II LO w trudnej sytuacji

ePiotrkow Piątek, 03 września 202146 10739
W budynku II Liceum Ogólnokształcącego w Piotrkowie Trybunalskim rozpoczął się remont. Uczniowie i nauczyciele muszą pracować poza budynkiem szkoły, w czterech różnych miejscach.
fot.: FB II LO w Piotrkowie Trybunalskim

Remont potrwa przynajmniej do końca listopada. - Nie można było wcześniej rozpocząć zmian z różnych względów (epidemia, czy okres lęgowy jerzyków, które upodobały sobie dach szkoły) – mówi Beata Kiereś, dyrektor placówki – Ale cieszymy się, że w ogóle będą, bo nasz budynek każdy widzi, jaki jest.

 

Młodzież uczy się w czterech miejscach - osiem klas (pierwsze i trzecie pogimnazjalne ) zostały w budynku liceum. W trakcie remontu, w zależności od potrzeb będą wędrowały po piętrach. Pozostałe klasy trafiły do szkoły na Krakowskim Przedmieściu, do „dziesiątki” oraz do TPS-u. - Lekcje odbywają się zgodnie z planem, uczniowie mają zapewnione bezpieczeństwo, bo nauczyciele normalnie dyżurują na przerwach – zapewnia dyrektor Beata Kiereś – Co więcej, nasi podopieczni nie zmieniają miejsca nauki. Każda klasa ma swoją tymczasową salę, w której przebywa przez cały dzień lekcyjny. To nauczyciele muszą biegać od szkoły do szkoły. Są bardzo dzielni.


Zainteresował temat?

9

0


Komentarze (46)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

go?ć_piotrkowianin ~go?ć_piotrkowianin (Gość)03.09.2021 08:33

To i tak mają dobrze.Gdy chodziłem do szkoły podstawowej,piotrkowski Wydział Oświaty mieszczący się wówczas w gmachu obecnych sądów przy ul.Słowackiego tak mieszał ulicami podległymi szkołom,że od 1. do 4.klasy uczęszczałem do szkoły podstawowej nr 6 przy ul.Kochanowskiego (nie ma po tej szkole nawet śladu),do 5.klasy chodziłem do szkoły podstawowej nr 20 (też nie ma po niej śladu) w budynku ówczesnego i zarazem obecnego III LO przy ul.22 Lipca(obecnie Armii Krajowej),a w 6. i 7.klasie uczyłem się w szkole podstawowej nr 13 przy ulicy Nowej(obecnie Żarskiego).Ta szkoła jeszcze istnieje.Teraz dzieci uczą się w jednej szkole od początku do końca klas,a wtedy przerzucali nas niczym brygady pracy socjalistycznej z budowy na budowę.Inni nauczyciele,inne dzieci,inne budynki szkół.Tak ówcześni decydenci dbali o dobro dzieci.Więc gdy czytam i trudnościach uczniów przez okres trzech miesięcy,to uważam,że nie mają tak źle,jak ja miałem w szkołach podstawowych,będąc jeszcze małym dzieckiem.

61


W czym problem? ~W czym problem? (Gość)04.09.2021 20:36

Przecież mediateka stoi pusta! Byłem wczoraj - oprócz mnie był jeszcze ochroniarz.

20


viktorek ~viktorek (Gość)03.09.2021 14:04

W dobie covida zganiać ludzi? tyle było czasu na remont. a konsekwencje kto poniesie? Dzieci? Rodzice?

72


Pawell ~Pawell (Gość)04.09.2021 01:59

W Piotrkowie jak u Bareji

40


Propozycja ~Propozycja (Gość)03.09.2021 22:42

Właśnie nasz Prezydent ogłosił 15% bonifikatę na hulajnogi. Dla nauczycieli pracujących w kilku budynkach to przecież jak zbawienie!

80


Uczeń z SP18 ~Uczeń z SP18 (Gość)03.09.2021 21:30

Pozdrawiam Panią Beatę, najlepsza nauczycielkę historii, która zaszczepiła we mnie zamiłowanie do tego przedmiotu.

33


Piotr z Piotrkowa ~Piotr z Piotrkowa (Gość)03.09.2021 20:25

Pani Beato, pozdrawiam jeszcze z czasów Gim. nr 1 i panieńskiego nazwiska :-) Pani zawsze była konkret. Powodzenia życzę, nie ch Pani też będzie "dzielna"!

34


misiek ~misiek (Gość)03.09.2021 14:02

Szok. Takie rzeczy to tylko w piotrkowie. Może teleekspress by się zainteresował albo inne informacje, wiadomości ogólnopolskie, onet, wp czy cos tam innego.?

137


kb ~kb (Gość)03.09.2021 17:48

" To nauczyciele muszą biegać od szkoły do szkoły. Są bardzo dzielni." - czytamy.
Gratuluję nauczycielom wytrwałości. To już drugi dzień nauki!

50


xD ~xD (Gość)03.09.2021 08:05

Ciekawe, że remont robi się nie w wakacje, gdy nie ma uczniów w szkole, tylko teraz by wrócili. Miasto SUPER to zorganizowało zatruwając młodzieży życie. Zajęcia w 4 budynkach, niektórych na drugim końcu miasta przy 5-minutowej przerwie wymagają umiejętności teleportacji. Połowa pomieszczeń zamknięta, czasami w jednym pomieszczeniu zajęcia mają 2 klasy. Prowadzenie zajęć, uczenie się czy pisanie sprawdzianu przy wierceniu wiertarką to sztuka cierpliwości. Notorycznie nie ma prądu - informatyka jest prowadzona bez komputerów. Dodatkowo problemy z bieżącą wodą. Za miesiąc zrobi się zimno - ciekawe czy kaloryfery będą ciepłe. Takie warunki kwalifikują budynek użyteczności publicznej do zamknięcia.
Remont odwlekano z powodu jakiś ptaków co zagnieździły się na przeciekającym dachu, zaś tak naprawdę chciano uniknąć wydatków w tym roku (lepiej wydawać bezmyślnie kasę na drogę przez bagno na Wierzejach). Młodzież uczy się w skandalicznych warunkach, urągających prawom ucznia i człowieka. Cyrku w mieście ciąg dalszy. Na szczęście mamy radę korespondencyjną - na pewno szybko rozwiążą ten i każdy problem...

156


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat