30 lat samorządu terytorialnego gminy Moszczenica

Region Poniedziałek, 30 sierpnia 202121655
W sali Gminnego Ośrodka Kultury spotkali się samorządowcy ze wszystkich kadencji. Trzy dekady samorządności w gminie Moszczenica obchodzono z rocznym opóźnieniem. Powodem opóźnienia była pandemia.

Ładuję galerię...

- Niestety CoVID-19 przewartościował wszystko, w tym nasze plany i zamierzenia. Dlatego tym bardziej się cieszę i witam tych wszystkich, którzy przez ostatnie 30 lat tworzyli nasz samorząd – mówiła witając przybyłych gości  Małgorzata Domańska, przewodnicząca Rady Gminy.

 

W trakcie spotkania przypomniano skład wszystkich rad oraz przedstawiono najważniejsze inwestycje wykonane w okresie 1990-2021r.

- O tym,  jak bardzo zmieniła się nasza gmina i ile pracy zostało wykonane przez te wszystkie lata świadczą liczby. Po pierwszym roku majątek gminy wart był - po denominacji milion złotych. Obecnie jest to 200 milionów. Udało się to dzięki Państwa pracy. W tym miejscu chciałbym szczególnie  podziękować wszystkim pracownikom instytucji gminnych, którzy na co dzień wykonują tę odpowiedzialną i trudną pracę – podkreślał wójt Marceli Piekarek.

 

W uroczystościach uczestniczył również Tadeusz Sokół - wójt III kadencji w latach 1998-2002r. – Jak mówi stara prawda, aby zaprzęg dobrze pracował konie muszą ciągnąć w tę samą stronę. Wy pokazaliście właśnie taką współpracę, która zaowocowała rozwojem naszej gminy.

 

Reforma powołująca do życia jednostki samorządu terytorialnego była najlepszym prezentem dla lokalnych  społeczności. – Ta samorządność obudziła w nas możliwość realizacji wizji, czasem bardzo odważnych. Wizji rozwoju gospodarczego np. dzięki współpracy dwóch samorządów i przesunięciu granic w naszym regionie zainwestowała światowa marka jaką jest IKEA. A dzięki wpływom do budżetu można było inwestować dalej m.in. w innowacje i nowe technologie – podkreślał starosta Piotr Wojtysiak, który wspólnie z zastępcą Dariuszem Magaczem wzięli udział w jubileuszu.

 

Okolicznościowy wiersz (własnego autorstwa) wygłosił radny Zdzisław Sitek. Uroczyste spotkanie zakończono wręczeniem pamiątkowych medali.


Zainteresował temat?

2

5


Komentarze (5)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

looker ~looker (Gość)31.08.2021 19:04

Brawooo. Nikt się wirusa nie boji a gmina zamknieta. faktycznie brawo bawić się mogą tylko szychy. GDIZE były maski tylko buziaczki i kwiaty

20


Helenka ~Helenka (Gość)31.08.2021 07:52

Pozdrawiam Pana wójta i ekipę. Helenka

11


Gasia ~Gasia (Gość)30.08.2021 22:14

Dobrze pamiętać o tych co zmieniali gminę. Szacunek

22


Dla swoich ~Dla swoich (Gość)30.08.2021 20:02

30 lat sukcesów ( sic! ) pełeselu...

31


Iop ~Iop (Gość)30.08.2021 17:16

Brawo Marceli kolejnych pięknych jubileuszy.

44


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat