KGP: ostatniej doby nałożono ponad 4,6 tys. mandatów za brak maseczki

PAPKraj Sobota, 17 kwietnia 202138 2052
Ostatniej doby policjanci nałożyli 4 tys. 666 mandatów, skierowali 491 wniosków o ukaranie do sądu, a 2 tys. 276 osób pouczyli w związku z nieprzestrzeganiem nakazu zasłaniania ust i nosa maseczką - powiedział w sobotę PAP rzecznik Komendanta Głównego Policji insp. Mariusz Ciarka.
fot. PAP

Rzecznik Komendy Głównej Policji w rozmowie z PAP poinformował, że od początku działań policjanci przeprowadzili ponad 3,8 mln kontroli związanych ze sprawdzeniem, czy przestrzegane są wprowadzone nakazy, zakazy i ograniczenia - zgodnie z ustawą o zapobieganiu oraz zwalczaniu chorób zakaźnych u ludzi.

 

"Między innymi po stwierdzeniu nieprzestrzegania nakazu zasłaniania ust i nosa od początku działań nałożono ponad 467 tys. mandatów, skierowano ponad 66 tys. wniosków o ukaranie do sądu oraz ponad 287 tys. osób pouczono" - podkreślił inspektor Ciarka.

 

Wskazał, że w piątek w związku z tym wykroczeniem funkcjonariusze policji nałożyli 4 tys. 666 mandatów, skierowali 491 wniosków o ukaranie do sądu, a 2 tys. 276 osób pouczyli.

 

"Ostatniej doby skontrolowano 3 tys. 556 środków transportu publicznego sprawdzając, czy przestrzegane są w nich wprowadzone ograniczenia w zakresie przewozu osób, oraz zakrywania nosa i ust maseczką, sprawdzono 12 tys. 113 obiektów handlowych oraz 163 miejsca organizacji wesel i 29 miejsc, gdzie organizowane są dyskoteki" - wyliczył.

 

Poinformował również, że w piątek policjanci skontrolowali 489 obiektów świadczących usługi hotelarskie, 1 130 restauracji i 193 kluby fitness i siłownie.

 

Przypomniał też, że codziennie do zadań związanych ze zwalczaniem COVID-19 kierowanych jest ok. 20 tys. policjantów.

 

"Cały czas sprawdzamy również osoby skierowane na kwarantannę, wczoraj sprawdzono aż 509 tys. 818 osób, a od początku działań to już ponad 67 mln takich sprawdzeń" - podał.

 

"Niezależnie od tych działań cały czas wykonujemy swoje obowiązki, na które składa się między innymi codziennie ok. 16 tys. interwencji i 15 tys. kontroli uczestników ruchu drogowego" - dodał. (PAP)

 

Autor: Bartłomiej Figaj

bf/ amac/


Zainteresował temat?

0

5


Komentarze (38)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

5g ~5g (Gość)19.04.2021 09:41

Powód do dumy. Milicja wróciła.

10


miś bez ucha ~miś bez ucha (Gość)17.04.2021 18:20

Cytuję:
Przypomniał też, że codziennie do zadań związanych ze zwalczaniem COVID-19 kierowanych jest ok. 20 tys. policjantów.


Do "walki" z chorobą (ale tylko tą jedną!) idą policjanci, a lekarze pozamykali przychodnie, bo się boją choroby. Logiczne, nieprawdaż?!

Cytuję:
czy przestrzegane są wprowadzone nakazy, zakazy i ograniczenia - zgodnie z ustawą o zapobieganiu oraz zwalczaniu chorób zakaźnych u ludzi.


Choroby zakaźne towarzyszą ludziom od zarania dziejów - policjantów mających więcej niż rok stażu powinno się zatem ZWOLNIĆ DYSCYPLINARNIE za to, że wcześniej olewali ten temat. To by było chyba logiczne, jeśli już mamy trzymać się kurczowo tego absurdu, nieprawdaż?!
Przypomnę słowa Mikołaja Reja: Małe złodziejaszki wieszacie, wielkim - nisko się kłaniacie.
Tak, to aluzja do tej nadgorliwej policji. Ścigają ludzi za próbę SWOBODNEGO ODDYCHANIA, a banda Morawieckiego wdraża systemowe ludobójstwo i policji to zwisa kalafiorem. Co tamci kiwną palcem, to pieski potulnie wykonują. Hańbicie mundur!
Te nakazy są bezprawne - nie przyjmować mandatów, niech sprawy idą do sądu. Sądy utoną w tysiącach zupełnie zbędnych spraw. Ale to nie będzie wina "niepokornych" obywateli, tylko policji, która jest na bakier z prawem!
Przypominam po raz n-ty, że takiego nielogicznego i antyludzkiego prawa nie było nawet za hitlerowskiej okupacji. Niech każdy zatem spróbuje odpowiedzieć sobie sam, kto teraz w Polsce rządzi.

Cytuję:
w związku z nieprzestrzeganiem nakazu zasłaniania ust i nosa maseczką


Nie ma prac naukowych, które by jednoznacznie udowodniły, że maskowanie zabezpiecza przed wirusem. Ale za to jest dużo prac wykazujących, że noszenie maseczek jest szkodliwe dla zdrowia. Jak zatem widać, zmuszanie ludzi do noszenia maski nie wynika z troski o nasze zdrowie, tylko komuś zależy na tym, byśmy chorowali.

111


Piotr.Covianin Piotr.Covianinranga18.04.2021 09:42

Te mandaty to bezprawie. Trzeba każdego funkcionariusza pozywać za przekroczenie uprawnień.

40


Miszel33 ~Miszel33 (Gość)17.04.2021 12:00

kagańce NWO a nie maseczki!! nic to nie daje nic, poza tym że przypomina o masonskiej epidemi i o tym jak dalismy się zniewolic garstce lucyferian i ich sługusów

102


Teddy ~Teddy (Gość)17.04.2021 18:45

Może mi ktoś wytłumaczy po co mi maseczka na pustej ulicy???

90


dyrdymał ~dyrdymał (Gość)17.04.2021 15:38

To dopiero będzie stres jak służby już nie będą musiały nakładać mandatów kowidowych. W związku z tym ciekaw jestem, jakie wsparcie psychologiczne przewidują dla nich "ojcowie", bo takie nic nierobienie nie jest zdrowe. A pytam bo są, między innymi i na moim utrzymaniu.

51


co się z nami porobi ~co się z nami porobi (Gość)17.04.2021 16:18

Lekarstwo covidiańskie - maseczka jest jednym z największych zagrożeń toksycznych dla zdrowia w XXI wieku, jest największą daniną podatkową człowieka, bo odbiera mu prawo do oddychania i niszczy to co ma najcenniejsze zdrowie, jeżeli tego nie rozumiecie, to się wkrótce o tym przekonacie. Najbardziej przerażające jest zakładanie tego dzieciom, w Dani w ogóle, w Hiszpanii od 12 lat, widocznie tam "covid" jest inny i inaczej "zabija".

62


Bożena Plandemia ~Bożena Plandemia (Gość)18.04.2021 00:24

a ciarka przebrała się miarka.

00


epidemia głupoty ~epidemia głupoty (Gość)17.04.2021 11:03

I co z tego jak sądy uwalają takie mandaty. Te szmaty na twarzy to tylko element psychologiczny tej całej kowidiańskiej gierki. Sam Pinkas kiedyś stwierdził że maska przed niczym nie zabezpiecza tylko ma nam przypominać o tym że jest pandemia a mimo to ludzie nadal brną w to szambo i niektórzy po 2 już noszą... Tu nie chodzi o nasze dobro i bezpieczeństwo tylko o ślepe posłuszeństwo ludu wobec garstki światowych psychopatów... Dzisiaj bez maski do sklepu nie wejdziesz, jutro bez szczepionki a pojutrze bez chipa ale co tam.... Ważne że 700+ się zbliża i baranki robią się potulne. Tylko szkoda że baranki nie wiedzą skąd są te pieniążki i w jaki sposób ktoś będzie chciał je odzyskać....

122


Archipelag Gułag ~Archipelag Gułag (Gość)17.04.2021 19:10

Ta mi oto przypadła kraina
I chce bóg bym w milczeniu tu żył
Za to ,że widziałem Kaina
Ale zabić nie miałem go sił !

50


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat