Statystyki pokazują, że aż 10% emerytów w Polsce korzysta z chwilówek – pieniądze zazwyczaj przeznaczają oni na remonty domowe, zakup lub naprawę sprzętu RTV i AGD, zabiegi zdrowotne czy prezenty dla najbliższych. Niektórzy przedsiębiorcy poświęcają szczególną uwagę starszym pożyczkobiorcom, doceniając ich rzetelność, systematyczność i odpowiedzialność. Jakie więc oferty są wyjątkowo korzystne dla emerytów? – sprawdź wiarygodne zestawienie już teraz!
Łódzka Krajowa Administracja Skarbowa przekazała 4 tys. litrów alkoholu do czterech szpitali. Alkohol pochodzi z nielegalnego obrotu, wobec którego zapadło orzeczenie o przepadku na rzecz Skarbu Państwa.
W województwie łódzkim jest 15 kolejnych zakażeń koronawirusem. Potwierdzone w czwartek przypadki nie dotyczą Piotrkowa i powiatu.
Bez wychodzenia z domu można już nie tylko zrobić zakupy, zapłacić rachunki, czy nawet prowadzić zdalne lekcje. W równie wygodny sposób można korzystać z teleporad medycznych, a także uzyskać dostęp do Internetowego Konta Pacjenta. Aby zostać e-pacjentem wystarczy mieć ważny profil zaufany lub korzystać z bankowości elektronicznej.
Z obowiązkową 14-dniową kwarantanną dla zdrowych osób, które miały kontakt z chorymi lub podejrzewanymi o zakażenie koronawirusem albo przyjechały do Polski z zagranicy, wiąże się od środy 1 kwietnia dodatkowy obowiązek – korzystanie z aplikacji Kwarantanna domowa - poinformował resort cyfryzacji.
Ósmy potwierdzony przypadek zakażenia koronawirusem w powiecie piotrkowskim. Informację potwierdza starosta Piotr Wojtysiak. Łącznie, w Piotrkowie i powiecie, to już 12 przypadków. W środę po południu Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 73 pozytywnych wynikach badań, 13 z nich dotyczy województwa łódzkiego. Z kolei wieczorem biuro prasowe wojewody łódzkiego poinformowało o pierwszej ofierze śmiertelnej.
Komputery przemysłowe jednopłytkowe wykorzystywane są szeroko w przemyśle. IPC, czyli komputery przemysłowe, dzięki swoim właściwościom, świetnie radzą sobie z analizą ogromnych zbiorów danych w czasie rzeczywistym, co usprawnia cały proces produkcyjny i pomaga w wyłapywaniu ewentualnych usterek i błędów.
Urząd Stanu Cywilnego w Woli Krzysztoporskiej informuje, że rejestracja zgonów i sporządzanie aktów zgonu są realizowane w tutejszym USC po wcześniejszym kontakcie z pracownikiem Urzędu pod numerami telefonów: 44 616-39-80 lub 44 616-39-81.
Ruszyła wypłata tzw. trzynastek, czyli dodatkowych rocznych świadczeń pieniężnych dla emerytów i rencistów. Trafiają do uprawnionych razem z kwietniową emeryturą lub rentę. Dodatkowe roczne świadczenie pieniężne trafi do ok. 9 mln osób.
Arcybiskup metropolita łódzki Grzegorz Ryś podjął decyzję dotyczącą pierwszych komunii świętych i sakramentu bierzmowania. Terminy komunii świętej w parafiach mają być przeniesione na inne terminy, po ustaniu zagrożenia.