Kościelny molestował dzieci. Proboszcz o wszystkim wiedział

Strefa FM Sobota, 13 sierpnia 20161959033
W Radomsku ruszył proces Kazimierza K. - kościelnego w parafii św. Lamberta. 66-letni mężczyzna oskarżony jest o molestowanie dzieci w parafii. Całą sprawę ujawnił wikary, a w toku postępowania okazało się również, że o wszystkim wiedział proboszcz parafii.
fot. Polar123

Sprawa sięga marca ubiegłego roku. Zanim jednak ujrzała światło dzienne i trafiła do prokuratury, wikary z parafii sam walczył przeciwko kościelnemu, a także proboszczowi.

 

Początkowo, gdy wikary dowiedział się o sprawie, rozmawiał z kościelnym, ten najpierw wszystkiego się wyparł, ostatecznie jednak przyznał się do winy. Wikariusz poinformował proboszcza parafii Antoniego Arkita o całej sprawie. O tym, że kościelny najprawdopodobniej molestował nie tylko młodych ministrantów, ale również i dziewczynki ze scholi. Miał ze sobą również list jednego z pokrzywdzonych, w którym wszystko jest opisane.

 

Proboszcz zamiótł całą sprawę pod dywan. Odwodził wikarego od pomysłu zgłoszenia sprawy na policję. Doszło również do spotkania w Częstochowie pomiędzy wikarym, proboszczem i dwoma pracownikami kancelarii z Częstochowy. Wikary w tajemnicy wszystko nagrywał. Na taśmach słychać jak jest zastraszany, jak proboszcz bagatelizuje całą sprawę i wzbudza w nim wątpliwości. Taśm w sumie jest sześć, nie tylko ze spotkania w Częstochowie, ale także nagrane są rozmowy z proboszczem, a co najważniejsze z kościelnym. Wikariusz nagrał przyznanie się do winy Kazimierza K.

 

Całą sprawę, a także zapis z nagrań jako pierwsza opublikowała "Gazeta Radomszczańska".

 

Wikary nie uległ naciskom. Zgłosił sprawę na policję, zabrał ze sobą rodzica jednego z pokrzywdzonych, a także nagrania. Dziś kościelny zasiada na ławie oskarżonych, proces trwa, a wikariusz złożył podanie o przeniesienie do stanu świeckiego.

 

Sprawę 66-letniego Kazimierza K. prowadzi Prokuratura Rejonowa w Radomsku. Postawiono mu zarzuty molestowania przynajmniej 5 dzieci, z których żadne nie skończyło 15 lat. Kościelnemu grozi do 12 lat pozbawienia wolności.

 


Zainteresował temat?

8

3


Komentarze (33)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Sąsiad ~Sąsiad (Gość)18.08.2016 19:15

To trwało od lat, a cała rodzina zastraszała i okradała ludzi - zupełnie "zgodnie z prawem". Żona kryła zboczenia tego kościelnego. Mogła wszystko, bo kościół krył ich oboje. Baba nękała niejedną osobę.
Trzeba jasno powiedzieć, że nie żaden Kazimierz K tylko Kazimierz KUC z Lipowej w Radomsku. Brzydził się kobietami nawet żoną. Oto całe Radomsko - ile jeszcze brudów jest pod dywanem?

10


sklave sklaveranga14.08.2016 07:16

Czy pogłaskanie po głowie, plecach to też molestowanie? No bo np. wymaganie od pracownika
by sumiennie pracował to już jest mobbing! Więcej na http://sklave.manifo.com/

52


97-??? ~97-??? (Gość)15.08.2016 10:02

Surowo ukarać kościelnego i putina,a tak na marginesie to mam głęboko w ..... to co dzieje się w radomsku.A może za karę wysłać zboka na imprezę do sulejowa ? Luzik by się pewnie ucieszył.

22


ggg ~ggg (Gość)16.08.2016 07:44

w turcji stawianej przez lewackie media i POlityków a takze kk i papieza franciszka za wzor cnot, swiatlosci i demokracji w przeciwienstwie do zacofanej, faszystwoskiej polski wlasnie ZALEGALIZOWANO seks z osobami POnizej 15 roku zycia! a co dopiero mowa o jakiejs tam naciaganym molestowaniu

10


miara ~miara (Gość)15.08.2016 12:56

o wszystkim wiedział proboszcz parafi? Nie dwa?

10


ewa ~ewa (Gość)14.08.2016 17:50

nie puszczajcie dzieci do kościoła

103


Witek ~Witek (Gość)13.08.2016 19:55

Komu za komuny było źle i chciało się zaczodniej wolności tej zgnilizny boi za komuny tego nie było to co dziś .Mnie juz nei zdziwi nic w tym kraju przecież to solidarność z sukienkowymi dążyli do obalenia komunizmu po to by robic co się chce .a teraz sciga się przejawy pedofilii .Nie ma większej obłudy ze strony rządzących gdyz sami do tego doprowadzili by zachodnia demoralizacja dotarła do naszego kraju.Ostatnie ś d m w Krakowie organizowali masoni na czele z Dziwiszem i jak wskazują dokumenty należy do masońskiej organizacji 33 stopień wtajemniczenia .o czym to świadczy o całkowietej demoralizacji biskupów bo organizacja ta jest antychrześcijańska i wręcz zwalcza nasza wiarę.Zepsucie w kraju postępóje a przykład dają ksieża i biskupi.Kogoś się poucza ale sami robią co chcą

84


xyzt ~xyzt (Gość)13.08.2016 21:17

Ogromny szacunek dla Wikarego. On jako jedyny nie pozwolił "zamieść tej sprawy pod dywan". Mimo,że młody miał odwagę się postawić. Szkoda, że aż taką musiał ponieść cenę i zrezygnować z kapłaństwa.
A proboszcz, wikary(który jest jeszcze do obecnej chwili w parafii, i który też wiedział) oraz biskup powinni odejść z parafii, i to oni powinni do stanu świeckiego się przenieść.

190


antykonus.pl ~antykonus.pl (Gość)13.08.2016 16:30

Chemik - masz rację - za naszego świętego JPII pedofilia w kościele osiągnęła rozmiary wręcz masowe, a on kompletnie nic z tym problem nie robił. A nasz kler do tej pory nad dobro dziecka stawia solidarność zawodową.

154


lobo ~lobo (Gość)13.08.2016 20:21

Jaka kara grozi proboszczowi ?? Nasz papież by im przebaczył ...

60


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat