COVID-19: Najwięcej zgonów od pół roku

ePiotrkowŁódzkie Wtorek, 16 listopada 2021400136
We wtorek (16.11.2021) w całej Polsce potwierdzono 16 590 nowych zakażeń COVID-19. Mamy też 282 przypadki śmiertelne, a to najwięcej od połowy maja bieżącego roku. W województwie łódzkim mamy 1001 kolejnych zakażonych. A jak wygląda sytuacja w Piotrkowie Trybunalskim, powiecie piotrkowskim i w okolicy?
fot.: archiwum ePiotrkow.pl

W Piotrkowie odnotowano minionej doby 11 nowych przypadków COVID-19, jedna osoba zmarła. W powiecie jest 12 kolejnych zakażonych i również jeden potwierdzony zgon.

 

W naszym regionie najwięcej nowych zakażeń (32) jest w powiecie tomaszowskim, gdzie cztery osoby zmarły. Najmniej potwierdzonych przypadków mamy na ziemi radomszczańskiej (10). Poza tym 15 kolejnych chorych jest w powiecie bełchatowskim, a 13 w opoczyńskim.

 

Sytuację covidową wszystkich powiatów województwa łódzkiego przedstawia poniższa tabela:

 


Zainteresował temat?

1

5


Komentarze (36)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

słoninowy słoń ~słoninowy słoń (Gość)17.11.2021 23:46

Tłumaczenie po raz n-ty oczywistych oczywistości Covidianom już mnie męczy, niemniej jednak postaram się ustosunkować do poniższych wypowiedzi.
***

Cytuję:
~PoP (Gość)
Powoływanie się "że coś było oczywistością pół wieku temu" sprawia, że cywilizacja stałaby cały czas w miejscu.


Bredzisz. Pewne fakty ustalone TYSIĄCE lat temu do dziś są aktualne, i nie zahamowało to rozwoju cywilizacji. To dzisiaj mamy do czynienia z wywracaniem oczywistych faktów do góry nogami na zasadzie zaklinania rzeczywistości - dzisiaj istnieją "naukowcy", którzy opisali 77 płci, a inni twierdzą, że w związkach homoseksualnych rodzi się tyle samo dzieci, a nawet więcej, niż w heteroseksualnych. Nawiązuję tutaj do pewnej pani "profesor", która obwieściła to "odkrycie" publicznie.
Chociaż z tym postępem w nauce masz nieco racji. Taki przewrót, przebijający nawet ten kopernikański, miał miejsce w zeszłym roku. Niejaki minister profesor Szumowski wyśmiewał w telewizji ludzi zabezpieczających się przed koronaświrusem maseczkami, a kilka tygodni później sam wprowadził nakaz ich noszenia. Ewidentnie w ciągu kilku tygodni wiedza medyczna została wywrócona o 180 stopni. Takie "postępy" masz na myśli?
W kwestii szczepień na koronawirusy ta wiedza sprzed pół wieku jest NADAL AKTUALNA!

Cytuję:
~PoP (Gość)
Ostatnie Twoje zdanie "Dowodem jest obecna sytuacja, gdzie zaszczepieni masowo chorują" - jest oczywistym kłamstwem! Ci, którzy obecnie trafiają do szpitala, to w ponad 95% procentach osoby niezaszczepione!


Nie, nie jest kłamstwem. To fakty. Według oficjalnych danych już nawet połowa zachorowań, hospitalizacji i zgonów dotyczy osób zaszczepionych. Pozwól, że przytoczę pewne dane na temat Gibraltaru:

Cytuję:
Gibraltar odwołuje uroczystości związane z Bożym Narodzeniem, pomimo że 100 procent populacji jest tam w pełni zaszczepionej. Władze Gibraltaru powołują się na wysoką liczbę infekcji Covid-19. (...) według oficjalnych danych, każdy w Gibraltarze otrzymał już dwie dawki szczepionki, a niektórzy nawet trzy. (...) W ostatni weekend pojawiły się tam 124 nowe przypadki zachorowań, zwiększając liczbę chorych na Gibraltarze do 474 osób. Miejscowy dyrektor zdrowia publicznego wezwał mieszkańców do szczepień przypominających… (...) W wywiadzie telewizyjnym dla GBC News regionalna dyrektor ds. zdrowia dr Helen Carter (...) skarciła też mieszkańców za ignorowanie dystansu społecznego i np. zsuwane z nosa maski w transporcie publicznym. Na koniec stwierdziła autorytatywnie, że „szczepionka działa”, czego dowodem ma być to, że przy dawce „przypominającej” pojawiają się dodatkowe skutki uboczne…


No popatrz, nawet 100%-owe "wyszczepienie" nie eliminuje koronaświrusa!

Cytuję:
~PoP (Gość)
Druga sprawa - kilkanaście szczepionek na różne choroby są obowiązkowe w Polsce i podawane już niemowlakom


To tylko dowód na to, że dziecko nie należy do rodziców, a jest własnością państwa. Podawanie szczepionek niemowlakom, zwłaszcza do 6 miesiąca życia, powinno być zakazane (ewentualnie dopuszczone, ale na wniosek rodziców). Zapoznaj się z argumentacją doktorów Jaśkowskiego, Czerniaka czy profesor Majewskiej.

Cytuję:
~PoP (Gość)
Wy jako antyszczepionkowcy macie tylko jedną poradę do społeczeństwa "nie szczepcie się!"


Nie jestem antyszczepionkowcem, jestem za wolnością wyboru, a Ty domagasz się przymusów. Też zostaniesz antyszczepionkowcem, jak po przyjęciu czwartej szprycy dojdziesz do wniosku, że coś tu nie gra, i odmówisz piątej.

Cytuję:
~PoP (Gość)
nie macie za to żadnej innej propozycji żeby ludzie masowo nie chorowali i nie umierali!


Ależ mamy: zdrowy styl życia, wzmacnianie odporności poprzez dietę, ćwiczenia, odpowiednią suplementację! Lekarze o tym w ogóle nie mówią, remedium na wszystko mają według nich stanowić szczepienia.

Cytuję:
~PoP (Gość)
Wskaźnik nadmiarowej umieralności w Polsce w okresie pandemii jest jednym z najwyższych na świecie!


To nie efekt covida, tylko zamknięcia służby zdrowia przed pacjentami. Teleporady zamiast wizyt, odkładanie w czasie zabiegów, zawieszanie leczenia, a przede wszystkim nieleczenia tego słynnego covida, bo OFICJALNIE leków na niego nie ma, co jest oczywiście bezczelnym kłamstwem i manipulacją.
***

Cytuję:
~PiotrkówOk (Gość)
Wielkie odkrycie uczyniłeś ze koronawirusy istnieją od dawna. Tyle tylko że ten jest NOWY. Porównywanie go do grypy jest ciezkim idiotyzmem,


Nowość polega na modyfikacji genetycznej koronawirusa atakującego wcześniej nietoperze. Dwadzieścia lat pracowali nad modyfikacją, wypłynęły już informacje na ten temat, widocznie nie jesteś na bieżąco, skoro nie wiesz.
Czy modyfikacja genetyczna, czy naturalna mutacja, mniejsza z tym.
Porównanie do wirusów grypy jest jak najbardziej zasadne. Te też często mutują i praktycznie co sezon mamy NOWE wirusy grypy. Kumasz już? A odnośnie tego koronaświrusa to namnożyli już multum jego nowych wariantów, a przecież każdy wariant to też NOWY WIRUS w stosunku do poprzedniego wariantu. Idiotyzmem to jest tego nie dostrzegać, jak nami manipulują.

Cytuję:
~PiotrkówOk (Gość)
wystarczy porównać dane - np sezon 2017/2018 , lącznie w ciagu 7 miesiecy hospitalizacji na grypę 15 tys , zgonów 30 kilka.. Caly rok 2019 - zgonów na grype ok.150... W szczycie wiosennej fali w szpitalu JEDNEGO dnia przebywało ok. 30 tys chorych na covid.


Ludzi z grypą LECZONO i to OD RAZU. A na covid nie leczą (bo oficjalnie nie ma leków...), tylko każą siedzieć w domu i brać paracetamol. Więc choroba zazwyczaj się rozwija do takiego stadium, że konieczna jest hospitalizacja. Jest to cyniczne wyrachowane działanie, żeby "udowodnić", że jest "pandemia". Jak widać pięknie się na to nabrałeś, a udajesz mądrego.

Cytuję:
~PiotrkówOk (Gość)
Najlepsze że ci wszyscy znawcy netowi od wirusa, płaczą że są teleporady, ale przeciez skoro tak swietnie znają sie na chorobach to nie powinni miec problemu od zdiagnozowania się samemu przy pomocy netu..


Niedługo tylko to pozostanie, bo lekarze są tak skupieni na tym jednym wirusie, że niedługo zapomną jak leczyć inne choroby.

Cytuję:
~PiotrkówOk (Gość)
Tragedia naprawde można się bac mniej lub bardziej ale negowanie faktów to już schizofrenia


Fakty są takie, że mamy do czynienia z globalną mistyfikacją. To projekt polityczny, a nie prawdziwa pandemia.
***

Cytuję:
~felicita (Gość)
Tyle tylko, że ten nowy koronawirus potrafi zjeść ci płuca i ratuje cię tylko przeszczep.


Dopadł mnie w zeszłym roku. Grypa nigdy mnie tak łagodnie nie traktowała jak ten cały covid. Płuc mi nie zjadł. A przeszczep? Skąd na poczekaniu wytrzasnąć płuca dla słonia? ;)
***

Cytuję:
~dr kildare (Gość)
Pół wieku temu uważano, że nie ma skutecznych szczepionek na koronawirusy. A obecnie już są.


Skoro zaszczepieni też chorują, a nawet umierają, to znaczy, że jednak NIE MA!
***

Cytuję:
~mlodalek. (Gość)
Dobrze, że coraz więcej ludzi rozumie istotę szczepień a kaziki i im podobne niezbyt rozgarnięte stworzenia wybrali chorobę


Kobito, po raz kolejny się kompromitujesz. Nie szczepiłem się, nie mam zamiaru, i mam się dobrze. We Francji zmarła właśnie 31-letnia bokserka NA COVID pomimo pełnego zaszczepienia. W pełni zaszczepiony Gąsowski leży w szpitalu, też NA COVID. W słowackiej drużynie hokejowej zmarł niedawno młody zawodnik po szprycy. Przykłady można mnożyć. Tylko tłumaczenie oczywistych oczywistości oczadziałym Covidianom to jak by w kij pierdział, taki efekt.

41


j7 ~j7 (Gość)18.11.2021 19:49

O Gibraltarze tu pisze jakiś troll chyba, bo starałem się poszukać informacji na ten temat, ale widzę, że brak info na normalnych stronach. Jest na Najwyższym Czasie, ale ten podaje jako swoje źródło USSA News, która została usunięta z Google Play i znajduje się w katalogu Factcheck org jako strona dezinformująca, strona ta zarejestrowana jest przez Tucows, który ukrywa tożsamość i lokalizację właściciela.

11


Cyrk na rolkach ~Cyrk na rolkach (Gość)17.11.2021 20:33

Polska to ciekawy kraj. Media trąbią że szpitale zapełniają się niezaszczepionymi a w Szwecji i Wielkiej Brytanii media trąbią że to głównie w pełni zaszczepione osoby jadą na tamten świat...

51


goœć_gość ~goœć_gość (Gość)17.11.2021 20:11

Warto dodać, że w szpitalach połowa zakażonych to zaszczepieni, podobnie jak ok. 30 % osób zmarłych. To tyle jeśli chodzi o obiecywane procenty skuteczności szczepionki.

51


słoninowy słoń ~słoninowy słoń (Gość)16.11.2021 23:04

Leczenie "covida" jest sprawą prostą, bo od dawna sprawdzoną. Bez medialnej nagonki i odgórnych wytycznych każdy konował z przychodni stwierdzałby u chorych na podstawie objawów przeziębienie lub grypę i ordynował leczenie objawowe. Potwierdzają to następujące fakty:
1) koronawirusy są znane od dawna i co roku były odpowiedzialne za przeziębienia;
2) koronawirusy były odpowiedzialne nawet za 1/3 corocznych infekcji górnych dróg oddechowych (czyli w Polsce mogło to być nawet ponad milion rocznie);
3) objawy "covida" są takie same jak objawy w przypadku przeziębienia i grypy; za ciężkie powikłania skutkujące hospitalizacją odpowiada wirusowe zapalenie płuc, które rozwija się na skutek NIELECZENIA;
4) kolejne "fale koronawirusa" występują dokładnie w czasie znanych od dawna tzw. sezonów grypowych.
***
O tym, że NIE DA SIĘ stworzyć SKUTECZNYCH szczepionek na koronawirusy pisano w podręcznikach dla lekarzy już pół wieku temu. Ta prawda nadal obowiązuje. Dowodem jest obecna sytuacja, gdzie zaszczepieni masowo chorują.

103


nie wierzę ~nie wierzę (Gość)16.11.2021 20:47

...Trzecia dawka szczepionki znacznie zwiększa ochronę przed nowymi wariantami koronawirusa...
A czy przed głupotą również zwiększa ochronę ta trzecia dawka?

122


PoP ~PoP (Gość)17.11.2021 08:28

Do ~słoninowy słoń (Gość) i inni sceptycy
Bzdury piszesz. Powoływanie się "że coś było oczywistością pół wieku temu" sprawia, że cywilizacja stałaby cały czas w miejscu. Ostatnie Twoje zdanie "Dowodem jest obecna sytuacja, gdzie zaszczepieni masowo chorują" - jest oczywistym kłamstwem! Ci, którzy obecnie trafiają do szpitala, to w ponad 95% procentach osoby niezaszczepione! Druga sprawa - kilkanaście szczepionek na różne choroby są obowiązkowe w Polsce i podawane już niemowlakom żeby uchronić je przed niebezpieczeństwem. Zatem mówienie, że "SZCZEPIONKI to samo zło" jest cofaniem się do czasów przed ich wynalezieniem - do czasów szarlatanów i guseł! Wy jako antyszczepionkowcy macie tylko jedną poradę do społeczeństwa "nie szczepcie się!" - nie macie za to żadnej innej propozycji żeby ludzie masowo nie chorowali i nie umierali! Wskaźnik nadmiarowej umieralności w Polsce w okresie pandemii jest jednym z najwyższych na świecie!

34


Zdrówko ~Zdrówko (Gość)16.11.2021 20:57

Kiedyś zdrowa była margaryna, olej palmowy i mnóstwo obecnie niezdrowych rzeczy. Leczyło się również schorzenia psychiczne lobotomią. Obecnie to ciemnogród. Ciekawe jak za kilka lat będzie postrzegane szczepienie szczepionkami mRNA. Witam przyszłych Ciemnogrodzian.

102


nietoperz ~nietoperz (Gość)17.11.2021 08:57

...Jak wykazały dalsze analizy, dobrą ochronę przed obecnymi wariantami budzącymi obawy można osiągnąć poprzez szczepienie istniejącymi szczepionkami (skierowanymi przeciwko kolcom pierwotnych wariantów wirusa) i podanie kolejnej dawki tych szczepionek...
Kwestią czasu jest, kiedy dzień będzie się rozpoczynał od przyjęcia szczepionki przeciw covid, tak jak przyjmują insulinę chorzy na cukrzycę. Jest tylko różnica w tym, że chorzy na cukrzycę są rzeczywiście chorzy.

51


Kazik ~Kazik (Gość)17.11.2021 08:55

Problem w tym ,że POZ-ty nie leczą a ograniczają się do wystawiania skierowań na fałszywe testy PCR przykładem moja dalsza rodzina i w tej sprawie złoże zawiadomienie do prokuratury za nie udzielanie świadczeń i braku leczenia.
Ten wirus można spokojnie leczyć na poziomie lekarza rodzinnego a jednak tego nie robią.
Mój znajomy lekarz za kasę wyleczył już dużo osób jak widać da się tylko trzeba chcieć to robić.
Służba zdrowia pokazała ,ze nie warto im ufać bo są zastraszani przez system to wiadomo i w większości boją się leczyć ludzi . i co zaufali medykom publicznej służby zdrowia już ich nie ma a ci co leczyli się prywatnie pokonali wirusa i maja się dobrze a w systemie ani śladu ,ze byli zakażeni

31


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat