Pięć zarzutów przedstawiono 29-letniemu mieszkańcowi Lgoty Wielkiej, mężczyzna jest podejrzewany o podpalenia. Wstępnie straty zostały oszacowane na ponad 120 tysięcy złotych. Sprawa jest rozwojowa, a policjanci docierają do kolejnych pokrzywdzonych.
Już 16 września, we wszystkich kinach Helios w całej Polsce Maraton Grozy z premierą filmu BLAIR WITCH. Od niego zaczniemy i szybko przekonacie się, że legenda o klątwie wiedźmy z Blair jest bardziej przerażająca i prawdziwa niż ktokolwiek mógł przypuszczać. Później będzie równie strasznie, bo zagramy jeszcze WARRY DOLLS, SINISTER 2 i na koniec CITY OF DEAD MEN! Jesteśmy przekonani, że taka dawka przerażającego strachu nie pozwoli Wam zasnąć jeszcze długo po powrocie do domu. Jesteście gotowi?
Blisko 90 proc. terenów piotrkowskiej starówki przeszło już rewitalizację. Obecnie trwają prace związane z regulacją Strawy, a niebawem ruszy remont ulicy Garncarskiej oraz przebudowa placu Zamkowego.
Policjanci zatrzymali 26-letniego mieszkańca Piotrkowa Trybunalskiego. Mężczyzna ukradł zaparkowanego przed blokiem fiata seicento, a następnie wybrał się na przejażdżkę. Jadąc przez osiedle, doprowadził do kolizji z samochodem renault scenic.
Wszystkich miłośników książek zapraszamy na kolejny Kiermasz Taniej Książki. Start 17 września o 9.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej przy ul. Jerozolimskiej 29.
Miejska Biblioteka Publiczna w Piotrkowie otrzymała dofinansowanie w ramach Programu Wieloletniego „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa” Priorytet I - zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych. Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego przyznało bibliotece na realizację tego zadania ponad 64 tys. zł.
Do wypadku doszło we wtorek przed godz. 9 w alei Piłsudskiego w Piotrkowie.
Pierwszy tegoroczny finał Orlikowej Ligi Mistrzów Województwa Łódzkiego w grach zespołowych zorganizowała Skra Bełchatów i jej Akademia Siatkówki. W ostatnią sobotę o zwycięstwo rywalizowało osiem najlepszych siatkarskich drużyn dziewcząt i chłopców w województwie – cztery męskie i cztery żeńskie.
Policja zatrzymała młodego mężczyznę podejrzanego o uszkodzenie samochodów. Sprawca porysował karoserię kilku samochodów, uszkadzał lusterka, wyrywał wycieraczki i tablice rejestracyjne.
Co najmniej kilkadziesiąt osób wzięło udział w piotrkowskiej edycji imprezy pod nazwą Holi Festival Poland, młodzi ludzie niemal przez cały dzień obrzucali się kolorowymi proszkami.