metoda sortowania: od najstarszego do najnowszego / najnowszego do najstarszego
Fan dziennika ~Fan dziennika (Gość)18.06.2009 13:07

Mój ulubiony dziennik łódzki. Na czym polegają skoki na spadochronie? Ano rozwijamy sobie spadochron i skaczemy po nim do upadłego :) Chociaż pewnie pani Aleksandrze chodziło o skoki spadochronowe albo ewentualnie skoki ze spadochronem. Jedziemy dalej...

Cytuję:
Założyciele piotrkowskiej strefy PeTe Skydive, zrzeszeni w Polskim Stowarzyszeniu Sportów Powietrznych, moszczą się na piotrkowskim lotnisku już chyba na stałe.


Według słownika PWN:
#
mościć «wykładać czymś miękkim wnętrze lub powierzchnię czegoś»
#
mościć się «układać się na czymś wygodnie»
Gnojki nic nie robią tylko kombinują jak tu się wygodnie położyć na lotnisku... ja to bym normalnie oprotestował, bo mówiąc szczerze chciałbym też sobie skoczyć ze spadochronem tylko niezabrudzonym i niepodziurawionym od butów.
Nie wiem czy można być gotowym w jakimś procencie. Chyba bardziej przygotowanym, ale tego sam nie jestem pewien więc pozostawiam to bez komentarza.

00


fiskus ~fiskus (Gość)19.06.2009 07:58

Swobodne skakanie? Jakie swobodne, jak jest rejestrowanie, karty identyfikacyjne, przekazywanie danych, nie będzie mozliwe swobodne skakanie bez tych różnych biurokratycznych nowości. Czyli brak wolności w swobodnym skakaniu pod spadochronem. Wszystko po to, żeby urząd podatkowy z urzędem kontroli podatkowej wraz z urzędem skarbowym oraz urzędem kontroli skarbowej mogli sprawdzać ilość wpływów finansowych firmy "strefa PeTe Skydive" oraz klientów tej firmy i obciążać ich odpowiednimi i odpowiednio wysokimi podatkami i opłatami skarbowymi od luksusu swobodnego skakania. Dobre! Bardzo Dobre!!!!

00


spadamsam ~spadamsam (Gość)19.06.2009 13:07

I jeszcze jedno - czy panie i panowie ze "STREFY..." mają zamiar zorganizować zawody spadochronowe ku pamieći węgra, który zginął na piotrkowskim lotnisku w latch 20 XX wieku jak propagował sport spadochronowy? Zaprosić skoczków z innych krajów może coś z tego wyniknie dla lotniska, dla spadochroniarstwa i dla Areoklubu Piotrkowskiego oraz samego miasta. Dobrze byłoby włączyć wydziały: promocji, sportu i kultury U.M.Piotrkowa Tryb. wraz z zaprzyjaźnonymi miastami z zagranicy o ile są tam lotniska i spadochroniarze.

00


hmm ~hmm (Gość)23.06.2009 15:19

ciekawe jaki jest koszt takiego skoku?

00


kris krisranga23.06.2009 15:28

600zł kosztuje skok z instruktorem.
Skok samodzielny - po kursie który pooć kolo 1000zł kosztuje.

00


Nowy komentarz
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat