Advertisement
ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Czemu służy wirtualne biuro w Warszawie ?

Poniedziałek, 26 października 2020
Wirtualne biura działają obecnie zarówno w mniejszych jak i większych miastach.
Posiadając działalność gospodarczą, spółkę, fundację lub stowarzyszenie warto oddzielić siedzibę przedsiębiorstwa od siedziby firmy. Jeśli firma nie potrzebuje powierzchni biurowej można skorzystać z usługi, którą stanowi wirtualne biuro.
Aby firma wydawała się większa niż jest warto jako siedzibę rozważyć wirtualne biuro w centrum Warszawy w bliskim otoczeniu Dworca Centralnego czy Pałacu Kultury.
Czemu służy wirtualne biuro w Warszawie ?

Wirtualne biuro, czyli gotowa siedziba

 

Wirtualne biura w obecnych czasach są wirtualne tylko ze swojej nazwy. Są to tak faktycznie realnie istniejące lokale, funkcjonujące jako powierzchnia biurowa w centralnym punkcie miasta, w którym bardzo trudno wynająć pokoje biurowe, gdyż albo mamy do czynienia z wysoką ceną, albo okazuje się, że minimalna powierzchnia najmu zaczyna się od 100 metrów kwadratowych, albo wynajem odbywa się tylko dla firm z wysokim ratingiem a inni albo zostaną wykluczeni, albo będą musieli wpłacić na przykład 30 tysięcy złotych kaucji. W takiej sytuacji szereg działalności gospodarczych i niedużych spółek z podstawowym kapitałem zakłada swoje siedziby również w centralnym punkcie miasta, ale w biurze wirtualnym, gdzie nikt nie jest dyskryminowany ze względu na rating spółki. Oprócz niskiej, w zasadzie symbolicznej ceny abonamentu za wirtualne biuro dostajemy gratis jego personel, również do naszego użytku, jak i sale do spotkań, czyli salki konferencyjne.

 

Jak korzystać z wirtualnego biura w Warszawie ?

 

Jeśli na co dzień żyjemy w innym mieście niż Warszawa to musimy zdawać sobie sprawę, iż siedziba naszej spółki w wirtualnym biurze w Warszawie jest jak najbardziej możliwa. Nie będziemy musieli do takiego wirtualnego biura uczęszczać, gdyż wirtualne biuro zeskanuje naszą korespondencję przychodzącą i wyśle nam skany w PDF na email. Możliwe też jest dosłanie korespondencji w inne miejsce. Jedyne co jest prawnie konieczne posiadając siedzibę spółki w Warszawie to odbycie posiedzenia zarządu w wirtualnym biurze. W tym celu właśnie wirtualne biura w Warszawie posiadają sale do spotkań. Pełna oferta na wirtualne biura Warszawa - https://www.biurowirtualnewarszawa.pl/

Sale do spotkań to salki konferencyjne, w których mieści się od 6-10 osób. W zupełności wystarczają na posiedzenia zarządu, ale świetnie też nadają się na szkolenia, rekrutacje czy spotkania z kontrahentami.

 

Wirtualne biura, czyli sharing economy

 

Wirtualne biura w Warszawie jak i w innych miastach to przykład modnego trendu sharing economy. Trend jest nie tylko modny, ale wynika wprost z rosnących cen wynajmu biur, jak i przenoszenia szeregu aktywności do internetu. Obecnie biura nawet dużych firm mogą ulegać kurczeniu poprzez wprowadzanie pracy zdalnej. Może się tak zdarzyć, iż wiele osób pracować będzie z domu a część z nich bez nadzoru szefa. Wykonując pracę bez nadzoru szefa mamy najczęściej do czynienia z osobą pracującą w postaci posiadania własnej działalności gospodarczej. Tak pracują informatycy, ale dotyka to też innych branż. Posiadając własną działalność również tak samo jak przy spółce możemy obrać jakiś adres jako adres naszej siedziby. Ze względu na rozdział miejsca zamieszkania od działalności, wirtualne biura świetnie spełniają to zadanie. Dodatkowo wirtualne biuro w godzinach 9-17 dba o odbiór wszelkiej pojawiającej się pod adresem wirtualnej siedziby korespondencji, dzięki czemu mamy pewność, że nie czeka nas droga z awizem do najbliższej placówki pocztowej w godzinach wieczornych, które wolelibyśmy spędzać biegając lub być w klubie fitness lub relaksować się w inny sposób.


Zainteresował temat?

1

0


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat