Advertisement

Książka na weekend - co byś zrobił żeby uratować dziecko?

ePiotrkow Sobota, 03 lipca 202116620
Dziś autor jednej z książkowych propozycji stawia przed czytelnikami pytanie – co sami by zrobili w sytuacji, w jakiej znalazł się główny bohater książki. To trzymająca w napięciu propozycja, ale znajdziecie dziś także książkę, w której inne dziecko zostaje porwane. I znów rodzice stają przed wieloma dylematami. Dlatego dla odmiany – trzecia propozycja dotyczy zupełnie innej tematyki i należy do odrębnego gatunku literatury.
fot. K. Żołądek fot. K. Żołądek

Pierwsza propozycja to książka „Krew z krwi” Przemysława Piotrowskiego, która ukazała się na runku nakładem wydawnictwa Czarna Owca. Autor pyta czytelnika czy poświęciłby życie innego człowieka, aby uratować dziecko? Własne dziecko? Własnego ukochanego syna? A takiego wyboru będzie musiał dokonać bohater książki – Daniel Adamski. To postać pisząca książki, do której drzwi pewnego dnia pukają… policjanci.

 

fot. K. Żołądek

 

„Krew z krwi” to poruszająca książka opowiadająca o ojcowskiej miłości, która nie zna granic. A jej autor, Przemysław Piotrowski, potrafi w ciekawy sposób przykuć uwagę czytelników. Ma już w swoim dorobku serię kryminalną z komisarzem Igorem Budnym, a kto jej już przeczytał, ten z przyjemnością sięgnie i po najnowszą książkę tego autora. Znajdziecie ją w dobrych księgarniach.

 

O tej książce można też posłuchać:

 


 

fot. K. Żołądek

 


Druga propozycja to thriller, trzymający w napięciu i wyjątkowo realistyczny. Na ten weekend proponuję książkę Alex Dahl - „Perfekcyjna rodzina”, która ukazała się nakładem wydawnictwa Filia w przekładzie Anny Pochłódki-Wątorek. W powieści poznamy Lucy Blix, która po szkole poszła się pobawić z nową przyjaciółką Josie. Wieczorem mama Lucii, Elisa, przywiozła do Josie piżamkę i wypiła kieliszek wina z jej mamą. Pocałowała córeczkę na dobranoc i pojechała do domu. Więcej nie zobaczyła już swojego dziecka. Następnego dnia dom koleżanki świecił pustkami. Nie było ani mebli, ani rodziny. Lucii też nie było...

 

W książce „Perfekcyjna rodzina” przeczytamy nie tylko o sile rodzinnych więzów, ale też o tragedii, postępach w poszukiwaniach i sytuacjach, które wydają się normalne, jednak tylko do czasu. Jeśli zaciekawiła was historia Lucii, chcecie dowiedzieć się kto ją uprowadził i dlaczego to zrobił, sięgnijcie po książkę, a znajdziecie ją już w księgarniach.

 

O książce można też było posłuchać w jednej z audycji w cyklu „Książka na weekend”:

 


 


fot. K. Żołądek

 


Trzecia propozycja to wydana przez Wydawnictwo Agora książka „Rewolwer obok Biblii. W co wierzy Ameryka?”, której autorem jest Maciej Jarkowiec. Jest to efekt emigracji, na jakiej przebywał autor, a książka jest syntezą jego doświadczeń i obserwacji. Autor pokazuje druga stronę amerykańskiej religii. Bo w co wierzy Ameryka? W wolność, sprawiedliwość, kapitalizm, w marzenie, w przyszłość, może nawet nieśmiertelność, w biblię i rewolwery, ale przede wszystkim wierzy w samą siebie. To zupełnie inne zwiedzanie Ameryki niż na kanałach podróżniczych. Zatem pora usiąść wygodnie i poczytać to, co Maciej Jarkowiec przygotował na kartach swojej książki.

 


Życzymy udanej i miłej lektury. Książki znajdziecie w księgarniach.

 


Zainteresował temat?

0

0


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (0)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat