Artykuły do tagu: Odkrywamy znane i nieznane

Odkrywamy znane i nieznane - Tomaszów - Skansen Rzeki Pilicy
Tytułowa toaleta, to nie byle jaki wychodek. To samotnia carów, którzy do Spały na polowania przyjeżdżali. Dziś odwiedzana przez turystów, jako jeden z eksponatów Skansenu Rzeki Pilicy w Tomaszowie Mazowieckim. To kolejne miejsce, które polecamy na cel weekendowej wycieczki.
Odkrywamy znane i nieznane - Stadion Concordii
Wielofunkcyjny obiekt sportowy w Piotrkowie to miejsce, w którym najczęściej gromadzą się kibice piłki nożnej. Nie tylko z trybunalskiego grodu, bo przecież swój epizod miała tu także reprezentacja Polski. I choć była to kadra młodzieżowa, to trzy gole z jej dorobku padły właśnie na piotrkowskiej murawie.
Odkrywamy znane i nieznane – Cmentarz żydowski w Rozprzy
Cmentarze żydowskie w regionie nie były oszczędzane przez historię. Niszczone nie tylko przez okupantów, ale też przez zapomnienie. Dlatego ich odnowa na przestrzeni ostatnich lat to jedyna szansa, by ocalić od zapomnienia istotny element historii wielu miast, miasteczek i wsi. Jednym z takich uratowanych żydowskich miejsc pochówku jest cmentarz w Rozprzy.
Odkrywamy znane i nieznane – drewniany kościół w Modlnej
Wśród wielu zabytków i atrakcji turystycznych województwa łódzkiego skrywa się też wiele sakralnych pereł architektury. Wiele z nich może się poszczycić nie tylko oryginalnym wyglądem, ale też bogatą i ciekawą historią. Właśnie dziś odwiedzimy jedno z takich miejsc – kościół w Modlnej koło Ozorkowa w powiecie zgierskim.
Odkrywamy znane i nieznane - Wieża ciśnień
Są takie miejsca w Piotrkowie, które każdy bardzo dobrze kojarzy. Nawet jeśli nie każdy widział je od środka, to ukształtowanie murów i elewacji nie budzi żadnych wątpliwości. Jednym z takich charakterystycznych miejsc jest Wieża Ciśnień.
Odkrywamy znane i nieznane - Kopiec w Gorzkowicach
Dziś w Gorzkowicach, na uboczu od głównych zabudowań wznosi się niewielki kopiec. To pamiątka po dawnych właścicielach, którzy rozpoczęli tu budowę zamku typu palazzo in fortezza, czyli pałacu otoczonego murami, mającymi chronić dworzan przed najeźdźcami. Budowli nie udało się ukończyć, a szkoda, bo mogłaby dziś stanowić jedną z największych atrakcji regionu.
Odkrywamy znane i nieznane - Dawny stadion Piotrcovii
Choć zapisał się na kartach historii Piotrkowa Trybunalskiego, to dziś niestety niewiele po nim zostało. Stadion, o którym mowa, powstał z rozmachem. Odbyły się na nim centralne uroczystości pamiętnych dożynek w 1979 roku, swoje mecze rozgrywała na nim drużyna Piotrcovii i kadry narodowej, a poza tym startowali stąd i lądowali najlepsi na świecie piloci śmigłowców... Dziś kilka słów o dawnym stadionie XXXV-lecia.
Odkrywamy znane i nieznane - Muzeum Piwowarstwa w Piotrkowie
Coraz cieplejsze weekendy sprzyjają spotkaniom przy grillu, a w polskiej tradycji z pieczoną kiełbaską idzie zazwyczaj piwo. W Piotrkowie tradycje piwowarskie są liczone od 1487 roku, a od 2015 roku działa tu Muzeum Piwowarstwa, które dziś proponujemy odkryć na nowo.
Odkrywamy znane i nieznane - Łódzki Szlak Konny
Amatorzy jazdy konnej mają sporo miejsc w okolicach Piotrkowa, gdzie mogą do woli oddawać się swojej pasji. W województwie łódzkim jest kilka ośrodków organizujących zawody hippiczne, można naliczyć około 200 stajni. Właśnie z myślą o miłośników jazdy w siodle na terenie województwa łódzkiego powstał przed kilkoma laty turystyczny szlak konny. Liczy sobie blisko 2500 kilometrów, co czyni go najdłuższą taką trasą w Europie.
Odkrywamy znane i nieznane - zalew w Czarnocinie
Rzeka Wolbórka przepływająca przez Czarnocin i jego okolice przyciągała mieszkańców od dawna. Wypoczynek nad wodą stał się jeszcze bardziej atrakcyjny od momentu utworzenia zalewu, na który składają się dwa zbiorniki retencyjne, zasilane wodami wspomnianej rzeki.
reklama

Materiał KWW Z SERCEM DLA PIOTRKOWA

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat