Advertisement

Książka na weekend - o poszukiwaniu szczęścia i nie tylko

ePiotrkow Sobota, 06 marca 202115082
Skoro mamy weekend, to nie może zabraknąć kolejnych propozycji książkowych. Tym razem proponujemy coś z literatury obyczajowej, będzie też kryminał i pozycja z gatunku literatury młodzieżowej.
fot. K. Żołądek fot. K. Żołądek

Pierwsza propozycja zaliczana jest do literatury obyczajowej, choć można by też ustawić ją na półce z fantastyką. Bo gdzie przypisać książkę, która opowiada o strojach spełniających życzenia?

 

fot. K. Żołądek

 

To „Szczęście na miarę” Agaty Kołakowskiej. Taką pozycję wydało wydawnictwo Prószyński i S-ka. Fabuła przeniesie nas do pewnego zakładu krawieckiego. A dokładniej do pracowni krawieckiej Leonarda Kittaya. Najlepsze materiały i doskonałe wykonanie to znaki firmowe tego niewielkiego zakładu. Ale to miejsce wyróżnia się czymś jeszcze. Czymś, czego nie da się kupić nigdzie indziej. Dzięki niemu spełniają się najskrytsze marzenia. Wyhaftowane kryją się w zamówionych sukienkach. W spełnianie życzeń nie wierzy jednak lokalna dziennikarka, Dagna. Pewnego dnia puka do drzwi zakładu...

 

Jak dalej potoczyła się ta historia? Czy Dagna zdecydowała się na wizytę u krawca? Czy zamówiła sukienkę spełniającą życzenia? Przekonacie się sięgając po książkę Agaty Kołakowskiej „Szczęście na miarę”, wydaną przez wydawnictwo Prószyński i S-ka. Autorka jest z urodzenia Wrocławianką, tam przyszła na świat w 1984 roku. Ma na koncie już 16 powieści obyczajowych. Znajdziecie je w księgarniach i w bibliotekach. Miłej lektury.

 

O tej książce można też posłuchać:

 

 

 

fot. K. Żołądek


Dla zwolenników kryminału mamy książkę Hanny Greń, zatytułowaną „Piąte przykazanie”, która ukazała się na rynku nakładem wydawnictwa Czwarta Strona. Tym razem historia rozpoczyna się w agencji Dionizy Romańskiej. Wchodzi tam zrozpaczona kobieta, Maria Pisarek. I twierdzi, że jej syn, Paweł, który zdaniem policji zaginął, został tak naprawdę zamordowany. Jej podejrzenia są skierowane na niemal każdego z mieszkańców miejscowości Osiny. Z czasem wychodzi na jaw wiele grzeszków Pawła. Zdolny informatyk okazuje się szantażystą. Detektywi są jednak zajęci sprawą bestialsko skatowanego proboszcza. I sprawy te jednak okazują się ze sobą powiązane, bo na komputerze Pawła śledczy znajdą dowody na to, że ksiądz wykorzystywał seksualnie nieletnich...

 

Przed nami blisko 400 stron historii, która chwilami szokuje, chwilami zapiera dech w piersi. A historia wciąga bardzo szybko. Jej autorka, Hanna Greń, to urodzona w Wiśle, a obecnie mieszkająca w Bielsku-Białej ekonomistka. Jeszcze kilka lat temu prowadziła własne biuro rachunkowe, a potem... Potem wydała swoją pierwszą powieść. Pasjonuje się kryminalistyką, a jej mąż – emerytowany policjant – jest pierwszym recenzentem jej książek. Książkę „Piąte przykazanie” też czytał jako pierwszy. Potem wydało ją dla wszystkich miłośników kryminałów wydawnictwo Czwarta Strona.

 

O książce Hanny Greń mówiliśmy w jednej z audycji „Książka na weekend”:

 

 

 

fot. K. Żołądek


Trzecia propozycja to książka z gatunku literatury młodzieżowej. To „Lato Pauli” i jak twierdzi jej autorka, Anna M. Gorgolewska, to historia o tym, że nie ma tego złego, czyli jak znaleźć wiernego psa i miłość. Na kartach powieści przeniesiemy się do czasu, który dla tytułowej bohaterki Pauli jest przełomowy. Koniec gimnazjum to zawsze początek nowego rozdziału w życiu. Żegnając się ze starą szkołą, Paula musi pożegnać też stare przyjaźnie. Jednak samotność jej nie grozi – ma obok siebie rodzinę, sąsiada hodującego nietoperze i… uratowanego z bagna kundelka Błotka.


Wkrótce okaże się, że te wakacje będą dla dorastającej dziewczyny wyjątkowe. Paula po raz pierwszy dokona poważnych wyborów i po raz pierwszy się zakocha. Z kim będzie dzielić swoje smutki i radości? Kto okaże się jej bratnią duszą? Jedno jest pewne: w tak słoneczne lato wszystko się może zdarzyć!

 
Życzymy udanej i miłej lektury.

 


Zainteresował temat?

0

0


Advertisement
Advertisement

Komentarze (2)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Booka ~Booka (Gość)10.03.2021 10:16

Jeśli chodzi o bibliotekę, to najlepiej przyjść do Pedagogicznej (ul. Wojska Polskiego 2). Mnóstwo wspaniałych powieści, reportaży, nowości, do których nie trzeba ustawiać się w rocznej czy półrocznej kolejce. Bez wpisowego, dla każdego.

00


Synek ~Synek (Gość)06.03.2021 10:55

Polecam książkę Mord Rytualny w Rzeszowie R. Patlewicz

10


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat