Będą uczyć się taktyk rodem z filmów wojennych

ePiotrkowRegion Piątek, 28 maja 2021349025
Praktycznych umiejętności wojskowych i taktyk rodem z filmów wojennych będą mogli się nauczyć uczniowie wojskowych klas w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Zawodowego w Bujnach. Będzie to możliwe dzięki porozumieniu jakie podpisali przedstawiciele placówki oraz Związku Strzeleckiego Strzelec. Członkowie lokalnej jednostki będą przygotowywać uczniów szkoły z certyfikowanego Oddziału Przygotowania Wojskowego.

Ładuję galerię...

- Jest to umowa o współpracy i o wspólnym podejmowaniu różnych działań. Będą to inicjatywy mające przygotować młodzież do służby przez zajęcia sportowo-obronne. To dodatkowo uzupełni szkolną wiedzę i umiejętności z zakresu wojskowości - mówi dyrektor szkoły, Anetta Mielczarek.

 

Dyrektor podpisała porozumienie o współpracy ze Związkiem Strzeleckim Strzelec im. J. Piłsudskiego. W jego imieniu umowę parafował dowódca jednostki 1031 im. Obrońców Lwowa w Piotrkowie, sierżant Łukasz Przybył. - Podpisanie porozumienia daje nam możliwość przyłożenia ręki i wsparcia kształcenia certyfikowanych klas mundurowych. Chcemy ich nauczyć umiejętności, które w późniejszym toku szkolenia w służbach mundurowych się im bardzo przydadzą. Dzięki temu będą mogli być wyróżniającymi się osobami w czasie służby. Dodatkowo chcemy im przekazać pewne wartości, zasady zachowania i etos wojskowy - podkreśla dowódca jednostki nr 1031.

 

Łukasz Przybył podkreślał jednocześnie zalety przynależności młodych ludzi do Oddziału Przygotowania Wojskowego w Bujnach. - Daje on możliwość skrócenia służby przygotowawczej do 12 dni. Takie osoby są z automatu kierowane do takiej służby, gdzie uzyskują stopień szeregowego - wyjaśnia.

 

W czasie zajęć z członkami Strzelca, młodzież z Bujen będzie mogła nauczyć się m.in musztry, która ma kształtować charakter i budować dyscyplinę, ale także ćwiczyć różne taktyki wykorzystywane na współczesnym polu walki czy także wyszkolić się z zakresu ratownictwa medycznego w wydaniu wojskowym.

 

Szkoła, oprócz przyszłych wojskowych kształci także w klasach mundurowych o innych profilach m. in. policyjnym. Szczegóły rekrutacji można znaleźć na stronie ZSCKZ w Bujnach.


Zainteresował temat?

2

0


Komentarze (25)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

mom ~mom (Gość)29.05.2021 04:51

Zbliżają się wakacje, zabrać chętnych na miesiąc do Drawska czy na Borne a może do Orzysza. A po skończeniu nauki na dwa lata do czynnej ........... oj byłby płacz "chłoptysi" bez mamusi, telefonu i itd .......... lecz pozostaną wspomnienia - Gdzieś w .......... w białych koszarach ..........

41


ja ~ja (Gość)29.05.2021 10:44

... im. Józefa Piłsudskiego.
Jak przeprowadzić wojskowy zamach stanu też będą się uczyć? Jak uwięzić generała, który nie chciał brać udziału w wojskowym zamachu stanu i jak go skrytobójczo zamordować - też będzie taka lekcja? Jak wsadzać przeciwników politycznych do więzienia bez sądu - także???

30


xn. ~xn. (Gość)28.05.2021 16:08

No cóż. Takie czasy. Wojaczki będą uczyli amatorzy amatorów....Ale religii już będą uczyć specjaliści....

50


pancerny ~pancerny (Gość)29.05.2021 08:34

A ja jestem pancerny. Jeden z czterech z naszego podwórka. Praktyczne umiejętności wojskowe, musztrę i taktykę ćwiczyliśmy w każdą sobotę po emisji kolejnego odcinka serialu Czterej pancerni i pies. Tylko... mieliśmy wtedy świadomość, że to tylko zabawa...

20


Bad ~Bad (Gość)28.05.2021 22:57

To co dzieje się teraz w tej szkole to jakiś cyrk.

03


Dzidzio ~Dzidzio (Gość)28.05.2021 22:55

Chyba Macierewicz z Misiewiczem t będą szkolić, bo teraz więcej polityki niż nauczania

11


goœć_aaa ~goœć_aaa (Gość)28.05.2021 21:23

Brawo Bujny!!! Jedyna szkoła z pomysłem na cały powiat...

31


stefan ~stefan (Gość)28.05.2021 14:32

Kiedys to była normalna szkoła,teraz cyrk z niej zrobili!

33


go?ć_noe ~go?ć_noe (Gość)28.05.2021 16:33

Andrzej kupi droga za 100zł i uwieść materiał B i będzie zawodowym terro...

12


PiotrkowskiBizon ~PiotrkowskiBizon (Gość)28.05.2021 16:06

Pochwalam działania, szkoła zyska niezależnych ekspertów.

61


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat