artykuł sponsorowany

Idealne miejsce na jednodniową wycieczkę szkolną

Poniedziałek, 14 czerwca 2021
Każdego szkolnego roku wszyscy uczniowie chętnie uczestniczą w klasowych wycieczkach. Nauczycielom i rodzicom niemały problem sprawia, jakie atrakcje wzbogacone wartościami edukacyjnymi można zaproponować dzieciom. Bardzo często miasta, które do tej pory były popularnym celem podróży tego typu, są nieatrakcyjne dla uczniów, którzy przynajmniej raz już je odwiedzili. Ten wyjątkowy czas, który grupy mogą spędzić w końcu razem, zwiedzając najciekawsze miejsca całej Polski, dostarcza im niezwykłej rozrywki. Nie należy bagatelizować wpływu, jaki wycieczki szkolne wywierają na młodych ludzi. Jeśli skończyły Ci się pomysły na nowe atrakcje turystyczne, polecamy Ci przeprowadzenie wycieczki szkolnej do Krainy Bombek – fabryki Szkło-Dekor w Piotrkowie Trybunalskim!

 

Skorzystaj z mniej znanych atrakcji Polski

 

Piotrów Trybunalski znajduje się w samym centrum Polski. Łatwo do niego dojechać z Krakowa, Warszawy, Łodzi czy Poznania. To dobry cel na jednodniowy wyjazd. Polska pełna jest niedużych miast, które świetnie obrazują jej historię – takim miastem jest właśnie Piotrków Trybunalski. To działał pierwszy sejm w dawnej Polsce, tu obradował trybunał koronny, tu też powstało pierwsze getto żydowskie w Europie. Oprócz wycieczki do muzeum czy relaksu w parku warto zaproponować uczniom coś wyjątkowo oryginalnego, czyli wycieczkę do miejsca, w którym powstają szklane bombki eksportowane na cały świat. Podczas wycieczek szkolnych rzadko skupiamy się na mniej oczywistych miejscach, a właśnie takie wyprawy mogą być szczególnie interesujące do grup, które widziały już wiele ważnych miast w Polsce.

 

Postaw na oryginalność

 

Pomysły na wycieczki szkolne zwykle sprowadzają się do tego samego schematu. Chodzi o muzeum i zwiedzenie kilku kościołów. Uczniowie są tym często znudzeni i otwarcie o tym mówią, jednak dla nauczycieli zaplanowanie mniej oczywistej podróży może być wymagające ze względu na to, że musi ona mieć charakter edukacyjny. . Z tego powodu doskonałym celem jest Piotrków Trybunalski, jedno z najstarszych miast w Polsce, świętujące niedawno swoje osiemsetlecie. Wśród ciekawych miejsc Piotrkowa z pewnością wyróżnia się fabryka Szkło-Dekor. To cel wycieczek ze szkół i przedszkoli z całego regionu ze względu. W Szkło-Dekor tradycyjnymi metodami tworzy się ręcznie zdobione szklane dekoracje bożonarodzeniowe, które zdobią choinki na całym świecie.

 

Sprawdź, jak pracują mistrzowie w swoim fachu

 

Czy wiesz, że wyprodukowane w Polsce bombki cieszą się ogromnym zainteresowaniem poza naszym krajem? Polska jest jednym z największych eksporterów szklanych ozdób choinkowych. Są one produktami luksusowymi ze względu na to, że wytwarzają je doskonale wyszkoleni rzemieślnicy i artyści. Wymaga to wielu lat pracy, prób i błędów, warsztatu i prawdziwego talentu. Delikatne szkło nie pozwala na potknięcia, cały proces – od wydmuchania przez dekorowanie po wysyłkę – odbywa się z niezwykłą starannością i ostrożnością.

W dobie zalewającego nas plastiku łatwo zapomnieć o tym, jak trudne jest wykonywanie różnych przedmiotów tradycyjnymi metodami. Szkło-Dekor działa od ponad sześćdziesięciu lat, każdego dnia produkując bombki przeznaczone zarówno na rynek wewnętrzny, jak i zewnętrzny. Od kilku lat proponuje nową atrakcję specjalnie na wycieczki szkolne, w ramach której grupy zorganizowane mogą przypatrzeć się wszystkim etapom powstawania bombek. Co więcej, mogą wykonać je samodzielnie!

 

Wyjątkowe zajęcia dla dzieci

 

Po zwiedzeniu fabryki wycieczki szkolne zyskują możliwość samodzielnego przygotowania własnych bombek. Każdy uczeń otrzyma cztery gotowe bombki, które może dowolnie udekorować – albo korzystając ze wzornika, albo używając swojej wyobraźni i kreatywności. Warsztaty odbywają się pod opieką specjalistów, którzy nie tylko świetnie znają tę trudną sztukę, ale także potrafią znaleźć wspólny język z różnymi grupami wiekowymi. Na zakończenie wycieczki mali artyści otrzymają swoje bombki zapakowane w bezpieczny sposób, tak, by mogli wręczyć je swoim bliskim. To wyjątkowa pamiątka na długie lata i niezwykłe wspomnienia. Wejdź na stronę marki Szkło-Dekor i dowiedz się więcej!


Zainteresował temat?

2

0


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat