artykuł sponsorowany

Domy do 100 m2 – spełnij marzenia o własnym domu

Środa, 30 czerwca 2021 1709
Do przeszłości należą już czasy, w których budowa domu oznaczała wieloletnie przedsięwzięcie, w wyniku którego powstawał bardzo często dom zbyt duży, trudny do ogrzania i kosztowny w eksploatacji. Dzisiejsza dostępność gotowych projektów domów i mocno zróżnicowana oferta, daje Inwestorom dużą swobodę wyboru i możliwość optymalnego dopasowania projektu do konkretnych potrzeb.

Wiele interesujących propozycji w rozmaitych kategoriach proponuje Pracownia ARCHON+, pośród których dostępna jest liczna kolekcja projektów domów do 100 m2, tworzona z myślą o Inwestorach, którzy marzą o niewielkim, wygodnym i pięknym domu, systematycznie poszerzana o nowe propozycje, w tym także projekty domów tanich w budowie. Dla wielu rodzin budowa domu do 100 m2 może być bardzo atrakcyjną alternatywą dla zakupu mieszkania. Oto kilka wybranych projektów z tej kategorii.

 

 

Przestrzeń na miarę potrzeb, czyli projekt „Dom w lipiennikach”

 

Istnieją takie projekty, które nigdy się nie tracą swojego uroku. Należy do nich „Dom w lipiennikach” – choć ta parterowa bryła ma jest prostą konstrukcją z dwuspadowym dachem, to zachwyca funkcjonalnością, będąc doskonałą propozycją dla współczesnych użytkowników. Z zewnątrz prezentuje się skromnie i klasycznie, natomiast wizualizacje wnętrza pozwalają odkryć możliwości aranżacyjne. W otwartą strefę dzienną wpisano przestrzeń wygodnego salonu z obszerną sofą, jadalni z rodzinnym stołem i kuchni z barkiem śniadaniowym oraz spiżarnią. W aranżacji zaproponowano ciekawe akcenty. Oto na przykład ozdobą jednej ze ścian salonu są modne cegły, rozświetlone dodatkowo designerskimi kinkietami. Sposób wykończenia elewacji i wnętrza wzajemnie tu ze sobą koresponduje – elewacje zdobią drewniane okładziny i jasne tynki, co też w nieco innej postaci pojawia się w strefie dziennej, gdzie dominuje drewno, biel i szarości. Program użytkowy strefy nocnej obejmuje sypialnię rodziców z własną garderobą oraz dwa pokoje dla dzieci. Z kolei w gazowej kotłowni wygospodarujemy dogodne miejsce na urządzenie domowej pralni.

 

 

Mały dom – dużo światła, czyli „Dom w lucernie 10”

 

Dom z poddaszem użytkowym to często idealna propozycja do realizacji na niewielkich działkach. Atutem jest też możliwość praktycznego odizolowania strefy dziennej od części nocnej, poprzez umieszczenie ich na osobnych kondygnacjach. Wzorowo potencjał niewielkiej powierzchni wykorzystuje projekt „Domu w lucernie 10”, który z zewnątrz może wydać się znacznie mniej przestronny niż jest w istocie. Otwarta strefa dzienna na parterze zwraca uwagę doskonałym doświetleniem, co jest zasługą odpowiednio zlokalizowanych przeszkleń. Jedno z nich prowadzi z salonu na taras, który efektownie zdobi drewniana pergola. Gdy porośnie pnączem, będzie zachwycającą ozdobą elewacji ogrodowej, nadając jej lekkości i wdzięku. Z salonem sąsiaduje jadalnia z widokiem na ogród, a doskonale rozplanowane funkcje w kuchni oraz spiżarnia są gwarancją wygodnej pracy. Poddasze „Domu w lucernie” zawiera trzy sypialnie z obszernymi szafami ubraniowymi oraz pralnię domową, która wydatnie usprawni organizację domowych prac oraz utrzymanie ładu w całym domu.

 

 

Lekkość małej bryły, czyli „Dom w renklodach 12”

 

Każdy, kto poszukuje projektu niewielkiego domu o nowoczesnej formie, zachwyci się „Domem w renklodach 12”. Jego czterospadowy dach pokryty został płaską dachówką, której antracytowy kolor harmonijnie koresponduje z wszystkimi materiałami wykończeniowymi elewacji. Charakteru dodają duże przeszklenia, a zadaszony podcieniem taras pełni funkcję letniej jadalni i jest bezpośrednio dostępny z salonowej części strefy dziennej – otwartej, widnej i funkcjonalnie zaaranżowanej. Trzy sypialnie oraz łazienka z pełnym wyposażeniem tworzą komfortową, sprzyjająca wyciszeniu przestrzeń prywatną domu. W kotłowni gazowej z powodzeniem zaaranżujemy pralnię domową z miejscem na przechowywanie. Przez wiatrołap mamy też dostępny garaż jednostanowiskowy, który wyraźnie wysunięto z linii elewacji frontowej.

 

Małe domy z Pracowni ARCHON+ pomieszczą wszystko, co najistotniejsze, by mieszkać komfortowo – wystarczy tylko dobrze zidentyfikować swoje potrzeby i wybrać odpowiedni projekt.


Zainteresował temat?

2

1


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat