Advertisement

Wernisaż wystawy "Przesłanie" Andrzeja Mariana Bartczaka

Data:
Piątek, 26 maja 2023
Godzina:
19:00
Miejsce:
Adres:
Piotrków Trybunalski, ul. Jarosława Dąbrowskiego 5
Wstęp:
darmowy

Ośrodek Działań Artystycznych zaprasza na wystawę
Andrzeja Mariana Bartczaka pt. „Przesłanie”

Wernisaż:
26 maja 2023, godz.: 19:00,
ODA, ul. Dąbrowskiego 5, Piotrków Trybunalski

Wystawa czynna do 30 czerwca 2023 r.

Na wystawie zaprezentowanych będzie trzydzieści pięć prac, wśród nich rysunki, malarstwo, księgi, wiersze, ceramika i obiekty z lat 2002-2023. Wystawa jest próbą poszukiwań przesłania jakie wyłania się z twórczości autora - depozytariusza dziedzictwa słów i obrazów, którego twórczość jak mało kogo jest rozpięta między słowem a obrazem.

Andrzej Marian Bartczak urodził się w 1945 w Kutnie. Wieloletni profesor Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych i Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Kierował Pracownią Technik Drzeworytniczych i Książki Artystycznej, Katedrą grafiki Warsztatowej, Pracownią Malarstwa „Otwarta Księga”. Uczestniczył w ponad 200 wystawach indywidualnych i kilkuset wystawach zbiorowych, jest laureatem wielu nagród i wyróżnień. W 2015 otrzymał Złoty Medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artist”, a w 2021 roku Nagrodę Miasta Łodzi. Jego prace znajdują się w Kolekcjach prywatnych i publicznych na całym świecie.

Profesor Andrzej Marian Bartczak uprawia grafikę, malarstwo, tkaninę artystyczną, tworzy kolaże i obiekty przestrzenne, a także dzieła z pogranicza sztuk wizualnych i literatury, zapisuje swoje refleksje na temat sztuki w formie krótkich, epigraficznych utworów poetyckich. Można go uznać za prekursora książki artystycznej w Polsce – pierwsze z kilku tysięcy jego unikatowych prac w tej dziedzinie powstały na początku lat 70. XX wieku. Trzydzieści lat później artysta otworzył nowy rozdział swojej przygody ze słowem – rozpoczął realizację cyklu „Porcelanowa biblioteka”, w którym tekst i obraz stapiają się ze sobą w całość.

Wernisaż wystawy

Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat