Artykuły do tagu: region

Sulejów stawia na bezpieczeństwo
Burmistrz miasta i gminy Stanisław Baryła podpisał ostatnio z Tomaszem Józefiakiem, komendantem miejskim policji w Piotrkowie umowę o przekazaniu z budżetu samorządu ośmiu tysięcy złotych na dodatkowe letnie patrole.
Piotrkowski poseł Lewicy przyłączył się do protestujących mieszkańców wsi Oleśnik pod Bełchatowem. Władze gminy chcą tam zorganizować eurowybory w kaplicy.
pow. tomaszowski: Tragiczny wypadek na drodze
33-letnia kobieta poniosła śmierć na miejscu w wypadku do którego doszło dziś nad ranem na drodze do Spały w powiecie tomaszowskim.
Platforma Obywatelska wygrała wczorajsze prawybory do Parlamentu Europejskiego, które odbyły się w Opocznie.
29.05.2009 11:32
Terroryzuje sąsiadów?
Poniatów - mała, spokojna miejscowość w okolicach Piotrkowa. Na jednej z przyleśnych ulic panuje szczególny spokój. Śpiewają ptaki, pachnie las. Jak się okazuje, ten spokój jest bardzo pozorny. Niektórzy jej mieszkańcy czują się osaczeni i zastraszeni. Twierdzą, że ich sąsiadka terroryzuje okolicę. Kilka razy dziennie bywa tu policja.
700 tysięcy złotych, a także dożywotnią rentę w wysokości 1.600 zł miesięcznie muszą zapłacić 16-letniej Dominice Urząd Miasta w Tomaszowie Mazowieckim oraz Instytut Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi. Sąd Apelacyjny w Łodzi utrzymał w mocy wyrok sądu pierwszej instancji, który stwierdził, że tomaszowska szkoła i łódzki szpital są winne tragedii dziecka i jego rodziny.
Państwowa Komisja Wyborcza ogłosiła listę lokali wyborczych przystosowanych dla niepełnosprawnych. W Piotrkowie będzie sześć takich punktów.
Zbyt szybka jazda drogo kosztuje. W Czerniewicach na krajowej ósemce policjanci namierzyli kierowcę, który jechał za szybko o prawie 60 kilometrów. Kierowca zobaczył policjantów, zwolnił, jednak uczynił to tak gwałtownie, że wpadł do rowu.
Jedna osoba poniosła śmierć, a pięć, w tym troje dzieci, zostało poważnie poszkodowanych w pożarach, do jakich doszło w sobotę w Opoczyńskiem i w Tomaszowie. Konieczna była ewakuacja kilku rodzin, które straciły dach nad głową.
Sądy 24-godzinne - sztandarowy pomysł byłego ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry - okazały się niewypałem. Miały być batem na chuliganów i stadionowych zadymiarzy, złapanych na gorącym uczynku. Kiedy wiosną 2007 roku wchodziły w życie, plany były ambitne. Ale bilans jest skromny. W trybie pilnym karani są głównie pijani kierowcy i rowerzyści.
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat