Kolorowa flaga jednak znieważa?

ePiotrkow Niedziela, 06 września 202092 8505
Piotrkowska policja prowadzi czynności procesowe w sprawie zdarzenia, do którego doszło 12 sierpnia przed budynkiem I LO im. Bolesława Chrobrego w Piotrkowie. Wówczas grupka mieszkańców ozdobiła stojący przed szkołą pomnik Mikołaja Kopernika kolorową flagą.

Happening zakończył się bardzo nieprzyjemnym incydentem. Tęczowa flaga wisiała na pomniku dosłownie chwilę, bo nagle przed budynkiem szkoły pojawił się mężczyzna, był bardzo agresywny, używając wulgaryzmów pod adresem organizatorów akcji, zerwał flagę, po czym uciekł, odjeżdżając czarnym mercedesem. Choć policjanci obserwowali zdarzenie z pewnej odległości, nie zareagowali.

 

O sprawie pisaliśmy tutaj! 

 

Kilka dni po zdarzeniu oficer prasowy piotrkowskiej komendy poinformowała nas, że policja nie zamierza wszczynać żadnego postępowania w tej sprawie, ponieważ kolorowa flaga ani nie znieważa, ani nie obraża. Tymczasem kilka dni temu jedna z uczestniczek happeningu z sierpnia - piotrkowianka Małgorzata Pingot dostała wezwania na policję w celu złożenia zeznań w charakterze świadka:

 

W związku z czynnościami procesowymi wykonywanymi w sprawie dotyczącej czynu określonego w art. 261 kk wzywa się Panią do osobistego stawiennictwa w Komendzie Miejskiej Policji w Piotrkowie Trybunalskim przy ul. Szkolnej 30/38 w charakterze świadka do udziału w czynnościach procesowych (...) 

 

Z informacji przekazanych nam przez Małgorzatę Pingot wynika, że przesłuchanie odbędzie się we wtorek 8 września. Zaraz potem przed budynkiem Komendy piotrkowianka chce zorganizować spotkanie z mediami. 

 

- W sprawie zostało złożone zawiadomienie o przestępstwie. Przeprowadzone czynności pozwolą ustalić wszystkie okoliczności. Po wykonaniu czynności, materiały zostaną przesłane do Prokuratury Rejonowej w Piotrkowie – poinformowało nas we wtorek 8 września biuro prasowe Komendy.

 

 

Art. 261 Kodeksu karnego:

Kto znieważa pomnik lub inne miejsce publiczne urządzone w celu upamiętnienia zdarzenia historycznego lub uczczenia osoby, podlega grzywnie albo karze ograniczenia wolności.

 

 


Zainteresował temat?

5

19


Komentarze (92)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)08.09.2020 11:15

Aż mi szkoda takich ludzi co negują LGBT+ zacofajnie piotrkowskie wychodzi w każdym zachowaniu . Wyjezdzie trochę do innych państw! a nie, siedzicie w maleńkim piotrkowie i macie klapki na oczach wstyd !! Małgosia brawo !!!

38


gość ~gość (Gość)08.09.2020 22:49

Nie pisz bzdur, że ma rehabilitację, bo to kłamstwo! Nie masz pojecia nie pisz głupot I nie oczerniaj kliniki i ludzi z Folwarcznej.
Nie obrazajcie osób co to prowadzą!
Zastanów się dwa razy co piszesz!
Bo z rehabilitacją ta Pani nie ma nic wspólnego!

21


empatyczna ~empatyczna (Gość)08.09.2020 09:48

Może ktoś pochyliłby się nad dziećmi potencjalnie adoptowanymi przez pary obnoszące się z swoja homoseksualnością. Co z ich psychiką, gdzie wzorce, które na każdym etapie dojrzewania dziecko mieć powinno. Jak to się kłóci z osobowością np. dziewczynki, która będzie miała za wzorzec dwóch osobników płci męskiej. Czy ta bądź co bądź grupa egoistów LGBT, przestanie myśleć tylko o sobie. Z tego co widać, to ludzie niedowartościowani, niestety ciągle szukający poklasku. Swoimi pożal się.... wystąpieniami, publicznymi mało smacznymi zachowaniami krzyczą ....patrzcie na nas, my tu jesteśmy. Jestem osobą otwartą na innych, ale bez obnoszenia się. Kogo to obchodzi kto z kim śpi. Ale już "przykucniętemu, klepiącemu się publicznie po przyrodzeniu....chyba osobnikowi płci męskiej" za nic nie powierzyłabym na wychowanie dziecka.

72


gość ~gość (Gość)09.09.2020 23:27

Naprawade zal mi was wszystkich ludzie

02


zniesmaczony ~zniesmaczony (Gość)07.09.2020 09:46

Stanowcze NIE dla ideologii lgbt. Nie można tolerować łamania prawa przez jej wyznawców i wielbicieli.

148


ja centy ~ja centy (Gość)07.09.2020 05:05

Niech idą do najbliższej synagogi czy meczetu i tam sobie wieszają...

2910


gość ~gość (Gość)07.09.2020 08:27

A co z tym który ja zdjął.

911


gość ~gość (Gość)07.09.2020 13:30

Treść komentarza została usunięta przez moderatora forum

2710


gość ~gość (Gość)07.09.2020 13:52

Mądry człowiek że zdjoł tą flagę super facet brawo a tą panią ukarać flagę to mamy jedną a nie tęczową tęczowo to ma pani Pingot

3110


gość 7 ~gość 7 (Gość)07.09.2020 15:29

Ciekawe kogo będą ścigać jak na niebie wyświetli się tęcza?

714


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat