Jeden jechał bez uprawnień, a drugi po alkoholu

Policja KMP PiotrkówRegion Poniedziałek, 24 maja 202110 8777
Piotrkowscy policjanci odnotowali zdarzenie drogowe, w którym uczestniczył 16-letni kierowca motoroweru bez uprawnień do kierowania oraz kierowca lexusa, po użyciu alkoholu. Policja uczula, że wraz z rozpoczęciem sezonu z dnia na dzień rośnie liczba jednośladów na drogach i apeluje do wszystkich uczestników ruchu o rozwagę i bezwzględne przestrzeganie przepisów.
fot. archiwum ePiotrkow.pl

 

Kilka dni temu, po godzinie 18.00, policjanci z piotrkowskiej drogówki pojechali do Łęk Szlacheckich, gdzie na drodze gminnej doszło do zdarzenia drogowego z udziałem motorowerzysty i kierującego osobowym lexusem.

 

- Po wstępnych ustaleniach policjantów okazało się, że 16-letni motorowerzysta podczas wykonywaniu manewru skrętu w lewo nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu jadącemu prawidłowo z przeciwnego kierunku kierowcy osobówki. W wyniku zdarzenia 16-latek z obrażeniami ciała został zabrany do szpitala – relacjonuje Dagmara Mościńska z biura prasowego piotrkowskiej KMP.

 

Policjanci ustalili także, że motorowerzysta nie posiada uprawnień do kierowania, co jest wykroczeniem, zagrożonym karą grzywny. Wykroczenie popełnił także 35-letni kierowca lexusa, który prowadził pojazd mając 0,24 promila alkoholu w organizmie.

 

Dagmara Mościńska przypomniała jednocześnie, że motocykliści to szczególna grupa uczestników ruchu drogowego, która nie jest tak zabezpieczona jak kierowcy samochodów i jest szczególnie narażona na utratę zdrowia lub życia w wypadkach komunikacyjnych. - Jazda motocyklem wymaga od kierujących posiadania odpowiednich uprawnień, umiejętności i stosowania się do przepisów ruchu drogowego. Nie ma tutaj miejsca na brawurę i brak wyobraźni – podkreśla.


Zainteresował temat?

1

0


Komentarze (10)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

go?ć_gość ~go?ć_gość (Gość)27.05.2021 10:12

Jeśli miał jakieś promile w organizmie to nie powinno tam go być i to on powinien być sprawcą wypadku.

10


Goscii ~Goscii (Gość)24.05.2021 16:27

Prawidłowo to ten Lexus nie jechał. Pędził w terenie zabudowanym.

50


Agata Ćwiek ~Agata Ćwiek (Gość)26.05.2021 13:22

Szkoda dzieciaka, bo ten Lexus 50 na godzinę nigdy nie jeźdzł

20


Lol ~Lol (Gość)24.05.2021 19:41

Niestety takie zachowania powoli stają się standardem. W społeczeństwie istnieje akceptacja dla jazdy po alkoholu bez uprawnień itp.

60


Keramzyt ~Keramzyt (Gość)24.05.2021 20:27

Flip i Flap

40


kierowca duzego ~kierowca duzego (Gość)24.05.2021 17:08

Moze gdyby nie kolizja az to pijanego do mamy by odwiezli :D

40


??? ~??? (Gość)24.05.2021 12:16

Artykuł kilka dni po zdarzeniu? Czy badanie na trzeźwość przeprowadzono też kilka godzin po zdarzeniu? Jakoś dziwnie cicho było w mediach po tym wypadku?

80


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat