Advertisement

Artykuły do tagu: Wieża

Będzie pokaz fajerwerków z wieży ciśnień?
Przez wiele lat nowy rok w Piotrkowie witaliśmy pokazem fajerwerków, które wystrzeliwane były z wieży ciśnień. W ostatnim czasie władze Piotrkowa rezygnowały jednak z takiego pokazu, a jak będzie w tym roku?
Magdalena Markiewicz ze Złotą Wieżą Trybunalską
Magdalena Markiewicz została tegoroczną laureatką Złotej Wieży Trybunalskiej. Wyróżnienie przyznawane jest przez Towarzystwo Przyjaciół Piotrkowa Trybunalskiego już od czterdziestu siedmiu lat.
Odkrywamy znane i nieznane - Wieża ciśnień
Są takie miejsca w Piotrkowie, które każdy bardzo dobrze kojarzy. Nawet jeśli nie każdy widział je od środka, to ukształtowanie murów i elewacji nie budzi żadnych wątpliwości. Jednym z takich charakterystycznych miejsc jest Wieża Ciśnień.
Znamy laureata Złotej Wieży Trybunalskiej
Poznaliśmy zdobywcę tegorocznej Złotej Wieży Trybunalskiej. O przyznaniu prestiżowego wyróżnienia zdecydowała kapituła konkursu, podczas specjalnego posiedzenia w Muzeum.
Oglądali Piotrków z Wieży Ciśnień [DUŻO ZDJĘĆ]
Po raz drugi w tym roku mieszkańcy Piotrkowa mieli okazję podziwiać trybunalski gród z perspektywy dachu Wieży Ciśnień. Wejście, choć płatne, przyciągnęło wiele osób, które nie tylko podziwiały okolicę, ale też wysłuchały ciekawych opowieści na temat budowli i widocznych z niej miejsc.
Zgłoś kandydata do 47. Złotej Wieży Trybunalskiej
Do 31 maja można zgłaszać kandydatów do Złotej Wieży Trybunalskiej. To wyróżnienie, które jest przyznawane przez Zarząd Towarzystwa Przyjaciół Piotrkowa Trybunalskiego przy udziale przedstawiciela piotrkowskiego muzeum oraz dotychczasowych laureatów, którzy wspólnie tworzą kapitułę.
46. Złota Wieża Trybunalska wręczona
Elżbieta Gniewaszewska odebrała z rąk prezesa Towarzystwa Przyjaciół Piotrkowa Złotą Wieżę Trybunalską. To coroczna honorowa nagroda dla jednego z mieszkańców w zakresie kultury, działalności społecznej i promocji miasta.
Elżbieta Gniewaszewska laureatką Złotej Wieży Trybunalskiej
Taką decyzję podjęli członkowie kapituły na środowym posiedzeniu w Muzeum w Piotrkowie. Elżbieta Gniewaszewska była m.in. dyrektorem Wydziału Kultury i Sportu piotrkowskiego Urzędu Wojewódzkiego oraz redaktorem naczelnym TV Piotrków. Od lat działa w Towarzystwie Przyjaciół Piotrkowa Trybunalskiego.
Zgłoś kandydata do 46. Złotej Wieży Trybunalskiej
Do końca maja możemy zgłaszać kandydatów do Złotej Wieży Trybunalskiej. W tym roku Towarzystwo Przyjaciół Piotrkowa Trybunalskiego wręczy to wyjątkowe wyróżnienie już po raz 46.
Odkrywamy znane i nieznane - Carska wieża w Spale
Wieża ciśnień w Spale, choć nie tak okazała jak znajdująca się w Piotrkowie, to jednak może się poszczycić bogatą historią. A że jej lokalizacja nie jest tak odległa od Piotrkowa, to stanowi świetną opcję na weekendową wycieczkę.
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat