej książce można też posłuchać:

 


 


fot. K. Żołądek

 


Druga propozycja to książka Susann Cahalan „Zrozumieć szaleństwo”, która ukazała się w Polsce nakładem wydawnictwa Filia w przekładzie Joanny Grabarek. Jest to historia o najgłośniejszym eksperymencie w historii psychiatrii i pokazuje nam mroczną prawdę, która się za tym eksperymentem kryła. Autorka stara się odkryć przed czytelnikiem czym jest obłęd.

 

Powieść Suzann Cahalan „Zrozumieć szaleństwo” to prawdziwa detektywistyczna historia. Pokazuje, że w historii opisywanego badania psychiatrycznego niewiele rzeczy było dokładnie takimi, jakimi się wydawały. Co tak naprawdę zdarzyło się za zamkniętymi drzwiami oddziałów psychiatrycznych? Dowiecie się sięgając po proponowaną dziś książkę.

 

O książce można też było posłuchać w jednej z audycji w cyklu „Książka na weekend”:

 


 


fot. K. Żołądek

 


Trzecia propozycja to powieść o kobietach w służbach specjalnych. To wydana nakładem wydawnictwa Novae Res książka Anety Wybieralskiej „Tajne blizny. O czym milczę od lat”, a pierwszy tom nosi tytuł „Officium” z podtytułem „Kobiety w służbach specjalnych”. Jest to jednak powieść obyczajowa, a w której poznajemy Agnieszkę. Kobieta patrząc wstecz na swoją służbę w jednej z formacji resortu spraw wewnętrznych, dochodzi do wniosku, że gdyby wiedziała, jak ojczyzna podziękuje jej za te wszystkie trudne lata, zapewne wybrała by inny zawód.

 


„Tajne blizny” to pełne refleksji, ale też humoru i autoironii wspomnienia kobiety, która odkrywa przed czytelnikiem mało znane realia pracy w służbach specjalnych, przedstawiając je z jeszcze nieznanej, damskiej perspektywy. To powieść zabawna, błyskotliwa, ale przede wszystkim – poruszająca aktualne i dziś problemy.

 


Życzymy udanej i miłej lektury. Książki znajdziecie w księgarniach.

 


Zainteresował temat?

0

0


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (0)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat