Karetka w Grabicy wyposażona w nowoczesny defibrylator

Strefa FM Wtorek, 24 sierpnia 202131983
Zespół Ratownictwa Medycznego, który stacjonuje w Grabicy, otrzymał najnowocześniejszy defibrylator.

Ładuję galerię...

Lifepack 15, bo tak nazywa się to urządzenie, będzie na wyposażeniu tamtejszej karetki. - Jest ono wykorzystywane podczas nagłego zatrzymania krążenia. Ponadto, urządzenie jest wyposażone w szereg urządzeń umożliwiające monitorowanie pacjenta, np. czynności serca, wartości ciśnienia tętniczego, wartości poziomu wysycenia krwi tlenem oraz stężenie dwutlenku węgla w wydychanym powietrzu. Te wszystkie parametry są bardzo istotne do zapewnienia optymalnego stanu pacjenta, do jego zabezpieczenia i przetransportowania do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego czy też wybranej placówki na terenie naszego województwa - wyjaśnia Adam Stępka, rzecznik prasowy Wojewódzkiej Stacji Ratownictwa Medycznego w Łodzi.

 

Defibrylator Lifepack 15 kosztował 100 tysięcy złotych, z czego połowę dofinansowała gmina Grabica. - Bardzo się cieszę, że u nas znajduje się takie urządzenie. Karetka stacjonuje w Grabicy, ale służy mieszkańcom naszego regionu. Mam nadzieję, że nikomu ten sprzęt nie będzie potrzebny, a jeśli już, to w pełni pomoże zabezpieczyć zdrowie pacjenta - mówi Krzysztof Kuliński, wójt gminy Grabica.


Zainteresował temat?

2

0


Komentarze (3)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

goœć_gość ~goœć_gość (Gość)24.08.2021 23:11

Przyda się defibrylator, jak ktoś zasłabnie ze smrodu gnojowicy.

21


Jahajajaha ~Jahajajaha (Gość)25.08.2021 10:24

A jakiś normalny lekarz to będzie w tym ośrodku zdrowia,

10


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat