42 miliony euro dla naszego regionu?

UM Piotrków Trybunalski Wtorek, 12 października 20216 2228
Prawie 42 miliony euro ma trafić do Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Piotrków Trybunalski-Bełchatów-Radomsko. W poniedziałek w mediatece odbyło się spotkanie organizacyjne w sprawie powołania MOF.

Ładuję galerię...

Miejski Obszar Funkcjonalny to obszar składający się z kilku gmin, który będzie miał uprzywilejowaną pozycję w walce o pieniądze unijne w trybie pozakonkursowym. Podczas wczorajszego spotkania organizacyjnego przekazano informacje od marszałka województwa łódzkiego, że dla naszego MOF przeznaczone zostanie prawie 42 mln euro.

 

- Wszystkie samorządy podjęły już uchwały o przystąpieniu do Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego. Przed nami kolejny krok, czyli sformułowanie porozumienia niezbędnego do wypracowania planu działania strategii MOF - mówił podczas wczorajszego spotkania prezydent Piotrkowa Krzysztof Chojniak.

 

Samorządowcy omówili zasady funkcjonowania MOF oraz projekt porozumienia w sprawie powołania obszaru. Porozumienie będzie dopracowywane przez kilka najbliższych dni, a następnie zostanie uroczyście podpisane przez włodarzy 25 gmin, które wejdą w skład MOF.

Po podpisaniu porozumienia piotrkowski magistrat, który jest liderem projektu, przystąpi do ogłoszenia przetargu na przygotowanie strategii rozwoju MOFu do 2027 roku.


Zainteresował temat?

3

1


Komentarze (6)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

łoświecony łosioł ~łoświecony łosioł (Gość)12.10.2021 17:19

Dobrze, że jest tekst, bo na podstawie samych zdjęć można by pomyśleć, że to jakaś konferencja dla Covidian.

24


H ~H (Gość)12.10.2021 22:37

Można bez PiS coś zrobić. Brawo
Dość niedotrzymanych obietnic że strony Ziemby i Kowalczyka. Ludzie zobaczcie ze PiS zabiera a nie daje.

30


ja ~ja (Gość)12.10.2021 20:04

O czym jest ten tekst? Oprócz tego, że wszyscy chcieliby wziąć do łapki parę milionów ojro?

31


Owsik ~Owsik (Gość)12.10.2021 19:03

Brawo, starczy na budowę kolejnego absurdu jakim jest mediateka. W którym miejscu lokalizacja.

20


gregu ~gregu (Gość)12.10.2021 09:56

Już wam Unia da !

83


obs. ~obs. (Gość)12.10.2021 09:52

A jakże. Będzie "pięknie". Marszałek Województwa Łódzkiego jeździ po województwie/ był niedawno w Sieradzu/ i rozdaje pieniądze ,których jeszcze nie ma i nie wiadomo kiedy będą. Zwracam ponadto uwagę ,że łódzkie jest jedynym województwem ,które nie wycofało się z uchwały LGBT...a więc. Ponadto tak po prawdzie "przyjaźń" Piotrkowa z Bełchatowem jest ...taka sobie. I to od wielu lat. Nie ma nawet dobrej komunikacji miedzy tymi miastami a kiedyś była bardzo dobra. Także na mapie to wszystko ładnie wygląda ,ale rzeczywistość skrzeczy.

130


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat