Basen w Sulejowie już działa. Burmistrz oprowadzał po nim mieszkańców (zdjęcia)

ePiotrkowRegion Sobota, 16 października 2021869722
Basen wybudowany w technologii pasywnej, czyli zużywający minimum energii na funkcjonowanie i ogrzewanie, został udostępniony mieszkańcom. Po obiekcie oprowadzał ich burmistrz Wojciech Ostrowski. Od wtorku (19.10) z basenu zaczną korzystać uczniowie. Do dnia oficjalnego otwarcia pływanie będzie bezpłatne.

Ładuję galerię...

Oficjalne otwarcie basenu i powstającej hali sportowej zaplanowano na 11 listopada. Jak poinformował burmistrz Sulejowa, Wojciech Ostrowski - do tego czasu zakończone zostaną ostatnie prace wykończeniowe w hali, a obsługa basenu zdąży zapoznać się z całą techniczną częścią jego funkcjonowania. Panie kasjerki do wtorku nauczą się obsługi kas i systemu sprzedaży wejściówek, a obsługa zapozna się z technologią używaną do zasilania basenu w energię i ciepło - dodał burmistrz.

 

W sobotę (16.10) włodarz Sulejowa oprowadzał po nowych obiektach mieszkańców. Była to wyjątkowa okazja do tego, by zobaczyć urządzenia basenowe od zaplecza. Miejsca prezentowane przez burmistrza będą bowiem zamknięte i niedostępne dla osób postronnych.

 

Budowa basenu i hali sportowej w Sulejowie kosztowała 19 mln zł, z czego 8 mln stanowiło dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego. Oficjalne otwarcie obu obiektów zaplanowano na 11 listopada tego roku.


Zainteresował temat?

6

6


Komentarze (22)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

goœć_gość ~goœć_gość (Gość)27.10.2021 14:59

W dziurze to nic się ludziom nie podoba a taki BASEN to dobrodziejstwo dla dzieci i dorosłych ,chwała za basen Panu Burmistrzowi zostanie w pamięci co zrobił dla Miasta.

21


Maseczka ~Maseczka (Gość)18.10.2021 17:57

Tak pięknie. Szkoda, że nikt na zdjęciach nie ma maseczek, tak można w obiektach zamkniętych? Jaki przykład daje Burmistrz młodzieży? Covida już nie ma?

24


Pytej ~Pytej (Gość)18.10.2021 17:23

A kto za to zapłaci? Pan zapłaci, Pani zapłaci.

41


nie ogarniam ~nie ogarniam (Gość)18.10.2021 07:55

Z badań wynika, że podobno 19% ludzi oddaje mocz do basenu. W tak małym obiekcie z tym stężeniem może być nie najlepiej. Jeśli założyć, że na basen przyjdzie klasa 25-osobowa to na jednego przypadnie około 5 metrów powierzchni. Jak się nauczyć pływać w takich warunkach ? 2 godziny wychowania fizycznego połączone, ale dojazd do basenu, rozebranie, ubranie z suszeniem włosów, powrót do szkoły to ile czasu takie 25 dzieciaków posiedzi faktycznie w basenie ?

92


999 ~999 (Gość)17.10.2021 18:00

Bardzo dobra inwestycja. Może w końcu młodzież choć na chwilę oderwie się od smartfonie i zacznie prostować skrzywione kręgosłupy. Bez względu na koszty, basen i hala sportowa zostaną na lata dla młodych pokoleń, a my będziemy za to płacić, bo tak jest poukładany świat. Inwestycja w zdrowie młodych.

58


Monsignore ~Monsignore (Gość)17.10.2021 12:20

Co obchodzi burmistrza chlewnia w Kole, skoro nie planuje się jej w Sulejowie koło urzędu miasta? W Kole mogą się ludzie dusić w smrodzie przy notorycznym braku wody,byle w Sulejowie było mahoniowe powietrze i ludziska mogli się kąpać w basenie w którym wody nie zabraknie.Spróbujcie podskoczyć burmistrzowi,to i Wam chlewnię ufunduje.

54


KOŁO - STOP CHLEWNI ~KOŁO - STOP CHLEWNI (Gość)16.10.2021 16:10

Panie burmistrzu czy powstanie chlewnia przemysłowa w Kole?

72


goœć_ben ~goœć_ben (Gość)17.10.2021 08:38

Gdzie te tłumy co były na dniach otwartych na Wapiennikach. Gdzie ci ludzie co bezinteresownie wspierali wtedy poświęcając swój czas i pieniądze ? Dziś nagrody finansowe dostają kameleony co to kiedyś stały przy poprzedniku, dziś przy obecnym, a jutro przy następnym. A może wystarczy tylko mieszkać na odpowiedniej ulicy, aby dostać kolejny raz ? Oj na własne życzenie burmistrz hoduje sobie wrogów większych niż wyhodował sobie poprzednik. Szkoda, a taki miał być raj w gminie.

71


Sulejowianin ~Sulejowianin (Gość)16.10.2021 23:58

Skoro oprowadzał,to powinien uczynić to w gatkach,skoczyć do wody i pokazać jak potrafi pięknie pływać. Bo skoro wziął się za basen,to znaczy, że pływak z niego niezły.

70


też Piotrkowianin ~też Piotrkowianin (Gość)16.10.2021 23:04

ale dlaczego tylko 4 tory ?

70


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat