metoda sortowania: od najstarszego do najnowszego / najnowszego do najstarszego
Jerzy ~Jerzy (Gość)10.11.2013 17:14

"storczykowa" napisał(a):
Autoryzacji podlegały tylko wypowiedzi księdza, tytuł był dołożony później.


Ale cała ta sprawa rozbija się właśnie o wypowiedzi księdza. Autoryzowane! A nie o tytuł - ludzie, bądźcie poważni. Czy arcybiskup odwołałby księdza z placówki przez tytuł?! Przez tytuł, którego nadawanie tekstowi leży przecież w gestii redakcji? Ciszej nad tą trumną...

00


Monterey ~Monterey (Gość)10.11.2013 17:27

To chyba dla nas wszystkich czas wielkiej próby. Dla księdza Ireneusza, dla nas, którzy
gromadziliśmy się na niedzielnej eucharystii, w miejscu, w którym każdy na swój sposób czuł się "u siebie". Ten "nasz" Kościół od czasów śp księdza Tadeusza Pecolta był, jest i mam nadzieję, że pozostanie miejscem, dla którego warto przejechać na drugi koniec miasta, nadłożyć drogi...
To także czas próby dla współpracowników księdza, jego przyjaciół, ale i czas próby dla jego oponentów, to także nie ulega wątpliwości szczególny czas dla całego polskiego kościoła. Nie da się ukryć, że i dla mnie osobiście.
Jak wielu z nas z trudem próbowałem doszukiwać się sensu tej nieszczęsnej wypowiedzi. I go nie znalazłem, bo go po prostu nie ma. Nie ukrywam, że poczułem zawód, nie tyle z powodu zaistnienia tej całej przykrej sytuacji związanej z wywiadem (jako efekt działania zamierzonego - bądź nie, manipulacji będącej częścią większej czy mniejszej prowokacji) co bardziej z powodu braku reakcji księdza w postaci próby wytłumaczenia tych słów, opisania kontekstu bądź ich wycofania. Niemniej chciałbym zaznaczyć, że tak jak w moim przekonaniu NIE MA ZGODY NA JAKĄKOLWIEK RELATYWIZACJĘ ZACHOWAŃ PEDOFILSKICH, TAK NIE MA ZGODY NA TAKIE TRAKTOWANIE CZŁOWIEKA, KTÓREGO MEDIA ŚCIGAJĄCE SIĘ W SŁUPKACH OGLĄDALNOŚCI, PRAKTYCZNIE Z MIEJSCA ELIMINUJĄ Z ŻYCIA SPOŁECZNEGO, BEZ ZASTANOWIENIA, BEZ CIENIA WĄTPLIWOŚCI, BO TAKI JEST TREND, BO TAKIE JEST ZAPOTRZEBOWANIE.
A swoją drogą jestem przekonany, że wcześniej czy później poznamy CAŁĄ PRAWDĘ, skoro w sprawę zaangażowany jest autorytet poselski, prawda Pani Poseł ?
Oj coś mi się wydaje Pani Poseł, że to ksiądz Ireneusz i wspólnota Kościoła Panien Dominikanek, przejdą tę próbę zwycięsko, poobijani, rozbici, ale jednak zwycięsko.
A tak dla przypomnienia Pani Poseł:
Manipulacja - def.SJP, PWN: wykorzystywanie jakichś okoliczności, naginanie lub przeinaczanie faktów w celu udowodnienia swoich racji lub wpływania na cudze poglądy i zachowania.

00


magdalena ~magdalena (Gość)10.11.2013 18:04

o co prosił dzisiaj nas wszystkich na mszy pożegnalnej nasz drogi ks. Ireneusz? O modlitwę, powierzmy Matce Bożej ten trudny dla nas wszystkich czas.A wy młodzi, w was cała nadzieja nie dajcie się manipulować.Wykorzystajcie facebooka do czegoś pożytecznego w imię wspólnej idei.Ks.Ireneusz jest silny i da sobie radę a my mu w tym pomożemy.

00


juzek ~juzek (Gość)10.11.2013 18:05

Przez trzy tygodnie było w miarę spokojnie, wywiad poszedł w gazecie, potem na portalu. Ale nagle znany prawicowy, katolicki publicysta Tomasz Terlikowski publikuje mocny tekst krytykujący ks. Bochyńskiego (w tym też tytuł - za delikatny). I ruszyła lawina: portale, telewizje, prasa, radio... Czy zatem media ogólnopolskie tzw. mainstreamowe nie czekały na ostrą reakcję środowisk katolickich? gdyby ksiądz w radiu przeprosił to sprawy by nie było, ale dalej brnąl niepotrzebnie. A szkoda go bo dużo zrobił dla Piotrkowa!

00


player ~player (Gość)10.11.2013 18:17

Dobrze wiedzieć, że jest tylu "normalnych" ludzi w tym mieście i wie co to znaczy MANIPULACJA. Tym, którzy jeszcze nie wiedzą-autoryzacja Ks. Irka polegała na autoryzacji jego słów/wypowiedzi, a nie na autoryzacji całego artykułu i nie trudno sobie wyobrazić, że można takie słowa układać jak się chce. Trzymajmy się razem, módlmy się za księdza Irka i tłumaczmy pozostałym, że łatwo z konia zrobić osła.

00


sss ~sss (Gość)10.11.2013 18:25

"storczykowa" napisał(a):
Autoryzacji podlegały tylko wypowiedzi księdza,


Rozumiem próbę obrony księdza ale to już przesada. Zastanówcie się ludzie co robicie!

00


asdfghj ~asdfghj (Gość)10.11.2013 18:36

"juzek" napisał(a):

A szkoda go bo dużo zrobił dla Piotrkowa! Dużo ale bałaganu :)

00


ludź ~ludź (Gość)10.11.2013 18:37

No to widzę owieczki widziały w życiu dziesięcioletnie galerianki. Rozśmieszacie mnie do łez.. Głodówkę ogłoście obrońcy. Najlepiej pod hasłem " Milczenie owiec".

00


na razie ~na razie (Gość)10.11.2013 18:40

W sumie szkoda chłopa bo zrobił wiele dobrych rzeczy przed tym zanim palnął głupotę z której nie chciał się wycofać.
Najbardziej śmieszą mnie jednak te wszystkie lamentujące pańcie,które wchodziły mu w trzy litery bo był dla nich ważniejszy o Boga.

00


storczykowa ~storczykowa (Gość)10.11.2013 18:53

"WS" napisał(a):


Ty rozumiesz co czytasz???? Ja piszę, że tytuł był dołożony później, a Ty, że wcześniej i nie ma znaczenia. Brawo!
A znaczenie ma, bo skoro jesteś zapraszany, zeby udzielic wywiadu na jeden temat, a potem redakcja daje kompletnie inny, i to jeszcze tak kontrowersyjny, na czasie, to nie jest to fair.

00


Nowy komentarz
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat