artykuł sponsorowany

Konto osobiste - najważniejsze informacje

Wtorek, 18 maja 2021
W obecnych czasach większość transakcji realizowanych jest elektronicznie, co jest szybkie, łatwe i wygodne. Bardzo przydatne jest do tego posiadanie konta osobistego w banku. Konto osobiste, zwane inaczej kontem bankowym lub rachunkiem osobistym to jeden z podstawowych, najbardziej powszechnych produktów bankowych. Trudno wyobrazić sobie bez niego codzienne funkcjonowanie. Banki, ze względu na dużą konkurencję, oferują konta osobiste w bardzo dobrych warunkach. Niektóre oferty zawierają bonus finansowy w zamian na przykład za przeniesienie wpływu wypłaty z jednego banku do drugiego. Bez wątpienia konta osobiste cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem klientów. Jeśli zastanawiasz się, jak wybrać najlepsze konto osobiste, jak je założyć i na co zwrócić uwagę przy wyborze, zapoznaj się z informacjami, które prezentujemy poniżej. Dzięki temu konto osobiste nie będzie miało przed Tobą tajemnic.

 

Konto osobiste - co to dokładnie jest?

 

Konto osobiste to nazywane jest potocznie po prostu kontem bankowym lub rachunkiem osobistym. Oznacza to, że jest to rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy (ROR) prowadzony przez bank. Jest jednym z najpopularniejszych i najpowszechniejszych produktów oferowanych przez banki. Konto osobiste dedykowane jest osobom fizycznym. To właśnie na konto osobiste zazwyczaj wpływa zarówno wypłata, jak i dodatkowe dochody. Konto osobiste pozwala na załatwianie wszelkich spraw życia codziennego. Dzięki zgromadzeniu ich w jednym miejscu, możliwa jest bardzo sprawne rozporządzanie posiadanymi środkami finansowymi.

 

Konta osobiste - rodzaje

 

Zastanawiasz się, jakie wyróżniamy rodzaje konta osobistego? W ofercie banków znajdziesz konta osobiste, które można w łatwy sposób dopasować do indywidualnych potrzeb. Najbardziej podstawowy rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy to konto standard. Dla klientów premium przeznaczone są konta VIP, które wiążą się z dodatkowymi świadczeniami, jak na przykład osobista opieka doświadczonego doradcy. Konto osobiste dla dzieci można założyć pociechom w wieku od 13 do 18 roku życia. Popularne są także konta osobiste dla młodych, konta walutowe i konta oszczędnościowe. Wybór najlepszej opcji zależy od indywidualnych potrzeb i preferencji, a także możliwości. W razie wątpliwości, jakie konto wybrać, warto skontaktować się z doradcą lub zapoznać się z rankingiem kont osobistych. Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronie www.totalmoney.pl.

 

Konta osobiste - ranking

 

Jeśli interesuje Cię, jakie są konta osobiste ranking może w tym pomóc. Dzięki temu zapoznasz się z wieloma ofertami i w łatwy sposób sprawdzisz, która jest najbardziej atrakcyjna. Niektóre promocje bankowe są limitowe i dostępne tylko przez pewien czas, dlatego warto regularnie sprawdzać ranking, żeby nic nie przegapić. Najlepsze rankingi są zawsze aktualne, a zawarte w nich informacje sprawdzone i pewne. Decydując się na konkretne konto bankowe, warto sprawdzić, jaki jest koszt jego prowadzenia oraz inne warunki.

 

Jak założyć konto osobiste?

 

Jeśli chcesz założyć konto osobiste, wystarczy do tego dowód. Sama procedura jest niezwykle prosta i można w pełni przeprowadzić ją przez Internet. Oczywiście możesz także założyć konto bezpośrednio w banku, jeśli preferujesz kontakt osobisty. Założenie rachunku możliwe jest także poprzez infolinię lub aplikację mobilną. Trwa to tylko kilka chwil, a konto dostępne jest do Twojej dyspozycji od ręki.

 


Zainteresował temat?

0

0


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat