Zajęcia feryjne zaplanowano w Ośrodku Edukacji Artystycznej Miejskiego Ośrodka Kultury w Piotrkowie
Mogą wziąć w nich udział dzieci w wieku 7-14 lat. Zapisy już ruszyły. Są one przyjmowane pod nr ☎️ 44 733 91 30, od poniedziałku do piątku, w godz. 8.00-19.00.
Powstanie styczniowe w Piotrkowie
Z okazji 159. rocznicy wybuchu powstania styczniowego przypominamy artykuł Agnieszki Warchulińskiej, opisujący jego wpływ na życie i historię miasta. W Piotrkowie ten niepodległościowy zryw, zwłaszcza jego upadek, zapisał się aresztowaniami, kasacją zakonu bernardynów, politycznym więzieniem zwanym cytadelą oraz krwawymi egzekucjami.
Kolejny etap prac przy budowie strażnicy Ochotniczej Straży Pożarnej w Dąbrowie nad Czarną dobiegł końca
Gmina na wykonanie tej inwestycji pozyskała pełną pulę dofinansowania w wysokości 2 mln 215 tys.zł z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. W ramach projektu wykonana zostanie rozbudowa i nadbudowa budynku Ochotniczej Straży Pożarnej oraz rozebranie części istniejącego budynku OSP. Do zakresu prac wchodzi również wykonanie remontu w istniejącej wieży OSP, a także zagospodarowanie terenu wokół całego obiektu. Prace postępują zgodnie z przyjętym harmonogramem.
Wnuczku, wnuczko zadbaj o babcię i dziadka
Z takim apelem zwracają się piotrkowscy policjanci do osób, które z okazji Dnia Babci i Dziadka będą odwiedzać seniorów. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo osób starszych zależy w dużej mierze od nas samych. Przy każdej nadarzającej się okazji, rozmawiajmy zarówno z naszymi babciami i dziadkami, ale również z samotnymi sąsiadami, o czyhających na nich niebezpieczeństwach.
Za mało szczepień. Czy grozi nam kolejna epidemia?!
Piotrków żyje epidemią koronawirusa. Niektórzy się szczepią, inni przekonują, że wirus to światowy spisek, a jeszcze kolejni, że covid-19 w ogóle nie istnieje. W cieniu koronakryzysu rozwija się jednak choroba, o której większość zdaje się zapominać. Wścieklizna, bo o niej mowa, zatacza coraz szersze kręgi wśród zwierząt. Najgorzej jest na Mazowszu, ale szczególną ostrożność powinniśmy zachować także w naszym regionie.
Sprawdzamy standardy odśnieżania w Piotrkowie
Do Piotrkowa zawitała śnieżna zima, a z nią problemy z oblodzonymi i zaśnieżonymi drogami. Sprawdziliśmy, jak powinny być odśnieżone poszczególne ulice w mieście.
Jak długo utrzyma się zimowa pogoda?
Wróciła zima. Na jak długo? To sprawdzają dla nas Łowcy Burz Łódzkie.
Donald Tusk z wizytą w naszym regionie
Donald Tusk odwiedził w czwartek (20.02.2022) cztery miasta województwa łódzkiego, by porozmawiać z lokalnymi przedsiębiorcami o ich problemach, związanych z rosnącymi kosztami prowadzenia biznesu. Zwracał uwagę na zdecydowanie wyższe ceny, jakie firmy płacą za gaz czy energię elektryczną. Polityk zatrzymał się m.in. w Piotrkowie Trybunalskim i Tomaszowie Mazowieckim.
Blisko 9 mln złotych na kanalizację w ul. Życzliwej
W rejonie ul. Życzliwej w Piotrkowie w tym roku powstanie nowa kanalizacja sanitarna. W Urzędzie Miasta wyłoniono wykonawcę inwestycji. Jej koszt sięgnie blisko 8 mln 715 tys. złotych.
10 tys. dla najzdolniejszych uczniów i studentów
Nawet 10 tys. złotych może otrzymać stypendysta naukowy marszałka województwa łódzkiego. W poniedziałek rusza nabór wniosków o finansowe wsparcie najzdolniejszych uczniów i studentów.
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat