Advertisement

Dąbkowski pierwszy w Sulejowie

ePiotrkow Środa, 02 lipca 201448624
Konrad Dąbkowski, sprinter grupy Active Jet wygrał po finiszu z peletonu pierwszy etap 25 Międzynarodowego Wyścigu Solidarności i Olimpijczyków. Tuż za nim na metę wjechali Holender Johin Ariesen z grupy Metech TKH i Włoch Davide Ballerini z Team Idea. Etap długości 115,5 km prowadził z Łodzi do Sulejowa.
fot. https://www.facebook.com/marekmazurpl fot. https://www.facebook.com/marekmazurpl

Już od pierwszych kilometrów zawodnicy podejmowali próby ucieczki. Najgroźniejsza miała miejsce na pętli wokół Sulejowa, gdy szestanstu zawodników uzyskało nad peletonem 20 sekund prztewagi.

–           Z naszej ekipy w czołówce byli tylko Mariusz Podlaski i Paweł Franczak – mówi Konrad Dąbkowski. – Obaj są liderami grupy, ale kandydatami do zwycięstwa w klasyfikacji generalnej. Dlatego byliśmy zainteresowani, aby zlikwidować ucieczkę i żebym miał szansę na finisz.. Na pętli wokół Sulejowa peleton mocno przyśpieszył i na dziesięć kilometrów przed metą byliśmy jedną grupą. Cała drużyna rozprowadzała mnie przed kreską, a ostatnim był Łukasz Bodnar, który wyprowadzając mnie na czoło wyjechał w trawę na pobocze. Nie oglądałem się na nikogo, nie pilnowałem żadnego z rywali. Wierzyłem w swoje umiejętności sprinterskie.

 

Dąbkowski czuł na plecach oddech rywali, ale mimo to zdołał jeszcze rozejrzeć się na boki i z okrzykiem i podniesioną ręką w geście zwycięstwa przejechał linię mety. Pędził z prędkością 60 km/h. Potrafi jeszecze szybciej, bowiem w ubiegłym roku w Kielcac, wykorzystując ukształtowanie terenu uzyskał na mecie w Kielcach przekroczył 80 km/h.

 

Średnia prędkość peletonu na pierwszym etapie wyniosła ponad 47 km/h. W środę kolejny płaski i szybki etap ze Zduńskiej Woli do Sieradza. 


Zainteresował temat?

5

1


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (4)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

qqq ~qqq (Gość)04.07.2014 07:56

Zgadza się widziałem też wyścig i było to super wydarzenie. Dla tych co choć trochę jeżdżą na rowerach to było spotkanie z zawodowcami dla nich to wyścig na którym mogą się pokazać.

50


Marek ~Marek (Gość)03.07.2014 20:49

"Wiesia" napisał(a):


Pani Wiesiu, niezwykle ciekawy twój komentarz
(pomijając już cyferki 2:13 ) Byłem, widziałem, i wspólnie
z mieszkańcami miasta Sulejowa - ale nie tylko - cieszyliśmy się po prostu ze zwycięstwa sprintera grupy Active Jet - Konrada Dąbkowskiego. Nie sposób w kilku słowach opisać tego pięknego wydarzenia sportowego.

50


spot ~spot (Gość)02.07.2014 20:54

4 liga w kolarstwie nawiedziła prowincję i tyle zamieszania .Nic to nie pomoże i rada w odstawkę.

311


Wiesia ~Wiesia (Gość)02.07.2014 19:27

Ale frajda hahaha.Zablokować główną ulicę na Podklasztorzu żeby sobie kolażyki przejechali.Żenada!

317


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat