Biegają z niepełnosprawnymi, bo lubią

Tydzień Trybunalski Piątek, 16 sierpnia 201321890
Wprawdzie pogoda nieco pokrzyżowała plany i oficjalnego rozpoczęcia wspólnych treningów biegaczy z piotrkowskiego klubu “Endorfina” i niepełnosprawnych dzieci nie było, ale nieoficjalny, pilotażowy trening się odbył, i to całkiem udanie.
fot. A. Wiktorowicz

Była profesjonalna rozgrzewka, rzuty piłką, a nawet krótki bieg sztafetowy. - 10 sierpnia nieoficjalnie rozpoczęliśmy wspólne zajęcia z osobami niepełnosprawnymi. Mam nadzieję, że będą się one odbywać cyklicznie – mówi Paweł Makulski, prezes Piotrkowskiego Klubu Biegacza “Endorfina”, który to klub wraz z Centrum Edukacyjno-Rehabilitacyjnym “SZANSA oraz Ośrodkiem Sportu i Rekreacji przygotował trening. – Pogoda trochę popsuła nam szyki, ale jak widać reakcja dzieci na zajęcia była bardzo spontaniczna. Na oficjalny początek zapraszamy za tydzień (17 sierpnia). Spotykamy się o godzinie 9.30 na Stadionie Miejskim przy ul. Żwirki 6. Jeśli zainteresowanie będzie duże, to będziemy to powtarzać przynajmniej raz w miesiącu – mówił w sobotę Paweł Makulski.

A co tydzień wszyscy zainteresowani ruchem na świeżym powietrzu mogą razem z biegaczami “Endorfiny” poćwiczyć na stadionie albo umówić się na wspólne bieganie po lesie. - Od kwietnia do października biegamy co sobotę o 9.30, niezależnie od pogody – mówi P. Makulski. – Średnio przychodzi 10 – 15 osób, ale z naszych statystyk wynika, że przewinęło się już ponad 50 osób. Jesteśmy otwarci na wszystkich, którzy chcą się nauczyć biegać, chcą zobaczyć, jak się biega. To nic trudnego.

Piotrkowskie treningi są częścią ogólnopolskiej akcji “Biegam bo Lubię”.

Or


Zainteresował temat?

3

0


Komentarze (0)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat