Advertisement

Kolejny raz męski różaniec przejdzie ulicami miasta

ePiotrkow Piątek, 02 lipca 202131676
Już po raz 28. uczestnicy Męskiego Publicznego Różańca przejdą ulicami Piotrkowa. Modlitewne spotkanie tradycyjnie odbędzie się w pierwszą sobotę miesiąca, która tym razem wypada 3 lipca, a uczestnicy jak zawsze będą modlić się w intencji rodzin, naszego miasta i ojczyzny.
fot. pixabay.com / kropekk_pl fot. pixabay.com / kropekk_pl

- Jest to jedna z około 50 tego typu inicjatyw odbywających się w całym kraju i bardzo cieszymy się, że piotrkowianie mogą współtworzyć tą wielką różańcową wspólnotę w Polsce. Tym razem w zaproszeniu do udziału dla wszystkich mieszkańców miasta posłużyliśmy się wyjątkowym cytatem z ewangelii św. Mateusza, który mówi o tym, aby dzielić się tym światłem wiary i miłości ze wszystkimi, a nie chować go tylko dla siebie - mówi Maciej Hubka, jeden ze stałych uczestników Męskiego Publicznego Różańca w Piotrkowie. 

 

Przytoczmy zatem pełną treść wspomnianego przez pana Macieja fragmentu ewangelii św. Mateusza.

 

"Wy jesteście solą ziemi. Lecz jeśli sól utraci swój smak. czymże ją posolić? Na nic się już nie przyda, chyba na wyrzucenie i podeptanie przez ludzi. Wy jesteście światłem świata. Nie może się ukryć miasto położone na górze. Nie zapala się też lampy i nie umieszcza pod korcem, ale na świeczniku, aby świeciła wszystkim, którzy są w domu. Tak niech wasze światło jaśnieje przed ludźmi, aby widzieli wasze dobre uczynki i chwalili ojca Ojca waszego, który jest w niebie." (Mt 5, 13-16)

 

Różaniec tradycyjnie rozpocznie się pod parafią Najświętszego Serca Jezusowego o godzinie 10:00, a po wspólnym przejściu ulicami miasta zakończy Mszą Świętą o godzinie 11:00 w parafii św. Jacka i Doroty. 


Zainteresował temat?

1

7


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (6)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

wacia ~wacia (Gość)04.07.2021 09:41

Szkoda mi tych biednych ludzi

00


ja ~ja (Gość)03.07.2021 09:47

A zatrzymać, a wylegitymować, a sprawdzić, który jest z Piotrkowa, a który robi tu za pieniądze...

40


wkurzony ~wkurzony (Gość)03.07.2021 06:52

Czy nie lepiej żeby wzięli się do jakiejś konkretnej roboty,a nie manifestowali.Bog jest w sercu a nie na zewnątrz."jeśli nie grzeszysz czemu często się spowiadasz"

120


go?ć_gość ~go?ć_gość (Gość)03.07.2021 01:07

Zgodnie z tradycją mój kumpel lanser zamelduje się dopiero na mecie,żeby uwiecznić się na finałowej fotografii.

60


go?ć_gość ~go?ć_gość (Gość)02.07.2021 22:53

Chłopy pomódlcie się żeby było co jeść bo w gminie Grabica zaaplikowano nieistniejącego wirusa asf

40


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat