Advertisement

Co się stanie z budynkiem Gimnazjum w Szydłowie?

ePiotrkowRegion Czwartek, 27 grudnia 201874250
Od przyszłego roku szkolnego budynek Gimnazjum w Szydłowie w gminie Grabica stanie się niepotrzebny. Z podobnym problemem będzie zmagało się wiele gmin w Polsce. Skutkiem reformy edukacji, gimnazja zostaną bowiem wygaszone.
fot. gminagrabica.pl fot. gminagrabica.pl

- Mamy problem. Od przyszłego roku szkolnego budynek Gimnazjum w Szydłowie będzie stał pusty. Tymczasem koszty utrzymania tego obiektu są spore – mówił kilka dni temu na antenie Strefy FM wójt gminy Grabica Krzysztof Kuliński.


Czy budynek wraz z salą gimnastyczną od czerwca 2019 roku stanie się dla gminy jedynie balastem? Na pewno nie zostanie tam przeniesiona podstawówka, bo w tej samej miejscowości jest już szkoła podstawowa, która – jak powiedział wójt – w pełni zaspokaja potrzeby edukacyjne.


K. Kuliński na temat budynku w Szydłowie zamierza rozmawiać w przedstawicielami powiatu piotrkowskiego, by wspólnie wypracować jakieś rozwiązanie. - Powiat jest właścicielem budynku szkoły ponadgimnazjalnej (w przyszłości średniej), który znajduje się tuż obok – zaznacza wójt. - Nie możemy czekać do czerwca. Pomysł musi być już w styczniu. Najpierw rozmowa z powiatem, potem decyzja Rady Gminy.

 


Zainteresował temat?

3

2


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (0)

Chcesz dodać komentarz?Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat