metoda sortowania: od najstarszego do najnowszego / najnowszego do najstarszego
Piotrkowianin ~Piotrkowianin (Gość)03.01.2009 09:11

Piotr, dobrze piszesz. Ciekawe kiedy specjaliści z UM i PPP to zrozumieją. Nie podali nawet szacunkowej ilości samochodów, która może tamtędy przejeżdżać, tylko od razu są na nie. A przecież tamtędy i tak jeździ sporo samochodów - rodzice dzieci z SP16 i przedszkola, klienci Świetlika. Prawda jest taka, że ulicą z progami zwalniającymi będzie jechał tylko ten, kto będzie musiał, czyli będzie miał jakiś interes na ul. Krakowskie Przedmieście.
Nasze władze reprezentują stary tok myślenia - zablokować i basta. Podobnie jest np. z dojazdem spod Merkurego do ulicy Kostromskiej w kierunku Piomy - trzeba się przeciskać przez zakorkowaną ul. Słowackiego, bo dojazd do ul. 9 Maja i Emilii Plater jest zablokowany słupkami. Kolejne dodatkowe kilometry i dodatkowe spaliny. Ciekawe kiedy do UM dotrze ekologiczne myślenie, że np. 10 autobusów wydziela mniej spalin niż 2000 samochodów - przykład tego mamy co roku 1.11 w pobliżu cmentarza?

10


k. ~k. (Gość)03.01.2009 10:25

Ja myślę że wiele osób pojedzie jakimś skrótem czego determinacja Piotrkowianina w otwarciu tego odcinka jest najlepszym przykładem.
pozdrawiam
p.s. uwielbiam chodzić 3-Maja bardzo bezpieczna ulica gdzie chodnik jest szerszy od ulicy.

01


Piotrkowianin ~Piotrkowianin (Gość)03.01.2009 14:33

"~k." napisał(a):
bezpieczna ulica gdzie chodnik jest szerszy od ulicy.


Chyba szerszy od jezdni. :D
Tylko nie proponuj wywiezienia mnie ppojazdem 1-kołowym, jak pewna radna: http://www.epiotrkow.pl/news/Piotrkow-Obywatela-na-taczce-,1405, tylko dlatego, że domagam się NORMALNOŚCI.
Muru berlińskiego nie ma już prawie 20 lat, a to zaślepienie ulicy, które powstało w latach 60. ubiegłego stulecia z powodu dużej liczby wypadków na wspomnianym skrzyżowaniu (a wtedy nie było jeszcze "gierkówki" i cały tranzyt ze Śląska do Łodzi i Warszawy szedł przez Piotrków - właśnie ul. Krakowskie Przedmieście i Śląską). Dzisiaj, gdy tego powodu już nie ma, a w dodatku ma być wybudowane rondo, owo zaślepienie nie ma najmniejszego sensu. Miasta dla ludzi, a nie dla urzędasów!!!

10


maddox ~maddox (Gość)04.01.2009 14:38

A ja popieram Piotrkowianina i też uważam że nikt przy zdrowych zmysłach nie będzie jechał ulicą z progami "na skróty" bo to żadna oszczędność. Szybciej się człowiek przetoczy przez rondo i śląską. Nie ma nic bardziej wkurzającego na drodze od progów zwalniających (no może fotoradary i drogówka w krzokach).

10


Nowy komentarz
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat