REKLAMA

Dzisiaj, 07:12
Mieszkaniec powiatu piotrkowskiego miał w mieszkaniu papierosy i alkohol bez akcyzy
Miał w mieszkaniu ponad 42 tysiące papierosów i ponad 60 litrów alkoholu bez polskich znaków skarbowych. 45-letniego mężczyznę zatrzymała tomaszowska policja. Z tytułu niezapłaconego podatku akcyzowego Skarb Państwa miał stracić ponad 37 tys. zł.
Dzisiaj, 07:02
Wiosna na siłowni w gminie Wola Krzysztoporska
13 siłowni połączonych z 12 placami zabaw powstało w ubiegłym roku na terenie gminy Wola Krzysztoporska. To koszt ponad 2 mln zł. Trwają ostatnie prace związane z przekazaniem obiektów sołectwom. W sumie na terenie gminy jest już 21 takich kompleksów sportowo-rekreacyjnych, a więc średnio w co drugim sołectwie. Wiosnę można więc będzie spędzić aktywnie.
Wczoraj, 15:01
 Piotrkowskie szkoły częściowo
2,4 mln złotych będzie od przyszłego roku przeznaczać na inwestycje w ramach Budżetu Obywatelskiego piotrkowski magistrat. To wzrost o 100 % wynikający ze zmian ustawowych. Gmina musi bowiem przeznaczyć na BO 0,5% wydatków. Nowością będzie też osobny budżet na inwestycje realizowane w placówkach oświatowych.
Wczoraj, 13:24
Rozpoczął się remont w Urzędzie Gminy Czarnocin
W Urzędzie Gminy Czarnocin rozpoczął się remont. Renowacja obejmie sanitariaty na I piętrze, w których wymieniona zostanie glazura i terakota, sprzęt sanitarno-higieniczny, drzwi przejściowe, wentylacja oraz oświetlenie. Jakie jeszcze prace zostaną wykonane?
Wczoraj, 13:01
Do porozumienia w sprawie tunelu w Piotrkowie daleko
Trwają negocjacje w sprawie wybudowania tunelu pod torami w ul. Słowackiego w Piotrkowie Trybunalskim. Nie wiadomo czy inwestycja zostanie zrealizowana, ponieważ miastu nie podoba się zaproponowana przez kolej umowa.
Wczoraj, 12:42
Sprawdź, kto wystąpi na Imieninach Piotrków
W tym roku Imieniny Piotrków świętować będziemy 22 i 23 czerwca. Jak zawsze dni miasta uświetnią koncerty.
Wczoraj, 11:28
Piotrków: ulica Słowackiego wreszcie zostanie połączona, powstanie kładka nad A1
Od wielu lat mieszkańcy ulicy Słowackiego w Piotrkowie Trybunalskim, mieszkający po zachodniej części DK 1, czyli przyszłej autostrady A1, apelowali o budowę kładki łączącej obydwa fragmenty tej ulicy. Jak zapewnił we wtorek na antenie Radia Strefa FM Piotrków Maciej Zalewski, rzecznik prasowy Łódzkiego Oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, kładka powstanie podczas budowy autostrady.
Wczoraj, 09:43
Kuba chce zdać maturę. Potrzebuje naszej pomocy
Żeby zdać maturę, Kuba potrzebuje naszej pomocy. Chłopak jest niewidomy. By podejść do egzaminu, potrzebuje specjalistycznego urządzenia do pisania. Pomożecie?
Wczoraj, 09:11
Rada Osiedla Wierzeje wybrana
W skład nowej Rady Osiedla weszli: Krystyna Czechowska, Waldemar Grudzień, Bogdan Gątkowski, Anetta Ronc, Janusz Traczyk, Elżbieta Witkowska, Piotr Stobiecki, Barbara Papiernik, Artur Szczegielniak, Arkadiusz Efenberg, Piotr Wawrzynkowski, Ewa Ciszewska-Bombska, Piotr Matyjaszewski, Renata Gliszczyńska i Tomasz Forma.
Wczoraj, 08:58
Seria pożarów w powiecie piotrkowskim
W nocy z poniedziałku na wtorek doszło do pożaru budynku mieszkalnego w Stobnicy w gminie Ręczno. Zaledwie kilka godzin później strażacy musieli się mierzyć z ogniem w Przygłowie w gminie Sulejów.
Wczoraj, 08:18
 Przedstawiciele Mobilisu nie wykluczają rokowań ze starostą na temat sprzedaży dworca
Piotrkowski dworzec autobusowy został wystawiony na sprzedaż, oferty dotyczące kupna praw do użytkowania wieczystego gruntu, na którym znajdują się budynek i plac manewrowy, można było składać do 15 marca, cena minimalna to 2 miliony 300 tysięcy złotych. Tymczasem przedstawiciele piotrkowskiego Starostwa Powiatowego wysłali list intencyjny dotyczący kupna obiektu w drodze rokowań. Jak przekazali nam pracownicy biura prasowego Mobilisu, który jest właścicielem obiektu, powiatowa oferta będzie rozpatrywana, ale ewentualne rokowania mogą potrwać nawet kilka miesięcy.
18.03 14:24
Młodzież z Moszczenicy
Konkurs z wiedzy pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom" odbył się w poniedziałek w Moszczenicy. Uczestnicy zebrali się w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu i udowodnili, że pożar im nie straszny.
18.03 14:29
„Wyjście Ewakuacyjne” z nowym spektaklem
Ograniczenia jakie są stosowane wobec uczniów, schematy utarte przez społeczeństwo, to tylko niektóre z problemów jakie zostały poruszone podczas spektaklu pt. „Cisza. Sen trwa”. Sztukę przygotował teatr studencki „Wyjście Ewakuacyjne”, a premiera odbyła się w poniedziałek w auli Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Piotrkowie Trybunalskim.
18.03 12:06
Kolejne targi branży spożywczej w naszym regionie
W weekend producenci żywności z całej Polski oraz przedstawiciele sklepów współpracujących z operatorem grupy HIT, spotkali się we Włodzimierzowie, aby zaprezentować swoją ofertę i nawiązać nowe kontakty zawodowe.
18.03 12:35
Na „gierkówce” spalił się samochód
W poniedziałek ok. 11:00 na DK 1 w miejscowości Truszczanek doszło do wypadku drogowego, w którym ranna została jedna osoba. Poszkodowany kierowca został zabrany do szpitala przez śmigłowiec Lotniczego Pogotowie Ratunkowego.
18.03 12:04
Będą czytać wiersze w autobusach MZK
21 i 23 marca z okazji Światowego Dnia Poezji w Piotrkowie odbędzie się wiele imprez. Jadąc autobusem komunikacji miejskiej będzie można usłyszeć wiersz i dostać książkę.
18.03 10:46
Ministerstwo doceniło projekt  MOPR w Piotrkowie
„Wesoła rodzina” to projekt Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Piotrkowie, którzy otrzymał prawie 40 tysięcy złotych dofinansowania z Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Jego celem jest poprawa sytuacji dzieci z rodzin zagrożonych i dotkniętych zjawiskiem przemocy z terenu miasta Piotrkowa.
18.03 10:11
Konkurs IPN dla szkół
Oddział Instytutu Pamięci Narodowej w Łodzi oraz Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. rtm. Witolda Pileckiego w Piotrkowie Trybunalskim zapraszają uczniów szkół ponadgimnazjalnych z województwa łódzkiego do udziału w konkursie historycznym, którego celem jest upowszechnienie wiedzy na temat postaci Witolda Pileckiego oraz dziejów Polski w okresie 1914-1948.
18.03 09:33
Kolejny kryminał piotrkowianina
„Giełda milionerów” to trzeci kryminał piotrkowianina Mariusza Koperskiego. To dalsza część losów komisarza Karpiela. Poprzednie książki zakopiańskiej serii kryminalnej to „Śmierć samobójcy” i „Po własnych śladach”.
18.03 07:28
Krzysztof Kamiński wystąpił w „Kiepskich”
Piotrkowski aktor wystąpił w serialu TV Polsat „Świat według Kiepskich”. Krzysztof Kamiński zagrał tam … wiekową cygankę z Paragwaju. Odcinek już został wyemitowany.

REKLAMA

Zaloguj się
Przypomnij hasłoNowe konto

lub