Advertisement

Ekopracownie pod chmurką w gminie Grabica

ePiotrkowRegion Środa, 05 grudnia 201816370
Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi rozstrzygnął konkurs „Ekopracownia pod chmurką”. Wśród laureatów, którym przyznano dofinansowanie na utworzenie punktów dydaktycznych, znalazły się projekty placówek oświatowych z terenu gminy Grabica: Szkoły Podstawowej im. A. Mickiewicza w Brzozie („Brzózka” z dofinansowaniem 48 tys. 216 zł) i Szkoły Podstawowej im. J. Porazińskiej w Boryszowie („Botanik” z dofinansowaniem 49 tys. 999 zł).
Ekopracownie pod chmurką w gminie Grabica

Oba projekty przewidują zagospodarowanie terenu przyszkolnego, zakupione zostaną pomoce dydaktyczne, stacja meteorologiczna, pojawią się nasadzenia roślin, wybudowane zostanie zadaszone miejsca z ławkami do przeprowadzania lekcji na świeżym powietrzu. Ponadto zakupione zostaną również budki lęgowe, poidełka i karmniki dla ptaków, a wokół będą ustawione tablice informacyjno-edukacyjne wykorzystywane podczas zajęć w terenie.

 

W szkołach przeprowadzane będą spotkania, prelekcje i pogadanki, prowadzone zarówno przez nauczycieli, jak i zaproszonych gości. W pracowniach na świeżym powietrzu odbywać się będą doświadczenia, konkursy, gry i zabawy związane z warunkami atmosferycznymi, zmianą pór roku.

 

- Lekcje w terenie i bezpośredni kontakt uczniów z naturą z całą pewnością będą mieć pozytywny wpływ na kształtowanie postaw proekologicznych już w wieku szkolnym. Nauka w ekopracowni pod chmurką może przyczynić się do wzrostu zainteresowania przyrodą i zainspirować dzieci do podejmowania działań na rzecz środowiska przyrodniczego, uwrażliwiając je od samego początku na jego potrzeby, ale także może uzmysłowić małym obywatelom jak wiele zależy od człowieka – to główne cele ekologicznych projektów realizowanych w podstawówkach gminy Grabica.

 

 

 

 

(materiały: UG Grabica) 


Zainteresował temat?

0

0


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (0)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat