metoda sortowania: od najstarszego do najnowszego / najnowszego do najstarszego
maddox ~maddox (Gość)23.06.2009 16:56

Cytuję:
Pasażerowie, wchodząc do autobusu, czekają w kolejce, aż kierowca sprzeda bilety. To jest sytuacja nienormalna. Pasażerowie czekają na przystanku 5 czy 10 min.


Ojoj, ja tylko pragnę zauważyć, że to w większości nie jest jednak wina pasażerów. Jakiś czas temu (chyba już ze dwa lata albo więcej) trąbione było, że bilety jednorazowe mają zniknąć z kiosków i ma je zastąpić karta miejska, miały pozostać jedynie bilety u kierowców. Tymczasem program kart w pewnym sensie zawisł w powietrzu, bilety jednorazowe przywrócono ale już akcji informacyjnej nie było. I tak ja dopiero niedawno dowiedziałem się, że bilety są normalnie dostępne w kioskach. Co do objazdów to sami jesteście sobie winni, w każdym cywilizowanym mieście, na czas remontów rozkłady są dostosowywane do opóźnień i zmian tras. U nas, mimo że miasto mniejsze, się nie da. Ogólnie miejmy nadzieję, że te zmiany wyjdą nam wszystkim na dobre bo w tej chwili to jest taki burdel, że się człowiekowi odechciewa jeździć MZK jak w takim samym czasie, zamiast sterczeć na przystanku, może sobie dobutać gdzie chce...

00


MANiek ~MANiek (Gość)23.06.2009 17:55

Ja z kolei mam nadzieję, że nowy rozkład jazdy będzie dobry, wiem nadzieja matką głupich ;]
A mam pytanko, czy po 30 czerwca ten rozkład i schemat sieci będzie gdzieś dostępny, żeby można było się w niego zagłębić? ;)

00


Piotrkowianin ~Piotrkowianin (Gość)23.06.2009 18:12

Zapomnij. Na stronie MZK do tej pory wisi informacja o objazdach w dniach 23.05-8.06, nie było zaś żadnej wzmianki o objazdach 8.06-22.06 i obecnym od 22.06.br.
A nikt nie zwrócił uwagi na 1 ważną kwestię:

Cytuję:
Poza tym mamy jeszcze komunikację minibusową. Problem polega na tym, aby emzetka nie jeździła raz na godzinę, a jeżeli już jest raz na godzinę, to aby pośrodku tego czasu był bus. O tym właśnie myślimy.


I to mówi prezes MZK? On ma z nieuczciwą konkurencją walczyć wszelkimi sposobami, a nie się z nimi układać!
Wg tego pana jeżeli matka z dzieckiem w wózku będzie chciała skorzystać z danej linii, a tu między kursami MZK będzie bus, do którego z wózkiem nie wsiądzie, to ma czekać na następny autobus MZK? Zdaje się, że pan prezes niezbyt dokładnie przeczytał opracowaną przez specjalistów z Uniwersytetu Gdańskiego koncepcję naprawy piotrkowskiej komunikacji miejskiej.

00


maddox ~maddox (Gość)23.06.2009 19:17

Hehe, a czego się spodziewałeś ? Minibusy są pod protektoratem pana prezydenta, w MZK pan prezydent też swoich ludzi poupychał to jak się teraz mają zwalczać? W tym całym bałaganie pasażer jest w dalszym ciągu na ostatnim miejscu. Jeszcze długo długo Piotrków będzie komunikacyjną dziurą w samym sercu Europy!
Powiem wam, że po przeprowadzce z Piotrkowa człowiek nie może wyjść z podziwu, że komunikację miejską da się zorganizować pod pasażera a nie odwrotnie!

00


Nowy komentarz
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat