Advertisement

Artykuły do tagu: upał

No i mamy żar tropików...
W związku z przewidywanymi tropikalnymi upałami, Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie dla województwa łódzkiego. Jego ważność przypada na niemalże cały nadchodzący tydzień.
W upały pomóż zwierzętom
Prognozy na najbliższe dni to temperatury powyżej 30 stopni. Pamiętajmy o zwierzętach – tych dziko żyjących obok nas, bezdomnych, pilnujących podwórza, które także cierpią w upale przy braku dostępu do czystej wody.
Dress code, czy róbta co chceta?
Jak się ubrać, kiedy za oknem 30 stopni? Co założyć, by jak najmniej się męczyć, ale jednocześnie nikogo nie urazić? No i wreszcie - co jest ważniejsze: nasze samopoczucie, czy poczucie smaku innych?
Od jutra lekkie ochłodzenie, ale dziś nadal upalnie
Dzisiaj w Piotrkowie i powiecie piotrkowskim termometry będą wskazywać wysokie temperatury.
Piotrkowianie wypoczywają na
Panujące od paru dni upały sprawiają, że piotrkowianie chętnie udają się na kąpielisko "Słoneczko".
Nie zamykaj psa w samochodzie!
Przez nasz kraj przechodzi fala upałów. W tym czasie powinniśmy zachować szczególną ostrożność. Pamiętać należy także o zwierzętach. Niestety nadal zdarzają się przypadki pozostawiania czworonoga w samochodzie w trakcie upałów. Apelujemy o rozwagę! Nawet kilka minut w samochodzie, w którym temperatura może wzrosnąć do 60 stopni Celsjusza może być dla psa zabójcze.
Kolejny dzień upałów. Padnie rekord gorąca?
Wysokie temperatury zdecydowanie nie sprzyjają dobremu samopoczuciu. Tylko od początku wakacji piotrkowskie pogotowie ratunkowe przyjęło ponad sto zgłoszeń od osób, które zasłabły na skutek zbyt wysokich temperatur.
Podczas upału zostawił psa w samochodzie
Kolejny przypadek niefrasobliwości właściciela psa. Mieszkańcy ulicy Chrobrego w Piotrkowie zaalarmowali służby o psie pozostawionym w takie upały w samochodzie. Jak ustalili strażnicy miejscy, samochód dostawczy służył za tymczasową budę.
Upały trwają. Uważajmy na siebie i na zwierzęta
Wysokie temperatury w połączeniu z brakiem rozsądku i wyobraźni mogą być bardzo niebezpieczne. Dbajmy o siebie i o zwierzęta.
Ustawili kurtyny wodne w Piotrkowie
Wciąż trwają upały w Piotrkowie. Można ochłodzić się za pomocą kurtyny wodnej, która dziś (poniedziałek) będzie uruchomiona w godzinach 10.00 - 19.00.
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat