Klimczak krytykuje deklarację Macierewicza w sprawie elektrowni atomowej

ePiotrkowBełchatów Środa, 30 grudnia 202039 4836
- Ewentualna budowa elektrowni atomowej to decyzja strategiczna i nie można w tej sprawie formułować tak lekkomyślnych wypowiedzi jak poseł Macierewicz – mówi Dariusz Klimczak, wiceprezes PSL oraz poseł z naszego okręgu. Polityk odniósł się tymi słowami do deklaracji marszałka seniora dotyczącej powstania elektrowni jądrowej w Bełchatowie do 2043 roku, w wywiadzie dla naszego portalu. Dariusz Klimczak wraz z grupą posłów złożył w tej sprawie interpelację i podzielił się z nami odpowiedzią Ministerstwa Środowiska i Klimatu.

 

- Przeczytałem niedawno u państwa wypowiedź posła Macierewicza z taką jasną deklaracją, że na pewno w Bełchatowie powstanie elektrownia jądrowa. Poseł podał nawet rok, więc to mnie zaintrygowało, ponieważ znam od lat posła Macierewicza i wiem, że jego deklaracje nie zawsze pokrywają się z rzeczywistością – mówi Dariusz Klimczak, poseł i wiceprezes Polskiego Stronnictwa Ludowego.


O deklaracji marszałka seniora dotyczącej budowy elektrowni atomowej w Bełchatowie przeczytacie tutaj: https://www.epiotrkow.pl/news/A.-Macierewicz-Do-2043-powstanie-belchatowska-elektrownia-jadrowa,42031,0,3.


- Powiem żartobliwie, że poseł wchodzi w buty Brzechwy i Andersena, a to jest bardzo poważna decyzja i deklaracja. Dlatego wystąpiłem do Ministerstwa Środowiska i Klimatu z kilkoma zasadniczymi pytaniami.

- mówi polityk PSL.

W interpelacji grupa posłów pyta m. in. 'gdzie zapadła decyzja i kto ją podjął?', 'z kim była konsultowana?', 'czy na inwestycję zarezerwowano pieniądze w budżecie?', 'jakie będą konsekwencje wybudowania elektrowni?'.


Kilka dni temu do Marszałka Sejmu wpłynęła odpowiedź na interpelację od Piotra Dziadzio, Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Klimatu i Środowiska, której treść skomentował dla nas Dariusz Klimczak.


- Okazało się, że słowa posła Macierewicza nie pokrywają się z rzeczywistością, którą operuje rząd tzn. wcale nie jest przesądzone, że elektrownia atomowa powstanie w Bełchatowie

Wiceprezes ludowców zwrócił również uwagę na kwestię konsultacji społecznych, dotyczących ewentualnego powstania elektrowni. - Ministerstwo potwierdziło, że nie było żadnych konsultacji, a rozmowy i to wiele lat temu, prowadzono tylko z kilkoma urzędnikami. Dla nas kluczową kwestią w tej sprawie jest uzgodnienie tego z mieszkańcami, a także z pracownikami kopalni i elektrowni – deklaruje.


- Ewentualna budowa elektrowni atomowej to decyzja strategiczna i nie można w tej sprawie formułować tak lekkomyślnych wypowiedzi! – oburza się poseł Klimczak.


Pełną treść interpelacji i odpowiedź Ministerstwa znajdziecie tutaj: https://www.sejm.gov.pl/Sejm9.nsf/interpelacja.xsp?typ=INT&nr=16174.


Wiceprezes PSL wyraził gotowość ludowców do rozmów w sprawie ewentualnego włączenia energii atomowej w polski miks energetyczny, ale jednocześnie podkreślił, że priorytetem dla jego formacji jest rozwijanie Odnawialnych Źródeł Energii (OZE).


Zainteresował temat?

1

9


Komentarze (39)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość_ep ~gość_ep (Gość)31.12.2020 22:23

Żeby nie było tak jak z elektrownią w Żarnowcu a historia lubi się powtarzać

54


gość_jk ~gość_jk (Gość)01.01.2021 19:41

Obnażać kłamstwa. Brawo

41


Mundek z Barkowic ~Mundek z Barkowic (Gość)31.12.2020 08:00

Antoni po prostu kłamie. Kłamstwo, to po prostu oszustwo. Z tej strony doskonale go znamy, jako wytrawnego osz.....ta. A artykuł to kopiuj - wklej.

83


gość_senior ~gość_senior (Gość)01.01.2021 11:45

Kiedy pan Macierewicz pójdzie w ślady pana Niesiłowskiego i usunie się z polityki i przestanie kompromitować partie która ma dobre notowania.?Żeby nie było za późno.

54


gość_p o lak ~gość_p o lak (Gość)31.12.2020 18:50

A kto uciekł 10 kwietnia i zostawił Pana Prezydenta

63


pisior ~pisior (Gość)31.12.2020 16:05

...a kto to jest Macierewicz ?

104


cygan ~cygan (Gość)31.12.2020 14:49

kto to jest Klimczak?

143


oko ~oko (Gość)31.12.2020 08:23

PSL blokuje rozwój polskiej energetyki !

911


gość_lena ~gość_lena (Gość)30.12.2020 14:22

Brawo Klimczak zdemaskujcie obłudę i puste obietnice Macierewicza i spółki. To co pisowcy zrobili rolnikom, jak ich upokorzyli jeszcze wypunktuj Panie Pośle.

1410


gość_gość ~gość_gość (Gość)31.12.2020 09:19

pan Macierewicz stworzył WOT na który żeście wszyscy pluli dziś mu nikt nie podziękuję za to że niosą wam pomoc nawet w Anglii. Brawo panie Antoni tak trzymać będzie to z korzyścią dla nas wszystkich

813


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat