Dramat Fundacji Masz Nosa. Bez pomocy nie będą mogli dalej ratować zwierząt.

ePiotrkowRegion Piątek, 12 marca 20215 4205
Spalony dach, zniszczona instalacja elektryczna, zalane pomieszczenia, a także konieczność wymiany pieca i komina – to skutki wtorkowego pożaru mieszczącego się w Bilskiej Woli azylu dla zwierząt. W zdarzeniu na szczęście nikt nie ucierpiał, a zwierzęta są bezpieczne, ale zajmująca się ratowaniem naszych braci mniejszych Fundacja Masz Nosa została bez dachu nad głową. Koszt niezbędnych napraw to kilkadziesiąt tysięcy złotych – jest to dla utrzymującej się tylko z dobrowolnych wpłat organizacji astronomiczna kwota. Twórcy azylu proszą o wsparcie w tych trudnych chwilach, aby móc dalej nieść pomoc zwierzętom.

Ładuję galerię...

 

Azyl dla zwierząt w Bilskiej Woli (gm Sulejów) prowadzi od kilku lat Fundacja Masz Nosa – Pomagamy Zwierzętom. W tym wyjątkowym miejscu swoją bezpieczną przystań ma obecnie przeszło 100 różnych zwierząt. Są to większości psy i koty, ale Fundacja opiekuje się także krowami, kozami i każdą istotą potrzebującą pomocy, bo dla członków Masz Nosa każde zwierzę jest warte ratowania. - Jest możliwość adopcji tych zwierząt, ale jeśli nie znajdą domu to mogą zostać tu dożywotnio. – tłumaczy Natalia Zając, prezes Fundacji Masz Nosa.


Warto również podkreślić, że duża część tych zwierząt trafia do azylu po odbiorach interwencyjnych. Często są one w fatalnym stanie zdrowia, który dla wielu byłby wystarczającym powodem do eutanazji, ale nie dla ekipy Masz Nosa, która walczy o każde życie do samego końca, często ponosząc olbrzymie koszty leczenia.


Więcej o ich działalności pisaliśmy tutaj: https://www.epiotrkow.pl/news/Pomagaja-zwierzetom-caly-rok--nie-tylko-od-swieta,42255 


Pożar miał miejsce we wtorek po południu. Ogień na dachu azylu zauważył przejeżdżający nieopodal kierowca, który zaalarmował dwie osoby przebywające w azylu, które natychmiast zaczęły ratować i wynosić z domu zwierzęta, a do gaszenia ruszyli sąsiedzi, co pozwoliło powstrzymać ogień do czasu przyjazdu straży pożarnej. W akcji gaśniczej wzięło udział 6 zastępów z OSP Stobnica, OSP Bilska Wola, OSP Lubień oraz z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Piotrkowie Trybunalskim. Po 90 minutach ogień ugaszono. Udzielono też pomocy jednej z wolontariuszek azylu, której podano tlen.

 


- Nikt na szczęście nie ucierpiał, zwierzęta są bezpieczne, ale... nie mamy dachu nad głową. Tymczasowo został on zakryty banerami i kantówką. Doszło również do uszkodzenia instalacji elektrycznej, w wyniku zalania. Piec oraz komin bezwzględnie nadają się do wymiany, bo są dla nas zagrożeniem. Koszty wszystkich prac wyniosą 55 tys. złotych, co jest dla nas astronomiczną sumą i bez wsparcia nie zdołamy jej uzbierać – mówi Natalia Zając z Fundacji Masz Nosa.


W internecie na portalu ratujemyzwierzaki.pl powstała specjalna zbiórka publiczna, która ma umożliwić odbudowę azylu i jego powrót do normalnej działalności. Fundację Masz Nosa można wesprzeć tutaj:


https://www.ratujemyzwierzaki.pl/pozarwmasznosa 


Warto podkreślić, że Fundacja prowadzi swoją działalność wyłącznie dzięki wpłatom od prywatnych osób i nie pobiera żadnych środków publicznych. Jednocześnie ekipa Masz Nosa nigdy nie odmawia pomocy potrzebującym zwierzętom, przyjmuje wszystkie i ponosi olbrzymie koszty ich utrzymania, a przede wszystkim leczenia, które skutkują sporymi trudnościami finansowymi. Dodatkowo ostatnio poważnemu uszkodzeniu uległa droga do azylu, której naprawa również pochłonie spore pieniądze.


- Ta tragedia to tylko większa motywacja dla nas. Ostatnio załamaliśmy się, że nie udało nam się zebrać funduszy na wymianę pieca - to nauczka, żeby mimo wszystko dążyć do celu, bo ponoszę odpowiedzialność za dziesiątki żyć. Może ogień spalił kawałek azylu, ale nie spalił mojej pasji i tego, że pomoc zwierzętom to mój nadrzędny cel w życiu – podkreśla Natalia Zając, prezes Fundacji Masz Nosa.


Zainteresował temat?

3

1


Komentarze (5)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

mako ~mako (Gość)14.03.2021 11:26

Mój komentarz adresuję do wszystkich krytykujących Fundację- jest takie mądre motto- "OBOJĘTNEGO NA NIEDOLĘ ZWIERZĄT I LUDZKA NIEDOLA NIE WZRUSZY" to tyle w temacie pozdrawiam

10


go?ć_gość ~go?ć_gość (Gość)13.03.2021 19:42

Hehehe, nie dajcie się nabrać, spaliło sie tylko trochę dachu a remontować chcą cały dom. Okoliczni mieszkańcy opowiadają
ciekawe historie o tej pseudo fundacji

12


D....s Piotrków Tryb ~D....s Piotrków Tryb (Gość)12.03.2021 15:09

Dokładamy cegiełkę i my bo taki cel wart jest wsparcia. Powodzenia.

31


Obywatel GC ~Obywatel GC (Gość)12.03.2021 13:29

Poszło. Powodzenia ;)

41


!!! ~!!! (Gość)12.03.2021 12:54

Powodzenia, mam nadzieję, że wyjdziecie na prostą!

41


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat