Gmina Kleszczów mniejsza? Wojewoda złożył wniosek

Bełchatów Piątek, 03 września 202126108
Wojewoda łódzki Tobiasz Bocheński złożył wniosek do Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji o zmianę granic gminy Kleszczów na rzecz gminy Bełchatów. Modyfikacja ma spowodować zmniejszenie niesprawiedliwości w podziale dochodów pomiędzy samorządami.

Od w 2019 r. toczy się dyskusja dotycząca granic dwóch gmin: Kleszczowa i Bełchatów. Chodzi oczywiście o pieniądze. Kleszczów to największy beneficjent podatków i opłat wnoszonych przez Kopalnię i Elektrownię Bełchatów. 

 

Gmina Bełchatów składała wniosek o zmianę granic, ale rząd takiej decyzji nie podjął. Gmina Kleszczów zobowiązała się bowiem do stworzenia na poziomie lokalnym mechanizmu sprawiedliwego podziału dochodów na rzecz innych samorządów. Zdaniem wojewody to zobowiązanie nie zostało właściwie wypełnione.

 

- Gmina Bełchatów rozwija się dynamicznie i potrzebuje dodatkowych środków na infrastrukturę czy rozwój szkolnictwa, dlatego moja propozycja wydaje się sprawiedliwa i wprowadzająca harmonię społeczną na terenie powiatu - podkreśla wojewoda łódzki Tobiasz Bocheński.

 

W przypadku pozytywnego rozpatrzenia wniosku wojewody przez MSWiA rady obu gmin powinny przedstawić w terminie 3 miesięcy swoje stanowiska, które mogą być wzbogacone o konsultacje społeczne. Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji może zarekomendować zmianę granic gmin Radzie Ministrów. Rząd  wydaje uchwałę dotyczącą podziału administracyjnego. (a)

 

 

 

 

 

 


Zainteresował temat?

0

0


Komentarze (8)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

@ndzi ~@ndzi (Gość)04.09.2021 09:53

40 lat z elektrownią było OK,teraz miliardy płyną do samorządów z UE a tu okazuje się że kołderka za krótka pewnie już podzielone choć jeszcze przelewu nie było

50


Ooki ~Ooki (Gość)04.09.2021 00:03

Lunatycy kasy potrzebują, pfff

10


ciekawy ~ciekawy (Gość)03.09.2021 20:50

Dlaczego na prezentacji jest Gmina z LUBELSKIEGO? Co ona ma pokazywać?

20


xn. ~xn. (Gość)03.09.2021 18:32

Zwracam uwagę Pana Wojewody ,że ponoć ,pisze ponoć bo za dekadę kopalnia i elektrownia maja zostać zostaną wygaszane bo idzie "lepsze". Po co więc po 45 paru latach parcelować coś co dobrze działa. Był już taki jeden prezydent Bełchatowa na początku lat 90-tych co też chciał elektrownię włączyć w granice miasta. Elektrownia coś około 25 km od granic ówczesnych i dzisiejszych. Ktoś mu to wtedy z głowy to wybił. Teraz znowu to wraca a więc "mocny" poseł koło tego jednak dzisiaj chodzi. Ciekawe kto. Oczywiście jak tu napisano w imię sprawiedliwości boskiej czyt. PiS-owskiej.

92


:] ~:] (Gość)03.09.2021 17:24

Ale cyrk.
Tylko obecna władza mogła coś takiego wymyślić.

91


Kih ~Kih (Gość)03.09.2021 16:01

A Piotrków za to trucie to co dostanie ??? Spadochroniarza Antoniego???

82


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat