Czy kupcy przeniosą się na targowisko przy Dmowskiego?

Strefa FM Czwartek, 08 października 20201415184
Prowadzone są wstępne zapisy na listę chętnych do handlowania na bazarze przy Dmowskiego w Piotrkowie. Na razie funkcjonuje on w soboty i niedziele, natomiast w związku reorganizacją targowiska przy Hali Targowej, ma być ono czynne także we wtorki i piątki.
fot. archiwum epiotrkow.pl

Tomasz Kowalewski, lider protestujących kupców zaznacza, aby jeszcze nie składać broni w walce o miejsca do handlowania przy piotrkowskiej hali targowej. - Kupcy po prostu wystraszyli się decyzji radnych o likwidacji targowiska przy Hali Targowej – mówi Tomasz Kowalewski. - Przypominam jednak, że ostateczna decyzja jeszcze nie zapadła, bo odwołujemy się do wojewody. Z załatwianiem sobie miejsca na targowisku Ptaka przy Dmowskiego ja bym się jeszcze wstrzymał. Wierzymy w to, że wojewoda nam pomoże. Ludzie boją się o swoje miejsca pracy i szukają alternatywy, żeby móc od grudnia gdzieś handlować. Swoje w życie wprowadził pan Ptak, podszywając się pod Federację Kupców, a teraz zastrasza ludzi, żeby zapisywali się do niego, w przeciwnym razie nie będą mieli gdzie handlować. A ludzie są przerażeni i szukają miejsca. Nie poddawajmy się, bo decyzja jeszcze nie zapadła! Wierzymy w to, że handel przy Hali Targowej będzie zreorganizowany, a nie zlikwidowany - tłumaczy Tomasz Kowalewski.

 

Kupcy zamierzają wysłać odwołanie do Łódzkiego Urzędu Wojewódzkiego w Łodzi, aby wojewoda rozważył uchylenie uchwały Rady Miasta w sprawie reorganizacji targowiska.

 

Tomasz Kowalewski przyznaje, że bazar przy Dmowskiego to dla kupców jedyna alternatywa. - Na Wyzwolenia nie ma szans się wkręcić, bo rynek jest malutki, zmieszczą się dodatkowo może 2 – 3 osoby. Na Modrzewskiego... bez szans. Jak można handlować pod samą galerią z ciuchami? Tam parking jest na 6 – 7 aut. Kto przyjdzie? Ludzie przychodzą tam tylko w soboty na zakupy po warzywa. Ciuchy się tam na pewno nie sprzedadzą - dodaje.


Zainteresował temat?

6

3


Komentarze (84)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

sdfsdf ~sdfsdf (Gość)08.10.2020 16:35

Niech się przenoszą.

124


gość_jd ~gość_jd (Gość)08.10.2020 15:46

Teren prywatny i na pewno Ptak to wykorzysta a miasto straci, przecież to biznes!!!

105


gość_wrobel ~gość_wrobel (Gość)08.10.2020 15:36

Pytania takie - do kogo należy targowisko na ul. Dmowskiego ? Czy okolicznym mieszkańcom nie będzie przeszkadzało targowisko ?

133


protestu... ~protestu... (Gość)08.10.2020 15:20

ludzie, przez dwa miesiące można handlować tu i tam a przed świętami tam i kasy można zarobić, że starczy na dłuższy czas

54


gość_coisek ~gość_coisek (Gość)08.10.2020 15:16

Miastu stadion się nie opłacał a teraz napędza najemców

101


gość_robert ~gość_robert (Gość)08.10.2020 15:12

Tak przeniosą się ale do swoich domów bo będzie lock.dom brawoWy

71


gość_tu ~gość_tu (Gość)08.10.2020 14:38

Niedługo w domu będą siedzieć, bo grypa panuje.

134


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat