artykuł sponsorowany

Battlefield 2042 premiera już niebawem!

Poniedziałek, 27 września 2021
Battlefield 2042, to pierwszoosobowa strzelanka będąca powrotem do wojny totalnej. Kultowa seria gier battlefield od EA, to walki na ogromną skalę z użyciem pojazdów, a pole bitwy w Battlefield 2042 ma pozwalać na rozgrywkę do 128 graczy równocześnie. W tej części na graczy czeka fabuła, która dzieje się po zakończeniu Battlefield 4 w niedalekiej przyszłości, a w samej grze będzie dostępny jedynie tryb wieloosobowy.

 

Studio Dice zapowiada kilka zaktualizowanych trybów gry wieloosobowej

 

Premiera Battlefield 2042 już za kilka miesięcy i na stronie Electronic Arts można już poznać kilka faktów. W Battlefield 2042 gracze będą mogli wziąć udział w trybach gry Przełamanie i Podbój, gdzie maksymalna liczba graczy, to 128 na mapę.

Firma Electronic Arts wprowadzi też po raz pierwszy zmianę w systemie klas, mianowicie zamiast klasycznego podziału na szturmowca, zwiadowcę, medyka i na żołnierza wsparcia w battlefield 2042 będą dostępni specjaliści posiadający unikalne zdolności za to całość wyposażenia, będziemy mogli dowolnie zmieniać i dostosowywać do swojego stylu gry.

 

Nowości w serii Battlefield

 

Szwedzkie studio EA Dice oddaje w wasze ręce globalne pola bitew i to w kilku wcześniej nieznanych trybach zabawy. Battlefield Portal wprowadza nowe ciekawe sposoby rozgrywki do Battlefield 2042. W tym trybie gra pozwoli Ci na stworzenie całkowicie unikalnego serwera, na którym możesz wprowadzić swoje zasady. Co więcej, będzie można użyć totalnie odświeżonych map z wcześniej znanych części serii, takich jak Battlefield 1942, Battlefield Bad Company 2 czy Battlefield 3. W Battlefield Portal dostępne będą wszystkie armie z wymienionych wcześniej tytułów wraz z ich wyposażeniem i pojazdami, dzięki czemu, będzie można stworzyć grę w której, siły wojsk niemieckich walczą ze współczesnymi jednostkami z battlefield 2042, albo co ciekawe, gra pozwala na takie ustawienia jak noże przeciwko nożom czy broń palna tylko z Battlefield 1942.

EA wprowadzi do gry również zupełnie nową Strefę Zagrożenia, o której oprócz informacji o tym, że czekają na nas potyczki w drużynach, to na stronie wydawcy nie znajdziemy dokładniejszych detali. O tym trybie na swoim twitterze pisał Tom Henderson znany z licznych przed premierowych leak'ów. Na temat tego nowego rodzaju rozgrywki w Battlefield 2042 Tom pisał o tym, że w niewielkich squad'ach będziemy rywalizować ze Sobą w zdobywaniu niezwykle ważnych danych z satelit, które spadły z orbity na ziemię, o czym opowiada fabuła battlefield 2042.

 

Battlefield 2042 kupimy na Epic Games Store i na innych platformach, co warto wiedzieć o wymaganiach?

 

W dniu premiery Battlefield 2042 będzie dostępny na platformach takich jak Epic Games Store, Steam oraz oczywiście Origin. Poza tym w wersji konsolowej pojawi się na Xbox One, Xbox series x/s, Playstation 4 i Playstation 5. Produkt w wersji na PC i na konsole pojawi się również w kilku wersjach: edycja standardowa, złota edycja i edycja ultimate. Co więcej, każda z tych edycji zawiera wyjątkowe bonusy unikalne tło karty gracza "Lądowanie" i nieśmiertelnik "Stara Gwardia" oraz Baku ACB-90 nóż do walki wręcz i "Pan Gryzak" zawieszka na broń.

Większość graczy jednak nadal korzysta z komputerów personalnych i już teraz można poznać wymagania systemowe Battlefield 2042, które poznaliśmy dzięki uczestnikom technicznej bety. W zalecanych wymaganiach potrzebna pamięć ram, to 16gb, oprócz tego gra wymaga procesora Intel Core i7 4790 lub AMD Ryzen 5 3600. Co więcej, karta grafiki, która pozwoli grać na przyjemnych dla oka ustawieniach graficznych, to Geforce RTX 2060 albo Radeon RX 5600 XT. Minimalne wymagania będą osiągalne dla nawet kilkuletnich komputerów i są bardzo zbliżone do tych, które pojawiły się przy piątej odsłonie serii.

Niektórych może także zainteresować informacja o tym, że amerykańska firma Nvidia dodaje grę Battlefield 2042 do niektórych komputerów i laptopów, które są wyposażone w karty Geforce z serii RTX 30, w skład której wchodzą RTX 3080 i RTX 3090 i pozwolą na płynną rozgrywkę, dzięki zastosowaniu najnowszych technologii Nvidia Reflex oraz Nvidia DLSS.

 

Premiera Battlefield 2042 zaliczyła pierwsze opóźnienie

 

Wydawca serii Battlefield planował, aby najnowszy tytuł pojawił się na półkach sklepowych już 22 października, niestety na twitterze twórcy opublikowali wiadomość, w której tę datę przesunęli na 19 listopada. Równocześnie wcześniejszy dostęp do bety dla osób, które zakupiły Battlefield 2042 w przedsprzedaży został przesunięty najprawdopodobniej na 6 października, o czym pisze na swoim koncie Tom Henderson.

Pomimo tego, że premiera Battlefield 2042 nie odbędzie się na czas, to twórcy gry przygotowali już kilka krótkich trailerów, na których pokazują gameplay z rozgrywki, a niebawem wszystkich graczy, którzy zakupili grę przed premierą, EA zaprosi do wcześniejszej bety. Jeśli Ty także chciałbyś dołączyć do zabawy jeszcze przed 19 listopada, to poprzez platformy takie jak Epic Games Store, Steam czy Origin, a także w różnych sklepach stacjonarnych m.in. tutaj https://www.euro.com.pl/cms/battlefield.bhtml możesz zakupić Battlefield 2042 gra w przedsprzedaży. Edycja standardowa Battlefield 2042 pozwoli na dostęp do bety, a dzięki złotej edycji i edycji ultimate, dołączysz do graczy mających możliwość rozgrywki tuż przed premierą.

 

 


Zainteresował temat?

0

0


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat