Międzynarodowy Dzień Archiwów już 9 czerwca

ePiotrkow Wtorek, 08 czerwca 202110980
Międzynarodowy Dzień Archiwów jest okazją do prezentacji archiwów poprzez pryzmat ich działań i zasobów. W tym roku – w dalszym ciągu upływającym pod znakiem zagrożenia pandemicznego COVID-19, archiwiści postanowili zestawić tradycję z nowoczesnością. Dlatego tegoroczne wydarzenie organizowane jest zarówno w przestrzeni cyfrowej, jak i tradycyjnej.

W tym roku Archiwum Państwowe w Piotrkowie Trybunalskim podjęło inicjatywę wydarzenia o dwóch obliczach. - Już w ubiegłym roku, ze względu na zagrożenie pandemiczne, wszyscy musieliśmy odnaleźć się w nowej, trudnej rzeczywistości. Wiele wydarzeń kulturalnych i naukowych przyjęło wówczas postać cyfrową – co widoczne było m.in. podczas ubiegłorocznego MDA. W tym roku, ze względu na stopniowe usuwanie obostrzeń sanitarnych możemy nasze obchody MDA zorganizować częściowo „na żywo” – w historycznym otoczeniu siedziby Archiwum Państwowego w Piotrkowie Trybunalskim. Część naszych atrakcji planowana jest w postaci cyfrowej, część zaś w tradycyjnej, co starliśmy się oddać również w grafice promującej #MDA2021- podkreślają przedstawiciele Archiwum Państwowego w Piotrkowie Trybunalskim.

 

Z okazji #MDA2021 archiwiści zapraszają wszystkich obecnych i przyszłych rodzinnych archiwistów i genealogów do konsultacji „na żywo”, przy byłej synagodze (ul. Jerozolimska 29). W wersji cyfrowej możliwe jest nie tylko do korzystanie z treści publikowanych na stronie internetowej ARN, lecz również dostępny do pobrania jest barwnie ilustrowany katalog, wydany w ramach działalności punktu konsultacyjnego.

 

Święto archiwów i archiwistów – Międzynarodowy Dzień Archiwów (MDA) – obchodzone jest każdego roku 9 czerwca. Ustanowione zostało w 2008 roku, podczas 16. Międzynarodowego Kongresu Archiwów w Kuala Lumpur. Obecnie archiwa na całym świecie organizują liczne wydarzenia, ujmowane w Międzynarodowy Tydzień Archiwów (International Archives Week). Data 9 czerwca pozostaje nadal punktem centralnym w kalendarzu wydarzeń.

 

Wszystkie szczegóły dotyczące imprezy, dostępne są na stronie internetowej piotrkowskiego Archiwum Państwowego.


Zainteresował temat?

0

0


Komentarze (0)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat