REKLAMA

Wczoraj, 19:35
Ogłoszono brakujących kandydatów do piotrkowskiej Rady Miasta
Członkowie piotrkowskiej delegatury Krajowego Biura Wyborczego poinformowali, że pozytywnie zweryfikowano listy Prawa i Sprawiedliwości w okręgu pierwszym oraz Koalicji Samorządowej w okręgach pierwszym i czwartym. Listy zgłoszeniowe tych komitetów zawierały błędy, dlatego musiały zostać zatwierdzone na specjalnym posiedzeniu.
Wczoraj, 16:47
Prawa i obowiązki
Zwierzęta to nie tylko radość, ale i obowiązki. Posiadanie psa czy kota łączy się z określonymi obowiązkami.
Wczoraj, 15:01
Kolejny wypadek z udziałem motocyklisty
W piątek, kilka minut po godzinie 13 na ul. Modrzewskiego w Piotrkowie doszło do zderzenia motocykla i dwóch samochodów osobowych.
Wczoraj, 12:45
W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Piotrkowie uroczyście podsumowano projekt praktyk zagranicznych Erasmus+, w którym uczestniczyło 57 uczniów z klas IV technikum. Odwiedzili oni Włochy i Hiszpanię, gdzie przez cztery tygodnie uczyli się zawodu pod okiem specjalistów, ale także zwiedzali i poznawali inną kulturę.
Wczoraj, 13:18
Ul. Sienkiewicza czeka na nowy asfalt
Jeszcze tylko ułożenie warstw asfaltu pozostało do zakończenia modernizacji ul. Sienkiewicza w Piotrkowie. Przez co najmniej tydzień droga będzie zamknięta na całym remontowanym odcinku.
Wczoraj, 11:43
Kacper Sitek i Paulina Kowalewska pierwsi na mecie. „Chrobry” świętuje!
Około 300 osób pobiegło w III Biegu o Puchar Chrobrego. Uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego w Piotrkowie Trybunalskim świętowali w ten sposób setną rocznicę nadania ich szkole imię Bolesława Chrobrego.
Wczoraj, 11:29
Bracia odpowiedzą za kradzione tiry
Nawet na 10 lat więzienia mogą zostać skazani dwaj bracia, którzy ukradli samochód ciężarowy z naczepą. Ponadto kupili innego tira, który jak się okazało, również był kradziony. Obaj usłyszeli zarzuty i zastosowano wobec nich tymczasowy areszt.
Wczoraj, 09:33
Rower miejski za darmo przez godzinę
Bezpłatnie na godzinę będzie można wypożyczyć w najbliższą sobotę rower miejski w Piotrkowie. To dlatego, że 22 września przypada Dzień bez samochodu.
Wczoraj, 06:55
Kradł i prowadził samochód bez uprawnień. 31-letni piotrkowianin aresztowany
Ukradł kurtki w jednym z markowych sklepów w Piotrkowie. W dodatku prowadził samochód mimo sądowego zakazu. 31-letni piotrkowianin został aresztowany na 3 miesiące.
20.09 14:33
Dźwig przygniótł mężczyznę
Ramię wysięgnika hydraulicznego przygniotło pracownika wykonującego prace serwisowe. Do wypadku doszło w jednym z zakładów przy ul. Sulejowskiej w Piotrkowie.
20.09 12:40
Mediateka, prohibicja i służba zdrowia, czyli czym zajmowali się radni przez 4 lata
Wprowadzili prohibicję w mieście, spierali się o mediatekę i o to, dlaczego komunikacja miejska nie jest darmowa. Poziom dyskusji podczas obrad nierzadko sięgał dna. Jaka była kończąca się właśnie kadencja samorządu 2014 – 2018 i popisy których radnych najbardziej zapadły nam w pamięć?
20.09 08:06
Kontrabanda w mieszkaniu 45-letniego piotrkowianina
11 tysięcy sztuk papierosów, blisko 6 kilogramów tytoniu i 25 litrów alkoholu bez polskich znaków akcyzy skarbowej zabezpieczyli policjanci w pomieszczeniach należących do 45-letniego mężczyzny.
20.09 07:29
Tragedia na drodze. Nie żyją 3 osoby
Do tragicznego wypadku drogowego doszło w czwartkowy poranek na drodze krajowej nr 74 na wysokości Wójcina.
19.09 14:56
Dwa pożary w tym samym miejscu
Do dwóch pożarów doszło w środę w Piotrkowie. Dwukrotnie palił się budynek przy ul. Prostej. Jak informują strażacy, oba zdarzenia mogą być celowym podpaleniem.
19.09 13:18
Policja zatrzymała bimbrownika z gminy Gorzkowice
270 litrów zacieru i 20 litrów czystego alkoholu, do tego aparaturę do produkcji bimbru zabezpieczyła policja z Piotrkowa. Zatrzymano też producenta – 62-letniego mieszkańca gminy Gorzkowice.
19.09 11:43
Miejskie rowery zniknęły ze Słoneczka...
...ale pojawiły się przy mediatece. Z związku z tym, że sezon letni powoli się kończy, lokalizację zmieniła jedna ze stacji, gdzie można wypożyczać sprzęt.
19.09 11:21
Odpowie za kradzież... bokserek
31-letni piotrkowianin został przyłapany na kradzieży męskich bokserek. Mężczyzna ukradł w jednym ze sklepów galerii handlowej w Tomaszowie towar o wartości 679 zł. Grozi mu od 3 miesięcy do 5 lat więzienia. Do zdarzenia doszło we wtorek 18 września.
19.09 09:25
Piotrowska świetlica środowiskowa "Bartek" uruchomiła kolejny oddział. "Tęcza", bo tak się nazywa, ma służyć dzieciom z zaburzeniami zachowania lub z orzeczeniem o niepełnosprawności. Oferuje nie tylko miejsce do nauki, ale też do zabawy i integracji z rówieśnikami.
19.09 09:02
Poznaj kandydatów do Rady Powiatu Piotrkowskiego
Znamy już wszystkich kandydatów w wyborach do Rady Powiatu Piotrkowskiego. Zarejestrowanych zostało 6 komitetów: PSL, Nasza Ziemia Piotrkowska, PiS, Koalicja Samorządowa, Przymierze Samorządowe, Przyjazny Powiat. Na liście jednego z nich znalazł się obecny wójt Aleksandrowa Dionizy Głowacki, a to oznacza, że nie będzie ubiegał się o reelekcję w swojej gminie.
19.09 07:47
Których lekarzy brakuje w Piotrkowie?
Według rządowych danych w ciągu ostatniego ćwierćwiecza z Polski wyjechało trzydzieści tysięcy lekarzy. Czy ich brak widoczny jest także w piotrkowskich szpitalach?

REKLAMA

Zaloguj się
Przypomnij hasłoNowe konto

lub